ثبت درخواست تعمیرات ثبت درخواست تعمیرات تماس : 02166487400

خرابی هارد گوشی های آیفون چیست و چگونه آن را برطرف کنیم

خرابی هارد گوشی های آیفون

آیا می دانید خرابی هارد گوشی‌های آیفون چیست و چگونه آن را برطرف کنیم؟ آیا تاکنون با خرابی گوشی‌های آیفون رو‌به‌رو شده‌اید؟ در این مقاله از مرکز تعمیرات موبایل به دو پرسش قبلی به طور جامع پاسخ خواهیم داد. همان طور که می‌دانید، امروزه استفاده از گوشی های هوشمند در میان مردم بسیار رواج پیدا کرده است و در سال‌های اخیر نیز افراد بسیار زیادی به دنبال خرید گوشی‌های هوشمند آیفون می‌روند.

در مدت استفاده از هر گوشی، ممکن است مشکلات زیادی به وجود آید که خرابی هارد یکی از این مشکلات است و باید سریع برای تعمیر آن اقدام کنید. در بخش‌های این مقاله ابتدا جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان، خرابی‌های رایجی که در گوشی‌های آیفون رخ می دهد را به طور کلی توضیح داده، سپس به سراغ پاسخ به پرسش “خرابی هارد گوشی های آیفون چیست و چگونه آن را برطرف کنیم” می رویم. به علاوه شما می توانید برای ثبت سفارش تعمیرات هارد گوشی آیفون یا هر برند دیگری بر روی لینک آن کلیک کنید.

تعمیر گوشی آیفون : تعمیرات گوشی ایفون : تعمیر موبایل آیفون

رایج‌ترین مشکلاتی که در گوشی های آیفون رخ می دهد و نحوه ی رفع آن

در این بخش قصد داریم مشکلاتی که بیشتر در گوشی‌های آیفون رخ می‌دهد را بیان کنیم و پس از آن به سراغ بحث راجب پرسش “خرابی هارد گوشی های آیفون چیست و چگونه آن را برطرف کنیم” می‌رویم. مشکلاتی که در گوشی‌های آیفون رایج‌تر است، عبارت است از:

خالی شدن شارژ باتری گوشی: ممکن است در حین استفاده از آیفون، شارژ باتری گوشی زود‌به‌زود تمام شود. در گوشی‌های موبایل از باتری‌های لیتیومی استفاده می‌شود که به مرور زمان و به تدریج، کیفیت اولیه خود را از دست می دهند و دیگر عملکرد رضایت بخشی ندارند و اگر برای تعمیر و یا تعویض آن اقدام نکنید، روز‌به‌روز عملکرد بد‌تری خواهند داشت و مجبور خواهید شد، هزینه بیشتری را بپردازید. پس اگر با خالی شدن شارژ در آیفون رو‌به‌رو شدید، سریعا برای تعویض آن اقدام کنید. برای حل این مشکل نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • در هنگام استفاده از گوشی، تنظیمات آن را به صورتی قرار دهید که کمترین میزان شارژ را از دست بدهد.
 • اگر با رعایت نکته بالا، باز هم با مشکل خالی شدن باتری رو‌به‌رو شدید، باید برای تعویض باتری اقدام کنید.

همچنین کند شدن گوشی و لگ‌ها از مشکلات رایجی است که در گوشی‌های آیفون رخ می‌دهد. برای حل این مشکل چندین راه حل ارائه شده است، که شاید رعایت برخی از این نکات سبب از دست رفتن اطلاعات گوشی شود. برخی از این راه حل‌ها عبارت‌اند از:

 • اپلیکیشن‌هایی که وجود آن‌ها در گوشی ضروری نمی‌باشد را حذف کنید.
 • سعی کنید همیشه فضای خالی در حافظه گوشی داشته باشد و اطلاعات اضافی را در گوشی نگه ندارید.
 • اگر با رعایت نکات بالا، مشکل لگ در آیفون حل نشد، باید راه ریست فکتوری را امتحان کنید. در بیشتر مواقع این راه جواب می‌دهد اما اگر غیر از این بود به یک تعمیرکار آیفون مراجعه کنید.

در ادامه به توضیح یکی از رایج‌ترین مشکلات در گوشی‌های آیفون می‌پردازیم. سپس خواهیم گفت، خرابی هارد گوشی های آیفون چیست و چگونه آن را برطرف کنیم.

