درخواست تعمیرات تماس با ما تماس : 02166487400 ثبت درخواست تعمیرات

بهترین روش های تعمیر و تعویض باتری گوشی موبایل

تعمیر و تعویض باتری گوشی موبایل

اگر به خاطر داشته باشید چندین سال قبل بیشتر تلفن های همراه باتری های جدا شدنی و اکسترنال داشتند که به راحتی قابل تعویض بودند. این باتری ها نه تنها به راحتی تعویض می شدند بلکه پیدا کردن یک باتری نسبتاً ارزان به عنوان جایگزین آن ها نیز آسان تر بود. با این حال، در طول 5 الی 10 سال گذشته تکنولوژی تلفن های همراه پیشرفت شگفت انگیزی داشته است. با پیشرفت تکنولوژی گوشی های هوشمند دیگر باتری های جدا شدنی منسوخ شدند. بنابراین اگر باتری گوشی هوشمند شما خراب شود و نیاز به تعویض داشته باشد احتمالاً خودتان به راحتی نمی توانید آن را با یک باتری جدید جایگزین کنید. در این مطلب از مرکز تعمیرات موبایل ،  بهترین روش های تعمیر باتری گوشی موبایل را بررسی می کنیم.

برای باز کردن گوشی های جدید لازم است که یک کیت تعمیر خریداری کنید. علاوه بر این، اگر می خواهید کار را با موفقیت انجام دهید حتماً باید در رابطه با باز کردن گوشی و تعمیرات آن اندکی مهارت و تجربه داشته باشید. شاید بهتر است که هنگام رو به رو شدن با مشکلات باتری گوشی خود را به یک مرکز تعمیرات تخصصی بسپارید تا ایراد آن را برطرف کنند.

تعمیرات موبایل

از کجا بفهمیم که باتری گوشی نیاز به تعویض دارد؟

هیچ چیزی تا ابد برای شما کار نمی کند به خصوص باتری های لیتیومی کوچکی که شارژ مورد نیاز گوشی هوشمند شما را تأمین می کنند. هر چه بیشتر از گوشی خود استفاده کنید باتری شما بیشتر فرسوده می شود و در نهایت متوجه می شوید که باید آن را تعویض کنید. برای این که متوجه شوید باتری شما احتیاج به تعویض دارد باید به علائم و نشانه ها توجه کنید.

بهترین روش های تعمیر باتری گوشی موبایل

بهترین روش های تعمیر باتری گوشی موبایل

اگر گوشی شما آیفون 6 یا بالاتر است قابلیتی در آن وجود دارد که می توانید وضعیت باتری خود را بررسی کنید. ابتدا وارد قسمت تنظیمات شوید، ابتدا گزینه باتری و سپس گزینه Battery Health را انتخاب کنید. در این جا می توانید اطلاعات کاملی را درباره وضعیت باتری گوشی خود ببینید. حتی اگر باتری نیاز به تعویض داشته باشد در این قسمت نوشته می شود. زمانی که با جملاتی مانند باتری شما اکنون در حالت اوج عملکرد خود کار می کند، گوشی شما به دلیل عدم توانایی باتری در رساندن انرژی لازم خاموش شده است، سلامت باتری شما تا حد زیادی کاهش یافته است و غیره رو به رو شوید یعنی لازم است که باتری تعیض شود.

گوشی های اندرویدی و آیفون های قدیمی تر از آیفون 6 در داخل تنظیمات گوشی خود نمی توانند به اطلاعات باتری دسترسی پیدا کنند. اگر مالک یکی از این گوشی ها هستید وارد تماس گیر شوید و کد *#*#4636#*#* را شماره گیری کنید. با انتخاب گزینه اطلاعات باتری می توانید از وضعیت کنونی باتری گوشی هوشمند خود مطلع شوید. استفاده از این کد برای گوشی های سامسونگ گلکسی S6 Edge و ال جی V40 قابل استفاده نیست. بعضی از برنامه هایی که در گوگل پلی موجود هستند نیز می توانند در فهمیدن وضعیت باتری به شما کمک کنند.

