ثبت درخواست تعمیرات ثبت درخواست تعمیرات تماس : 02166487400

علت وصل نشدن موبایل به اینترنت + نحوه رفع مشکل

علت وصل نشدن موبایل به اینترنت + نحوه رفع مشکل

چرا اینترنت گوشی وصل نمیشه ؟ وصل نشدن موبایل به اینترنت یکی از شایع ترین مشکلاتی است که کاربران دیوایس های اندروید و ios دیر یا زود ممکن است با آن روبرو شوند. در این صورت البته بسته به هر نوع برند و مدل متفاوت است که شما چگونه می توانید تنظیمات گوشی خود را بررسی، ریست و یا راه اندازی مجدد کنید. اما در ادامه این مطلب از مرکز تعمیرات موبایل قصد داریم به بررسی اصلی ترین علل وصل نشدن موبایل به اینترنت بپردازیم.

سوالی که سعی می کنیم در این مقاله به آن ها پاسخ دهیم:

 • اینترنت گوشی وصل است ولی کار نمی کند
 • چرا اینترنت گوشی سامسونگ وصل است ولی کار نمی کند
 • چرا اینترنت ایرانسل وصل نمیشه
 • علت وصل نشدن گوشی به اینترنت سیم کارت همراه اول
 • علت وصل نشدن اینترنت گوشی شیائومی
 • چرا بسته اینترنت خریدم ولی وصل نمیشه
 • علت وصل نشدن اینترنت گوشی ایفون
 • چرا اینترنت گوشی وصل نمیشه؟

تعمیرات موبایل

بدیهی است که برای استفاده از اینترنت، دستگاه شما باید مجهز به سیستم اتصال به اینترنت نسل 3G و بالاتر بوده و همین طور از تنظیمات شبکه و پروتکل های ارتباط دیتا پشتیبانی کند. اگر تمامی این قابلیت ها را داراست با ما همراه باشید تا بپردازیم به چک لیست وصل نشدن موبایل به اینترنت و این که چرا دیتا در موبایل شما فعال نمی شود.

فعالسازی تنظیمات اینترنت سیم کارت

نخست باید بررسی کنید که آیا تنظیمات مربوط به اتصال اینترنت در موبایل شما فعال است یا خیر! این مورد در دستگاه های اندرویدی و ios بر اساس نقطه دسترسی یا APN خواهد بود. بسته به شرکت ارائه دهنده خدمات، ایرانسل، همراه اول و رایتل، می توانید با ورود به قسمت تنظیمات موبایل، بخش شبکه و ارتباط آن را فعال کنید.

به این صورت عمل کنید: وارد بخش تنظیمات شوید، گزینه تنظیمات دیتا، Cellular و یا شبکه موبایل را باز نموده و سپس به سراغ نام نقاط دسترسی، Cellular Data Network یا APN بروید. در نهایت می توانید  با توجه به نوع تنظیمات شبکه اینترنت و سیم کارت خود اطلاعات مورد نیاز را ثبت کنید. البته اگر نمی دانید تنظیمات اینترنت شما چیست به این صورت عمل کنید:

 • در قسمت APN عبارت mcinet را وارد کنید، بدون کاراکتر اضافه ای با حروف کوچک.
 • در قسمت Name عبارت MCI-Internet را وارد کنید، تفاوتی ندارد که چه نامی وارد می کنید.
 • در نهایت نیازی نیست که در فیلد های دیگر چیزی وارد کنید.

اینترنت وصل است ولی کار نمی کند - چرا اینترنت ایرانسل وصل نمیشه - بسته اینترنت خریدم ولی وصل نمیشه - علت وصل نشدن اینترنت گوشی

تنظیمات اینترنت برای خطوط همراه اول

 • در قسمت APN عبارت mtnirancell را وارد کنید، بدون کاراکتر اضافه ای با حروف کوچک
 • در قسمت Name عبارت Irancell-GPRS را وارد کنید، تفاوتی ندارد که چه نامی وارد می کنید.
 • باقی فیلد ها را خالی بگذارید و سیو کنید.

در این حالت تنظیمات اینترنت شما فعال می شود. چون ممکن است به هر دلیل آن را حذف کرده باشید و یا این که به دیگر برنامه ها دسترسی داده باشید که این موارد را تغییر دهد.

وصل نشدن گوشی به اینترنت سیم کارت همراه اول

 

لازم به ذکر است که رفع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری گوشی های هوشمندِ برندهای مختلف در حوزه تخصص مرکز تعمیرات موبایل است. برای ثبت درخواست تعمیر گوشی خود می توانید بر روی برند موبایل خود کلیک کنید یا به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید اگر گوشی شما در بین این برندها نیست.