خرابی هارد گوشی آیفون

کار نکردن موقعیت یاب یا GPS یکی از رایج ترین مشکلات در آیفون

کارنکردن سنسور موقعیت یاب آیفون یکی از مشکلاتی است که به وفور در گوشی‌های آیفون دیده می‌شود. به عنوان مثال فرض کنید که می‌خواهید از اپلیکیشن اسنپ استفاده کنید و نیاز به آیکون نمایش موقعیت‌تان احتیاج دارید اما زمانی که این آیکون را انتخاب می‌کنید، موقعیت مکانی شما نمایش داده نمی‌شود. از این رو راه حل‌های زیر را جهت رفع این مشکل به کار می‌برند:

 • در ابتدا مطوئن شوید که GPS گوشی آیفون فعال است، همچنین از عمل کردن گزینهموقعیت یاب بر روی اپلیکیشن‌های مورد نظر تان اطمینان حاصل کنید. جهت این کار در قسمت منو بر روی گزینه Settings کلیلک کنید، اکنون در پنجره جدید باز شده گزینه Privacy را انتخاب کرده و سپس Location Services را انتخاب کنید. از فعال بودن این گزینه اطمینان حاصل کنید.
 • اگر قاب و یا کیسی وجود دارد که آیفون شما در آن قرار گرفته است، باید آیفون را از این قالب و کیس خارج کرده و پس از آن عملکرد موقعیت یاب را بررسی کنید.
 • یکی دیگر از روش‌های مؤثر در این زمینه، ریست کردن تنظیمات نتورک می‌باشد. برای این کار ابتدا باید مسیر Settings را در پیش بگیرید و پس از آن گزینه General را انتخاب کرده و بر روی Reset کلیک کنید. و در آخر هم باید Reset Network Settings را انتخاب نمایید.
 • در صورتی که با امتحان کردن راه حل‌های بالا، مشکلتان رفع نشد، ممکن است سیم آنتن گوشی و یا سنسور نیاز به تعویض داشته باشد. جهت انجام این کار باید به سراغ یک متخصص ماهر در زمینه تعمیر گوشی‌های آیفون بروید و ا او کمک بخواهید.

اکنون به سراغ بحث اصلی یعنی پاسخ به پرسش ” خرابی هارد گوشی های آیفون چیست و چگونه آن را برطرف کنیم” می‌رویم.

خرابی هارد گوشی های آیفون چیست و چگونه آن را برطرف کنیم

عوامل بسیار زیادی وجود دارد که باعث سوختن و یا خرابی هارد گوشی‌های آیفون می‌شود. در این بخش به مهم‌ترین عواملی که باعث خرابی هارد آیفون می‌شود، اشاره می‌کنیم.

 • یکی از نکاتی که باید در هنگام استفاده از گوشی‌های آیفون رعایت کرد، خاموش نکردن یا ریست نکردن گوشی در هنگام شارژ شدن باتری گوشی است. زیرا در صورتی که این نکته را رعایت نکنید ممکن است به هارد گوشی، آسیب جدی وارد شود.
 • یکی دیگر از عواملی که باعث سوختن هارد گوشی آیفون می‌شود، آب‌خوردگی است.آب خورگی ممکن است باعث ایجاد اتصالی در هارد گوشی‌های آیفون شود.
 • ضربه خوردگی نیز از شایع‌ترین مشکلاتی است که باعث خرابی و سوختن هارد گوشی می‌شود. در این مورد ممکن است گوشی آیفون حتی زمانی که ضربه خورد باز هم عملکرد درستی از خود نشان بدهد ولی به طور ناگهانی و بی‌علت خاموش شود که در این صورت باید به تعمیرکار آیفون مراجعه کرده و اقدام به تعویض هارد گوشی کنید.

اکنون که دانستید، خرابی هارد گوشی های آیفون چیست و چگونه آن را برطرف کنیم. در نهایت باید بگوییم که آب‌خوردگی و ضربه دیدن گوشی در همان اول نشانه‌ای در گوشی ایجاد نمی‌کند اما پس از گذشت مدتی باعث خرابی و یا سوختن هارد گوشی می‌شود.

