ثبت درخواست تعمیرات ثبت درخواست تعمیرات تماس : 02166487400

علت خراب شدن دکمه پاور گوشی شیائومی

علت خراب شدن دکمه پاور گوشی شیائومی

علت خراب شدن دکمه پاور گوشی شیائومی

دکمه پاور یکی از اصلی ترین قسمت های هر موبایل است که برای خاموش و روشن کردن گوشی از آن استفاده می شود. علاوه بر این با استفاده از دکمه پاور می توانید در هر زمان صفحه نمایش خود را قفل کنید و مجدداً قفل آن را باز کنید. در این مقاله از مرکز تعمیرات موبایل می خواهیم در رابطه با خراب شدن دکمه پاور گوشی شیائومی صحبت کنیم و بررسی کنیم که هنگام خراب شدن دکمه پاور این گوشی چه کاری انجام دهیم.

به این ترتیب یکی از بدترین مشکلاتی که ممکن است برای گوشی هوشمند شما پیش بیاید این است که دکمه پاور آن کار نکند. امروزه علاوه بر گوشی های ساخته شده توسط برند های سامسونگ، هانر، هواوی و غیره گوشی های جدیدتری به بازار عرضه شده اند که به شدت نظر مشتریان را به خود جلب کرده اند.

شرکت شیائومی یک شرکت چینی است که به تازگی محصولات خود را به بازار ایران عرضه کرده است و مشتریان زیادی را به خود اختصاص داده است. علت محبوبیت گوشی های شیائومی قابلیت های فراوان و در عین حال قیمت مناسب آن ها است.

گوشی های شیائومی علی رغم قابلیت های منحصر به فردی که دارند جزو دستگاه های الکترونیکی محسوب می شوند و ممکن است که برخی از قطعات آن ها در اثر استفاده مکرر آسیب ببینند. زمانی که دکمه پاور آسیب می بیند معمولاً قابل تعمیر نیست و لازم است که آن را تعویض کنیم.

علت خراب شدن دکمه پاور گوشی شیائومی

علت هایی که موجب خرابی دکمه پاور گوشی شیائومی می شوند

 1. رطوبت

یکی از عواملی که می تواند باعث خراب شدن و کار نکردن دکمه پاور گوشی های شیائومی شود نفوذ آب به داخل گوشی یا قرار دادن گوشی در محیط شرجی و مرطوب است. به طور کلی رطوبت زیاد و نفوذ آب می تواند مشکلات زیادی را برای گوشی هوشمند شما به وجود آورد و کار نکردن دکمه پاور فقط یکی از مشکلات احتمالی در این شرایط است.

افرادی که گوشی شیائومی دارند و شغلشان به صورتی است که باید در محیط های مرطوب قرار گیرند، برای مثال لوله کش، مربی شنا، غریق نجات و غیره هستند، بهتر است که در محیط کاری گوشی خود را از داخل جیب یا کیفشان بیرون نیاورند و اگر مجبور هستند که از گوشی خود استفاده کنند از کاورها و نایلون ها ی مخصوص گوشی استفاده کنند تا رطوبت به داخل گوشی آن ها نفوذ نکند.

 1. وارد آمدن ضربه

یکی دیگر از عواملی که می تواند موجب صدمه زدن به گوشی شما شود وارد آمدن ضربه به فریم آن است. دکمه پاور روی فریم گوشی قرار گرفته است و اگر به کاناره گوشی ضربه وارد شود یا گوشی در جای قرار داده شود که به دکمه پاور گوشی شیائومی آن فشار وارد شود ممکن است دکمه اور خراب شود و کارآیی خود را از دست بدهد.

علاوه بر دکمه پاور دکمه های ولوم هم که در کناره ها قرار گرفته اند ممکن است آسیب ببینند. زمانی که به دکمه پاور فشار وارد شود یا در اثر ضربه خراب شود حتماً لازم است که تعویض شود.

 1. هنگ کردن گوشی

گاهی اوقات قفل نشدن گوشی یا روشن نشدن آن به خاطر هنگ کردن است و دکمه پاور صدمه ندیده است. با توجه به این موضوع بهتر است که قبل از تحویل دادن گوشی خود به یک مرکز  تعمیر گوشی شیائومی  از هنگ نکردن آن مطمئن شوید.

