ثبت درخواست تعمیرات ثبت درخواست تعمیرات تماس : 02166487400

آموزش ساخت شماره مجازی رایگان برای اپل آیدی

ساخت شماره مجازی رایگان برای اپل آیدی

ساخت شماره مجازی رایگان برای اپل آیدی

برای این که بتوانید از همه خدمات و سرویس های اپل همچون App store, iCloud, iTunes و غیره بهره مند شوید باید از حساب Apple ID استفاده کنید. مهم نیست که با چه دستگاهی اپل آیدی خود را ایجاد می کنید، مهم این است که رمز عبور خود را به خاطر داشته باشید تا بتوانید با هر دستگاه اپلی وارد حساب خود شوید. در این مطلب از مجموعه مقالات آموشی مرکز تعمیرات موبایل ، قصد داریم مبحث آموزش ساخت شماره مجازی رایگان برای اپل آیدی را بررسی کنیم.

تعمیر گوشی آیفون : تعمیرات گوشی ایفون : تعمیر موبایل آیفون

چرا برای اپل آیدی باید از شماره مجازی استفاده کرد؟

در گذشته شما فقط با ارائه ایمیل و دریافت کد تأیید می توانستید آیدی خود را بسازید و به آن دسترسی پیدا کنید. اما اکنون محدودیت های جدیدی که برای کاربران ایرانی این برند اعمال شده است کار را کمی پیچیده تر کرده است. در حالی که مدت زیادی از حذف برنامه های ایرانی از App store نگذشته بود شرکت اپل استفاده از اپل آیدی را نیز برای ایرانیان سخت تر کرد.

ساخت شماره مجازی رایگان برای اپل آیدیاپل اکنون یک مرحله جدید به ساخت اپل آیدی اضافه کرده است که آن وارد کردن شماره تلفن برای احراز هویت است. زمانی که شما شماره تلفن خود را در قسمت مربوطه وارد می کنید به دو روش تماس تلفنی یا پیامک به احراز هویت می پردازید و پس از آن از تمام امکاناتی که به اپل آیدی احتیاج دارند استفاده می کنید.

مشکل این جا است که به علت تحریم های اعمال شده ایرانی ها نمی توانند با شماره خود حساب اپل آیدی ایجاد کنند زیرا پیش شماره کشورهای ایران، کره شمالی، سودان، کوبا و سوریه در فهرست پیش شماره های شرکت اپل وجود ندارد در نتیجه کاربران مجبور می شوند که از شماره های مجازی برای این منظور استفاده کنند. با داشتن یک شماره مجازی می توانید اپل آیدی ایجاد کنید یا اپل آیدی قبلی خود را وریفای کنید.

شرکت اپل هنوز اعلام نکرده است که اضافه کردن مرحله ثبت شماره تلفن به چه منظور بوده است اما آن چه که مسلم است این است که این شماره تلفن برای بازیابی اپل آیدی و حتی هنگام تلاش برای دسترسی به اپل آیدی هنگام استفاده از کامپیوتر یا دستگاه های دیگر مورد نیاز خواهد بود. از این جهت، استفاده از شماره های یک بار مصرف یا عمومی به شدت امنیت اپل آیدی را به خطر می اندازد.

آموزش صفر تا صد تعمیرات موبایل

در شرایط فعلی که این محدودیت ها اعمال شده اند سه روش برای ساخت اپل آیدی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. اولین روش این است که برای ساخت اپل آیدی شماره یکی از دوستان یا اقوامتان که در خارج از کشور سکونت دارد را وارد کنید که این روش بهترین و مطمئن ترین روش است. دومین روش ساخت شماره مجازی رایگان و غیر رایگان است که ممکن است برای شما کمی هزینه داشته باشد.

سومین روش هم استفاده از سرویس های پیامک رایگان است که ساده ترین اما غیر اصولی ترین روش برای ساخت اپل آیدی است. بدیهی است که اگر بتوانید شماره تلفن فردی را که در خارج از کشور زندگی می کند و به او دسترسی دارید وارد کنید امنیت اکانت شما بیشتر خواهد بود اما مشکل اینجا است که این راه حل برای تمام کاربران ایرانی عملی نیست و به این ترتیب استفاده از شماره تلفن های مجازی برای ساخت اپل آیدی برای ایرانیان بهترین گزینه است.

نحوه ساخت شماره مجازی رایگان برای اپل آیدی توسط اپلیکیشن Textnow

اپلیکیشن Textnow برنامه ای است می تواند برای شما یک شماره مجازی با پیش شماره تلفن آمریکا برای اپل آیدی بسازد که از طریق آن شماره هم می توانید با دیگران تماس بگیرید و هم پیامک ارسال و دریافت کنید. با توجه به این قابلیت ها می توانید از طریق این برنامه یک شماره مجازی بسازید که با آن اپل آیدی خود را ایجاد یا وریفای کنید. همین که این شماره می تواند فوراً پیامک احراز هویت را دریافت کند برای ما کافی است.