 • یکی دیگر از پاسخ‌ها به پرسش ” خرابی هارد گوشی های آیفون چیست و چگونه آن را برطرف کنیم” مشکل ظرفیت هارد آیفون می‌باشد، که یکی از پرایراد‌ترین مشکلات در آیفون است. کاربران زمانی که می‌خواهند ظرفیت هارد گوشی خود را افزایش دهند، با این مشکل رو‌به‌رو می‌شوند. بیش‌تر طرفداران آیفون تنها مشکلی که با گوشی خود دارند همین ظرفیت هارد گوشی است. بنابراین زمانی که اقدام به خرید آیفون 16 گیگابایتی می‌کنید، باید هر زمان برای ذخیره یک فایل وسواس به خرج دهید. اما در هر حال زمانی می‌رسد که حافظه گوشی شما پر شده باشد.

چگونه مشکل ظرفیت هارد آیفون را برطرف کنیم

اکنون که بیشتر پاسخ به پرسش، خرابی هارد گوشی های آیفون چیست و چگونه آن را برطرف کنیم، را داده‌ایم. قصد داریم راهی جهت رفع مشکل ظرفیت گوشی‌های آیفون بیان کنیم.

جهت افزایش ظرفیت هارد آیفون، می توانید هارد آیفون را از روی برد بلند کنید. دقت داشته باشید که تمام اطلاعات مربوط imei، سریال موبایل و سایر آدرس های انحصاری که بر روی گوشی ثبت شده است را یادداشت کرده و نگه دارید، زیرا این اطلاعات تماما بر روی هارد جدید گوشی آیفونتان رایت خواهد شد. از این رو شما همان imei و سریال قبلی را بر روی گوشی خواهید داشت که تنها ظرفیت هارد آن را افزایش داده‌اید. نگران موضوعات حفاظتی هم نباشید، هیچ گونه مشکل و اختلالی رخ نخواهد داد.

برای حل این موضوع راه حل‌های متفاوتی ارائه شده است، اما بسیاری از کاربران آیفون ترجیح می‌دهند ظرفیت هارد خود را افزایش دهند تا با کمبود جا در حافظه رو به رو نشوند.

اکنون که به قسمت اول پرسش ” خرابی هارد گوشی های آیفون چیست و چگونه آن را برطرف کنیم” پاسخ داده‌ایم، در بخش بعدی راه‌های جلوگیری از خرابی آیفون را شرح می‌دهیم.

هارد گوشی های آیفون

راه های جلوگیری از خرابی هارد آیفون چیست

برخی از اتفاقات باعث می‌شود هارد گوشی شما دچار مشکلاتی بشود و در صورتی که سریع برای رفع آن اقدا نکنید، ممکن است مجبور شوید، هزینه سنگینی را جهت رفع مشکلتان بپردازید. راه‌های جلوگیری از خرابی هارد عبارت‌اند از:

 • سعی کنید گوشی آیفون خود را در معرض رطوبت قرار ندهید. زیرا ماند گوشی در رطوبت آسیب‌های جدی به هارد می‌رساند و ممکن است نیاز به تعویض هارد داشته باشید.
 • جلوگیری از ضربه خوردن به گوشی آیفون.
 • مراقب هک کردن ( جیلبریک کردن) گوشی آیفون خود باشید.
 • همچنین مراقب باشید که حافظه گوشی بیش از اندازه پر نشود یا به اصطلاح نرم افزار گوشی باگ نشود. و در صورتی که با این مشکل مواجه شدید، راه‌های بخش قبل را به کار برید.
 • مراقب باشید که گوشی آیفونتان کمتر در معرض ویروس قرار بگیرد.
 • همچنین مراقب مشکل آب‌خوردگی گوشی آیفون باشید. ممکن است گوشی به طور ناگهانی در آب بیفتد، در این صورت باید سریعا اقدام به پاک کردن صفحه تاچ و ال سی دی گوشی خود کنید. همچنین ممکن است دکمه‌های گوشی از کار بیفتد و نتوانید در مواقع لزوم گوشی را خاموش و روشن کنید. اگر نتوانید سریعا گوشی را خشک کنید ممکن است آب به درون هارد گوشی نیز برسد.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم به طور کامل به پرسش “خرابی هارد گوشی های آیفون چیست و چگونه آن را برطرف کنیم” پاسخ دهیم و شما را از مشکلاتی که ممکن است برای گوشی‌های آیفون و هارد آن رخ دهد آگاه کرده و راه‌های برطرف کردن این مشکل را نیز بیان کنیم. امیدواریم که مطالب برایتان مفید بوده باشد.


5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.
👋 سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