فقط کافی است که چند دقیقه صبر کنید و دوباره دکمه پاور را فشار دهید و ببینید که کار می کند یا خیر. دکمه پاور را نگه دارید تا گوشی خاموش شود.

اگر گوشی شیائومی با موفقیت خاموش شد یعنی دکمه پاور سالم است و مشکلی ندارد اما اگر باز هم پاسخی از جانب آن دریافت نکردید یعنی دکمه پاور خراب شده است و باید از یک تعمیرکار متخصص بخواهید که آن را برایتان تعویض کند.

 1. فرسوده شدن دکمه پاور گوشی شیائومی

تمامی قطعات به کار رفته در داخل گوشی های موبایل دارای یک عمر مفید هستند و زمانی که به صورت مکرر برای مدت زمان خاصی مورد استفاده قرار می گیرند خراب می شوند و به تعویض احتیاج پیدا می کنند.

البته همان طور که گفته شد باید ابتدا مطمئن شوید که گوشی شما هنگ نکرده است و حقیقتاً دکمه پاور از کار افتاده است. گاهی به علت درست فشار ندادن دکمه پاور، وصل بودن گوشی به شارژر، قفل بودن صفحه نمایش یا هنگ کردن گوشی دکمه پاور عمل نمی کند و باید کمی صبر کنید تا مشکل لحظه ای برطرف شود.

علت خراب شدن دکمه پاور گوشی شیائومی

چگونه مشکل کار نکردن دکمه پاور گوشی های شیائومی Redmi Note را به صورت موقت حل کنیم؟

خراب شدن دکمه پاور گوشی های شیائومی راه حلی به جز تعویض دکمه پاور ندارد و زمانی که با این مشکل مواجه شدید باید به یکی از مراکز معتبر تعمیر موبایل مراجعه کنید تا مشکل گوشی شما را حل کنند.

با این وجود زمانی که دکمه پاور کار نمی کند می توانید راه حل های ساده ای را امتحان کنید. اولین راه حلی که در بسیاری از مواقع مشکلات مختلف گوشی را حل می کند خاموش و روشن کردن گوشی است.

اگر دکمه پاور کار نمی کند و گوشی روشن نمی شود می توانید با استفاده از دکمه ولوم آن را روشن کنید. چند ثانیه دکمه ولوم را نگه دارید تا گوشی روشن شود.

اگر خاموش و روشن کردن گوشی شیائومی باعث فعال شدن دکمه پاور آن نشد راه حل دوم را امتحان کنید. در این روش باید وارد تنظیمات گوشی خود شوید، گزینه About را انتخاب کنید و سپس روی گزینه System Update کلیک کنید.

در این قسمت از منویی که برای شما باز شده است باید گزینه reboot to recovery mode را انتخاب کنید. راه اندازی مجدد سیستم احتمالاً مشکل گوشی شما را حل خواهد کرد.

در نهایت به عنوان یک راه حل موقتی می توانید برای قفل کردن صفحه و باز کردن قفل آن از دکمه های ولئم استفاده کنید تا زمانی که دکمه پاور گوشی خود را تعویض کنید.

برای این منظور باید وارد صفحه تنظیمات گوشی خود شوید و گزینه Additional settings را انتخاب کنید. اکنون گزینه Buttons را انتخاب کنید و قابلیت روشن شدن صفحه با استفاده از دکمه ولوم را فعال کنید. با فعال کردن این گزینه می توانید با استفاده از دکمه های افزایش و کاهش صدا صفحه نمایش را قفل یا روشن کنید.

علت خراب شدن دکمه پاور گوشی شیائومی - روش تعویض دکمه پاور گوشی شیائومی Redmi 4X

روش تعویض دکمه پاور گوشی شیائومی Redmi 4X

ابتدا باید سینی سیم کارت را بیرون بیاورید و با کمک پیک های باز کننده قاب پشت گوشی را باز کنید. لبه پیک را وارد شیار دور قاب کنید و آن را آهسته دورتا دور حرکت دهید تا قاب پشتی کاملاً جدا شود.