این برنامه را مستقیماً از اپ استور دانلود و نصب کنید. سپس برنامه را باز کنید و در آن ثبت نام کنید. برای ثبت نام در برنامه فقط لازم است که ایمیل خود را وارد کنید. در قسمت بعدی لازم است که در محل area code پیش شماره سه رقمی یکی از ایالت های آمریکا را وارد کنید. برای مثال می توانید یکی از کدهای 614 یا 858 را وارد کنید. گزینه continue را بزنید تا وارد مرحله بعد شوید. اکنون می توانید از داخل منوی باز شده یک شماره انتخاب کنید. این همان شماره تلفن آمریکایی است که به صورت اختصاصی به شما تعلق می گیرد تا برای ساخت اپل آیدی به راحتی از آن استفاده کنید.

به همین سادگی می توانید صاحب یک شماره تلفن آمریکایی شوید اما باید به یاد داشته باشید که این شماره را حتماً در چند جا ذخیره کنید که آن را گم نکنید زیرا ممکن است شرکت اپل مجدداً از شما شماره تلفن را بخواهد که حتماً همین کار را خواهد کرد. البته معمولاً این شماره ها موقتی هستند و تا مدتی برای شما کار می کنند پس بهتر است نرم افزار را نگه دارید و زمانی که مجدداً به مشکل برخوردید یک شماره مجازی دیگر بسازید.

ساخت شماره مجازی از طریق Google voice

یکی از سرویس هایی که می تواند برای شما شماره مجازی با پیش شماره تلفن آمریکا برای اپل آیدی تولید کند سرویس رایگان Google voice است. این سرویس رایگان است اما برای استفاده از آن باید شماره تفن خود را وارد کنید که این مسئله هم مشکلات خود را دارد. در حال حاضر بسیاری از کاربران خودشان قادر به ثبت نام و استفاده از سرویس Google voice نیستند اما تعدادی از سایت های ایرانی با روش های مختلف از این سرویس یا سرویس های دیگر استفاده می کنند و شماره های مجازی تولید می کنند، سپس این شماره های مجازی را در ازای دریافت هزینه در اختیار کاربران ایرانی قرار می دهند تا برای ساخت اپل آیدی خود از آن ها استفاده کنند.ساخت شماره مجازی اپل ایدی از طریق Google voice

استفاده از سرویس های رایگان دریافت پیامک

یکی دیگر از مراحل ساخت شماره مجازی رایگان برای اپل آیدی apple id استفاده از سرویس های رایگان دریافت پیامک است. یک سری سایت هایی وجود دارند که به کاربران این امکان را می دهند که پیامک های شماره تلفن های موجود در سایت را بدون نیاز به ثبت نام به صورت عمومی مشاهده کنند. روند کار به این صورت است که شما وارد یکی از سایت ها می شوید و در لیست کشورها ایالت متحده را انتخاب می کنید. اکنون یکی از شماره های ایالت متحده را که برایتان نمایش داده می شود انتخاب کنید و سپس روی گزینه Read received SMS کلیک کنید. شماره مورد نظر را در مراحل ساخت اپل آیدی وارد کنید و منتظر بمانید تا پیامک فعال سازی برای شما ارسال شود.

در قسمت اینباکس همان شماره تلفن می توانید به راحتی پیام های دریافت شده توسط شماره تلفن را بخوانید و کد ارسالی را وارد سیستم اپل کنید. باید بدانید که اپل به بررسی حساب ها و حذف نمونه های تقلبی معروف است به همین دلیل ممکن است زمانی که از برخی شماره های موجود در سایت استفاده می کنید با پیام خطا مواجه شوید. فقط کافی است که شماره های مختلف سایت را امتحان کنید تا متوجه شوید که کدام شماره تلفن مورد تأیید شرکت اپل است.

به یاد داشته باشید که شما صاحب این شماره تلفن نیستید از طرفی هم این سایت ها هر چند وقت یک بار شماره های در دسترس خود را تغییر می دهند در نتیجه ممکن است اگر در آینده مجدداً لازم شود که پیام های خط مورد نظر را بخوانید شماره دیگر در سایت موجود نباشد و نتوانید این کار را تکرار کنید. شماره استفاده شده و آدرس سایتی که از آن استفاده کرده اید را ذخیره کنید تا در آینده بتوانید در صورت فعال بودن شماره مجدداً از آن استفاده کنید.  به علاوه، از قرار دادن تصاویر و اطلاعات شخصی خود در فضای ابری اپل و اتکا به آن به شدت خودداری کنید و همواره از اطلاعات مهم خود بکاپ داشته باشید.

معرفی برنامه برای ساخت شماره مجازی برای اپل ایدی رایگان

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد برای ساخت شماره مجازی برای اپل ایدی رایگان می‌توان به اپلیکیشن TextPlus، اپلیکیشن TextFree و اپلیکیشن TextNow  اشاره کرد که همگی رایگان هستند.


4.1/5 - (8 امتیاز)

3 دیدگاه

  1. حسین گفت:

    سلام ، اگر بعد از بروز رسانی Dont upgarde security را بزنید، در نتیجه وارد اون بخشی که بخواد شماره بگیره برای two way authentication نمیشه.
    اما حالت های دیگه را نمیدونم
    گفتم بگم شاید مشکل برخی رفع بشه بدین صورت.

  2. محمد گفت:

    من با برنامه text now ساختم ولی امروز فقط یک بار پیامک اومد دیگه هر چند بار زدم از طرف اپل پیامک نیومد چیکار کنم کمک کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.
👋 سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