رفع مشکل اینترنت با تنظیمات کارخانه (ریست فکتوری)

راهکار بعدی حل مشکل وصل نشدن موبایل به اینترنت، مربوط به پاک کردن صورت مسئله یا تنظیمات کارخانه است. البته در بیشتر موارد می تواند مشکل را حل کند. گاهی ما موارد و توضیحات زیادی را شرح می دهیم و بر اساس آن ها اگر کمی با دنیای تکنولوژی آشنا باشید می توانید این مشکلات را حل کنید. اما اگر تمامی راه ها را طی کردید، همچنان مشکل وصل نشدن موبایل به اینترنت باقی بود. به سراغ تنظیمات کارخانه بروید.

این کار در مدل های مختلف گوشی ها متفاوت است. اما به طور کلی می توانید به این شیوه که ذکر می کنیم راهکار و منوی اصلی را پیدا کنید. وارد  بخش تنظیمات موبایل خود شوید. در این حالت یک باکس جستجو پیش و روی شماست. در این باکس: عبارت Reset یا تنظیمات کارخانه را وارد کنید. می بینید که در نهایت این منو به شما نمایش داده می شود. یا این که از بخش بازیابی و بازنشانی، گزینه تنظیمات کارخانه یا بازنشانی را انتخاب کنید. در این وضعیت تنظیمات گوشی شما ریست می شود. داده ها، نرم افزارها، بازی ها، عکس ها، ویدیو ها و همین طور تمامی اطلاعات شما روی حافظه داخلی پاک خواهد شد. اما معمولا مشکل اینترنت نیز حل می شود و می توانید به واسطه استفاده از روش بالا، مجددا تنظیمات سیم کارت را نصب کنید.

اینترنت وصل است ولی کار نمی کند - رفع مشکل اینترنت با تنظیمات کارخانه (ریست فکتوری)

وصل نشدن موبایل به اینترنت پس از تغییر آی پی

یکی از عمده مشکلاتی که کاربران دیوایس های اندروید و ios با آن در زمینه وصل نشدن موبایل به اینترنت هستند، مشکلی است که پس از نصب نرم افزار های تغییر آی پی و گذر از تحریم به وجود می آید. در این شرایط معمولا شما نخست باید نرم افزار مربوطه را به طور کامل نصب کنید. در مرحله بعدی وارد بخش تنظیمات گوشی موبایل خود شده و بخش شبکه و اتصال را انتخاب کنید. این قسمت تحت عنوان Mobile & Network نیز شناخته می شود. حالا در این منو، بخشی تحت عنوان VPN وجود دارد. ممکن است هر کدام از برنامه هایی که نصب کرده اید. در این قسمت تنظیماتی را فعال سازی کرده باشد و یا این که این تنظیمات هنوز هم فعال باشد. در نهایت باید هر کدام از آن ها را حذف کنید.

وصل نشدن موبایل به اینترنت 3G و 4G

در این بین و در بررسی موارد مربوط به وصل نشدن موبایل به اینترنت، عده ای ممکن است با مشکل عدم سوییچ دستگاه روی حالت 3G و 4G مواجه شده باشند. در چنین شرایطی لازم است که وارد قسمت تنظیمات شوید. مطمئن شوید که تنظیمات اینترنت دیوایس شما به درستی ثبت شده است و به نقطه دسترسی یا همان APN مربوطه متصل هستید. سپس Mobile Data یا همان Cellular یا شبکه را انتخاب کنید. می بینید که بخشی تحت عنوان Network Mode وجود دارد.

البته در برخی دیوایس ها با عنوان Preferred Network نیز شناخته می شود. این منو را باز می کنید. می توانید اینترنت و نحوه اتصال خود را انتخاب کنید. روی حالت 2G, 3G 2G/3G به صورت اتوماتیک و همین طور حالت LTE و 4G خواهد بود. اگر اینترنت نسل چهارم می خواهید آن را روی بالاترین حالت قرار دهید. در نهایت این تنظیمات را ذخیره می کنید. توجه کنید که در این حالت زمانی شما به اینترنت نسل چهارم متصل می شوید که در محیط تحت پوشش این شبکه باشید، سیم کارت شما این قابلیت را داشته باشد و از همه مهم تر، تنظیمات نقطه دسترسی را نیز به درستی ست کرده باشید.