اتصال کابل فلکس دکمه پاور را با گوشی قطع کنید. اکنون فلکس جدید را جایگزین کنید، کابل آن را به گوشی متصل کنید و دکمه پاور را قبل از بستن قاب گوشی امتحان کنید.

اگر گوش با موفقیت روشن و خاموش شد می توانید کاور پشتی را در جای خود قرار دهید و با دست دور تا دور آن را فشار دهید تا جا بیفتد. در نهایت سینی سیم کارت را جایگزین کنید و گوشی را روشن کنید.

قاب پشتی بسیاری از گوشی های جدید شیائومی به این راحتی باز نمی شود. برای تعویض دکمه پاور مدل های جدیدتر لازم است که به قاب پشت گوشی حرارت داده شود، سپس با استفاده از ساکشن یک شکاف کوچک بین قاب پشتی و گوشی ایجاد کنید، اکنون یک پیک پلاستیکی را وارد شکاف کنید و آهسته آن را حرکت دهید تا تمام چسب ها بریده شوند و قاب کامل جدا شود.

در برخی از مدل ها نظیر شیائومی mi mix2 کابل حسگر اثر انگشت قاب پشتی و بدنه گوشی را به هم متصل کرده است پس قبل از جدا کردن قاب باید با احتیاط اتصال حسگر را قطع کنید.

ادامه فرآیند در مدل های مختلف کمی متفاوت است و لازم است که اتصالات مختلفی را قطع کنید یا چند پیچ را باز کنید تا بتوانید آزادانه فلکس پاور را جدا کنید و دکمه جدید را جایگزین کنید.

به یاد داشته باشید که قبل از بستن گوشی دکمه پاور جدید را تست کنید تا اگر کار نمی کند در نصب آن دقت بیشتری به خرج دهید و مشکل را برطرف کنید.


مرکز تعمیرات موبایل ارائه دهنده خدمات تعمیرات موبایل برای تمامی برندهای معتبر تلفن همراه است. شما می توانید برای تعمیر گوشی سامسونگ و همچنین تعمیر گوشی آیفون و تعمیر گوشی هواوی خود روی لینک های مربوط به آن ها کلیک نمایید و فرم مربوطه را پر کنید. سپس منتظر تماس از سوی کارشناسان ما باشید تا علاوه بر دریافت مشاوره رایگان، در مورد هزینه تعمیر گوشی خود نیز اطلاع پیدا کنید.

4.1/5 - (7 امتیاز)

59 دیدگاه

 1. محمدرضا گفت:

  سلام من گوشیم شیایومی نوت ۱۱ هست و دکمه کم گوشیم بعضی وقت ها کار می‌کنه و بعضی وقتا کار نمیکنه
  لطفا میشه راهنمایی کنید

  • پشتیبان گفت:

   سلام وقت شما بخیر
   دکمه های این مدل یه مقدار ضعیف هستند در برابر گرد و غبار و ضربه خوردگی
   احتمالا با سرویس درست بشه
   اگر نه تعویض فلت ولوم

 2. محمد گفت:

  سلام گوشی من شیائومی پوکو ایکس۴ دکمه پاور گوشی با کوچکترین لمس صفحه خاموش شده و گاهی حتی باعث ری استارت شدن گوشی میشود چه کنم؟

 3. Red.x گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید گوشی من شیائومی ردمی ۹ تی هستش هی هنگ می‌کنه خودش صدای گوشی رو زیاد می‌کنه چند بار خاموش روشن کردم(به سختی)ولی بازم همینجوریه چیکار کنم تروخدا بگید😭

  • پشتیبان گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   اینکه گوشی اینقدر هنگ میکنه مشکل نرم افزاری داره و با یکبار فلش کردن گوشی درست میشه و اینکه صدای گوشی خود بخود کم و زیاد میشه مشکل سخت افزاری داره احتمالا، یعنی ممکنه فلت ولوم به مشکل خورده یا تحت فشار باشه که باعث این اتفاق شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.
👋 سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