نحوه تعمیر و تعویض باتری های گوشی های اندرویدی سامسونگ

بهترین راه برای تعمیر و تعویض باتری های ثابت این است که این کار را به یک فرد متخصص بپساریم زیرا اجزا و قطعات داخلی گوشی بسیار حساس هستند و اگر شما اتصلات را قطع کنید یا نتوانید گوشی را به درستی جمع بندی کنید مجبور می شوید که دوباره گوشی را باز کنید. همچنین اگر باتری متورم شده باشد شما نباید خودتان اقدام به تعویض باتری کنید. اگر تمایل دارید که خودتان باتری گوشی هوشمند خود را تعویض کنید باید بدانید که این کار بسیار حساس است و به ابزارهای خاصی احتیاج دارد. اگر ابزارهای درستی در دسترس ندارید هرگز خودتان دست به انجام این کار نزنید.

ساکشن، پیک های پلاستیکی باریک برای باز کردن قاب گوشی، اسپادگر، موچین، تفنگ حرارتی یا iOpener برای آب کردن چسب و پیچ گوشتی ابزارهایی هستند که به آن ها احتیاج دارید. ممکن است که گوشی های هوشمند اندرویدی در بعضی از قسمت ها با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشند اما نحوه باز کردن و تعویض باتری بیشتر آن ها شبیه به هم است.

قبل از شروع کار یک باتری اورجینال تهیه کنید تا آن را جایگزین باتری فرسوده کنید. نکته دوم این است که اجازه دهید شارژ باتری به کمتر از 25 درصد برسد در غیر این صورت خطر انفجار باتری وجود دارد. ابتدا باید به سطح پشتی گوشی گرما بدهید تا چسب ها آب شوند. این کار را می توانید با سشوار، تفنگ حرارتی یا حتی یک بشقاب داغ انجام دهید. ابزار مناسب دیگری که می تواند به شما کمک کند iOpener است. iOpener یک ذخیره کننده گرما است که باید داخل مایکروویو گرم شود و سپس روی سطح مورد نظر قرار داده شود. گرما دهی را حدود دو دقیقه ادامه دهید تا تمام چسب ها کاملاً شل شوند. از اعمال حرارت زیاد به گوشی خودداری کنید زیرا باتری و صفحه نمایش هر دو مستعد آسیب دیدن در اثر حرارت هستند.

پس از شل شدن چسب ها نوبت به وارد کردن پیک های پلاستیکی می رسد. از بالای گوشی از یک گوشه شروع کنید و نوک پیک را وارد گوشی کنید. سپس آن را به طرف پایین حرکت دهید تا چسب ها بریده شوند. پیک را در گوشه رها کنید تا از چسبیدن مجدد قاب جلوگیری کند. همین کار را برای دور تا دور گوشی انجام دهید تا قاب پشت گوشی کاملاً جدا شود. قاب گوشی را فوراً نکشید و باز نکنید ممکن است اتصالاتی در آن وجود داشته باشد. مثلاً در بیشتر گوشی ها یک سیم حسگر اثر انگشت را به قاب پشتی متصل کرده است. با کمک موچین این کابل را جدا کنید و بعد قاب را کامل بلند کنید.

در این مرحله باید پیچ های اسکلت میانی را باز کنید و مجموعه کویل NFC را جدا کنید. اکنون به باتری دسترسی پیدا کرده اید اما باید ابتدا اتصال باتری را با گوشی قطع کنید. برای بلند کردن کانکتور باتری از یک اسپادگر یا نوک پیک پلاستیکی استفاده کنید.

باتری به وسیله چسب به گوشی متصل شده است. iOpener را گرم کنید و دو دقیقه روی باتری قرار دهید تا چسب زیر آن شل شود. زمانی که باتری متورم شده است یا نمی خواهید از گرما برای جدا کردن باتری استفاده کنید می توانید مقداری ایزوپروپیل الکل را روی گوشه های باتری اعمال کنید تا نفوذ کند و چسب ها را از بین ببرد. به آرامی و با کمک اسپادگر لبه بالایی گوشی را بلند کنید. این قسمت درست در مقابل برد اصلی قرار دارد مراقب باشید که به قسمت های دیگر آسیب وارد نکنید.

بهترین روش های تعمیر باتری گوشی موبایل

بهترین روش های تعمیر باتری گوشی موبایل

اسپادگر را در کناره های باتری حرکت دهید تا کامل جدا شود. هرگز آن را بیش از اندازه به طرف زیر باتری هل ندهید. اکنون باتری را بیرون بیاورید و همین اعمال را به صورت برعکس انجام دهید تا باتری جدید را جایگزین کنید. اگر نیاز به تعمیرات باتری گوشی سامسونگ خود دارید وارد صفحه تعمیر گوشی سامسونگ شوید. به علاوه شما می توانید تعمیر گوشی آب خورده و همچنین تعویض گلس گوشی خود را به مرکز تعمیرات موبایل بسپارید.

نحوه تعمیر و تعویض باتری گوشی های آیفون

ابتدا برای جلوگیری از آتش گرفتن باتری شارژ آن را به کمتر از 25 درصد برسانید و گوشی را خاموش کنید. پیچ های پنتالوب که در پایین گوشی کنار پورت شارژر قرار گرفته اند را باز کنید. ساکشن را به گوشه پایینی صفحه نمایش متصل کنید و با نیروی ثابتی بالا بکشید تا میان صفحه نمایش و قاب گوشی یک شکاف کوچک ایجاد شود. سر صاف اسپادگر را وارد شکاف کنید و آن را حرکت دهید تا چسب ها باز شوند. می توانید برای جلوگیری از چسبیدن مجدد چسب ها چند پیک باز کننده را در گوشه های موبایل رها کنید. ضلع سمت چپ صفحه نمایش را بلند کرده و آن را مانند جلد یک کتاب به صورت 90 درجه باز کنید.

قاب را کامل به طرف بیرون نکشید زیرا هنوز کانکتورهایی به آن متصل هستند. برای جدا کردن کانکتور باتری باید دو پیچ را به وسیله پیچ گوشتی #000 باز کنید. اکنون نوک صاف اسپادگر را زیر کانکتور باتری قرار دهید و آن را به آرامی به طرف بالا هل بدهید تا کانکتور از گوشی جدا شود. پیچ هایی را که براکت اتصال دهنده برد منطقی را در جای خود نگه داشته اند باز کنید و سپس براکت را جدا کنید. با استفاده از اسپادگر سوکت دوربین سلفی و کابل دیجیتایزر را بلند کنید. از همین روش برای جدا کردن کانکتور حسگر جلویی و صفحه نمایش استفاده کنید. اکنون که هیچ اتصالی وجود ندارد می توانید صفحه نمایش را کاملاً کنار بگذارید.

به آرامی نوک دو نوار چسب باتری را با دست یا پنس بگیرید و بیرون بکشید. با این کار باتری از قاب پشتی جدا می شود. مراقب باشید که نوار چسب ها خمیده نشوند زیرا ازن مسئله موجب آسیب دیدن آن ها می شود. با کشیدن نوار چسب ها باتری کاملاً جدا می شود و به بیرون پرتاب می شود. اکنون باتری جدید را در جای باتری قدیمی قرار دهید و همه مراحل را به صورت برعکس دنبال کنید.

در این مطلب بهترین روش های تعمیر باتری گوشی موبایل را بررسی کردیم. مرکز تعمیرات موبایل یکی از شرکت های پیشرو در زمینه تعمیر گوشی آیفون می باشد، شما می توانید جهت کسب اطلاعات درباره نحوه انجام تعمیرات موبایل با کارشناسان ما تماس بگیرید. از دیگر خدمات این مجموعه می توان به تعویض ال سی دی گوشی و یا تعویض و تعمیر تاچ گوشی و تعمیرات هارد گوشی اشاره کرد.

5/5 - (2 امتیاز)

2 دیدگاه

  1. Amir گفت:

    سلام باتری گوشیمو عوض کردم اما متاسفانه باتری جدید وقتی به ۸۰ درصد میرسه بدون استفاده یهو میشه ۶۹ درصد و همینطور وقتی به ۴۰ درصد یا ۳۰ درصد شارژ میرسه بدون استفاده کردن یهو بعد چند دقیقه میشه ۱۵ درصد،، باتری کاملا نو و از روری که عوض کردم این مشکل داره
    لطفا راهنمایی که آیا راهی برای درست کردنش هست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.