علت وصل نشدن اینترنت گوشی ایفون - شیائومی - سامسونگ

رفع محدودیت یا Limit اتصال به اینترنت موبایل

یکی دیگر از روش ها و راهکارهایی که به واسطه استفاده از آن می توانید به راحتی مشکل وصل نشدن موبایل به اینترنت را حل کنید. مربوط به حذف محدودیت است. روی دیوایس های اندروید و ios شما می توانید به راحتی تنظیماتی اعمال کنید که وقتی حجم و محدوده مصرف شما، به فرض به 5 گیگابایت رسید، تمامی اتصالات وابسته به شبکه قطع شود. در این صورت دیگر نمی توانید از اینترنت استفاده کنید. مگر این که این تنظیمات را بازنشانی کنید. در این حالت برای غیرفعال سازی محدودیت یا لیمیت بودن اتصال به اینترنت در موبایل وارد تنظیمات، بخش ارتباطات، شبکه یا اینترنت شوید، تنظیمات اینترنت را انتخاب کرده و از منوی محدوده مصرف تیک این گزینه را بردارید. اگر دیوایس شما به زبان لاتین است به صورت زیر عمل کنید:

Setting> Connection> Data usage> Mobile Data Usage> Setting> Set data limit

البته این تنظیمات در بیشتر موبایل های اندرویدی با هم متفاوت است. اما به طور کلی شما باید به دنبال گزینه ای تحت عنوان Set data Limit باشید. همان طور که گفتیم این گزینه زمانی استفاده می شود که شما می خواهید اینترنت موبایل خود را محدود کنید.

وصل نشدن گوشی به اینترنت - رفع محدودیت یا Limit اتصال به اینترنت موبایل

سیم کارت دیگری را تست کنید

یکی از فرضیه هایی که ما لازم دانستیم در مبحث وصل نشدن موبایل به اینترنت هم به شما نکته ای را گوشزد کنیم، مربوط به زمانی است که به هر دلیل خط شما دچار مشکل شده است. حال این ایراد ممکن است به صورت فیزیکی پدید آید و یا این که شیار های اتصال و کیت های الکترونیکی آن قدرت تشخیص سوکت سیم کارت موبایل را نداشته باشند. در این صورت شما نخست باید از سلامت گوشی هوشمند خود مطمئن شوید. برای این کار از شیار سیم کارت دوم و یا یک سیم کارت دیگر استفاده کنید. در این حالت اگر مشکلی وجود داشته باشد، احتمالا اینترنت شما وصل خواهد شد. علاوه بر آن وصل نشدن موبایل به اینترنت گاهی مربوط به مشکل در سیم کارت شماست. می توانید در چنین مواردی با اپراتور تماس بگیرید و مشکل را با آن ها در میان بگذارید.

معمولا به شما پیشنهاد می کنند که یک بار تنظیمات را بازنشانی کنید. اگر فکر می کنید دیوایس شما مشکلی ندارد، به سراغ بررسی سیم کارت روی یک گوشی دیگر بروید.

وصل نشدن گوشی به اینترنت سیم کارت

تداخل اینترنت وایفای و سیم کارت

موضوع دیگری که می تواند سبب وصل نشدن موبایل به اینترنت شود، تداخل این دو شبکه اینترنت است. زمانی که اینترنت وای فای شما روشن است، باید اینترنت موبایل یا همان دیتا را غیرفعال کنید. در شرایطی که برعکس این موضوع نیز رخ می دهد، حتما اینترنت وای فای خود را غیرفعال نمایید.

البته این مشکل در اندروید 7.0 به بعد حل شده است. اما به هر حال گاهی اتصالات و پل های ارتباطی دیوایس ها دچار مشکل می شوند. در نهایت اگر هیچ کدام از این موارد نقص در اتصال به شبکه و وصل نشدن موبایل به اینترنت را حل نکرد.

تداخل اینترنت وایفای و سیم کارت

اگر دیوایس شما یک پچ امنیتی جدید یا نسخه سیستم عامل جدید تری دارد حتما آن را بروز کنید. بسیاری از اپراتور ها در حال حاضر برای اتصال به شبکه اینترنت روی سیستم عامل شما حساس هستند. در نتیجه هرچ زود تر سیستم عامل خود را به ورژنی جدید تر آپدیت کنید.

در پایان باید عنوان داریم که مرکز تعمیرات موبایل قادر است خدماتی از قبیل رفع مشکلات تاچ و صفحه نمایش و حتی تعویض ال سی دی گوشی ، رفع مشکل کار نکردن اسپیکر و یا میکروفون گوشی ، تعویض گلس گوشی ، حل مشکل شارژ نشدن یا خود خالی شدن باتری ، تعمیر گوشی آب خورده ، حل مشکلات آنتن دهی ضغیف و نیز تعمیرات هارد گوشی را در نهایت دقت و کیفیت طی 24 الی 48 ساعت انجام دهد.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.
👋 سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