ثبت درخواست تعمیرات ثبت درخواست تعمیرات تماس : 02166487400

شغل تعمیرات موبایل؛ پردرآمدترین شغل بازار امروز!

شغل پردرآمد تعمیرات موبایل

شغل پردرآمد تعمیرات موبایل

درآمد تعمیرات موبایل

امروزه شرایط جامعه به شکلی است که با اندکی نوسان در برخی پارامترها مانند قیمت، درآمد یا کیفیت کالاها، تقاضا برای انواع کالاها و خدمات به شدت دچار نوسان می‌شود.  به طوری که اندکی تغییر قیمت چندبرابر کاهش در تقاضا را به دنبال دارد. این در حالی‌است که موبایل از جمله کالاهایی‌ست که هرروز بیش از روز گذشته برای دارندگان آنها کاربری دارد. بنابراین قابل پیش‌بینی است که شغل تعمیرات موبایل ؛ حرفه تعمیر گوشی و تبلیت نیز اینگونه باشد و هر روز متقاضی بیشتری داشته باشد.

تنها با اندکی تحلیل شما هم رو به رونق بودن این شغل را تصدیق می‌کنید. با این حساب  وقت آن است که هوشمندانه عمل کنید و پیش از اشباع بازارِ این شغل کسب و کار خودتان را راه‌اندازی کنید. اما اینکه چگونه تعمیرکار موبایل شویم نیز دارای نکاتی هست که در این مقاله به صورت مفصل به آن می پردازیم. پیش از هر کاری لازم است تا در یک دوره با کیفیت و عملی آموزش تعمیر موبایل شرکت نمایید تا به یک نیمچه متخصص تبدیل شوید سپس با دوره کارآموزی تعمیرات موبایل تخصص خود را تکمیل نمایید و فوت و فن کار را به خوبی یاد بگیرید. این دوره ها به صورت تخصصی و کامل در مرکز تعمیرات موبایل ارائه می شود.

تعمیرات موبایل

در ادامه به تفصیل در خصوص شغل تعمیرات تلفن همراه و دلایل مناسب بودن این شغل برای شروع کسب‌وکار می‌پردازیم. بدون شک شمایی که درحال مطالعه‌ی این مطلب هستید به این شغل علاقه‌مند هستید. امیدواریم در پایان این مطلب انتخاب هوشمندانه‌ی خود را انجام دهید و یک تصمیم جدی بگیرید. مطالبی که در ادامه ذکر می‌شود منجر می‌شود دید گسترده‌تری پیدا کنید تا بتوانید نقاط قوت و نقاط ضعف این شغل را در دو کفه‌ی ترازو گذاشته و به تجزیه و تحلیل آنها بپردازید.

شغل تعمیرات گوشی مناسب هر سلیقه

فرض کنید دو نفر در دو نقطه‌ی کاملا متفاوت از کشور زندگی‌ می‌کنند. هردو شرایط و ویژگی‌های کاملا مختلفی دارند اعم از درآمد، مدرک تحصیلی، وضعیت اقتصادی و…تنها وجه اشتراک آنها این است که هردو در جستجوی شغلی مناسب برای کسب درآمد در آینده هستند. یکی از آنها با اینکه در رشته‌ی روانشناسی تحصیل کرده ولی با توجه به اینکه بهای کافی به رشته‌ی تحصیلی‌اش در کشور داده نمی‌شود و نمی‌تواند در حال حاضر شرایط کسب درآمد قابل قبول در این زمینه را ایجاد کند، ترجیح می‌دهد به دنبال شغلی غیرمرتبط با رشته‌اش باشد. از جمله خصایص شخصیتی این فرد عدم تمایل به کار تیمی است. با این اوصاف مشاغلی از جمله آرایشگری، فروشندگی و یا تعمیرات لوازم الکترونیکی و ماشین آلات می تواند انتخاب‌های قابل تأملی باشد. اما فراموش نکنید این فرد جدا از علاقه به کسب مهارت به درآمد قابل قبول نیز فکر می‌کند.

همانگونه که اشاره کردیم نفوذ روزافزون لوازم دیجیتال در زندگی مردم، ضرورت ارائه‌ی خدماتِ وابسته به این لوازم را نیز ایجاب می‌کند. از جمله مهمترینِ این لوازم موبایل است. بنابراین خدمات مرتبط با موبایل مانند تعمیرات گوشی می تواند انتخابی هوشمندانه برای شروع یک کسب‌و‌کار و درآمد‌زایی باشد. اما برای موفقیت در این شغل داشتن مهارت کافی و به روز بودن شرط موفقیت است. جالب اینکه فرد مورد نظر ما کاملا چنین شخصیتی دارد و پیوسته به دنبال ارتقای مهارت خود است. اما مسئله‌ی مهم این است که آیا می‌تواند برای مطالعه و کسب مهارت وقت کافی اختصاص دهد؟ این موضوعی است که هر فرد علاقه‌مند به ورود به این حوزه باید مدنظر داشته باشد چرا که شغل تعمیرات گوشی بسیار حساس است و به دانش، مهارت و دقت بالایی نیازمند است.

از سوی دیگر فردی را داریم که فارق التحصیل رشته‌ی برق است. او معتقد است بعد از اینهمه سال درس خواندن حال زمان آن است از تخصصی که دارد کسب درآمد کند و به هیچ عنوان حاضر نیست در زمینه‌ی دیگری غیر از رشته‌ی تحصیلی‌اش فعالیت کند. برای او هرچند کسب درآمد اهمیت دارد ولی اولویت اول او کار کردن در حوزه‌ای است که تخصص دارد. اتفاقا شانس با او یار است و شهری که در آن زندگی می‌کند فاقد مراکز تخصصی تعمیرات موبایل است. چه فرصتی از این بهتر؟! فعالیت در این زمینه او را به هردو هدف زندگی کاری‌اش می‌رساند.

شما جزو کدام دسته هستید؟ اگر درحال حاضر برایتان مسلم است جزو هر دسته‌ای باشید می‌توانید از شغل تعمیر موبایل کسب درآمد کنید و به اهدافتان دست پیدا کنید، زمان آن است که تمام جوانب مثبت و منفی این شغل را به دقت بررسی کنید.

وضعیت خوب بازار آزاد برای شغل تعمیر گوشی موبایل

همانگونه که می‌دانید این روزها مشاغل بسیاری تنها با یک گوشی تلفن همراه راه‌اندازی می‌شود و پیش می‌رود. بنابراین خراب شدن گوشی موبایل برای افراد بسیاری می‌تواند دردسرهای غیرقابل تصوری ایجاد کند و کسب‌و‌کار آنها را مختل کند. از این رو شاید برای شما پیش آمده باشد که موبایلتان خراب شده و به یک مرکز تعمیر موبایل مراجعه کرده باشید. در آنجا تعمیرکار یک دوره‌ی زمانی طولانی(حدود دو هفته) را برای تعمیرات اعلام کرده باشد! تصور کنید دو هفته بدون گوشی موبایل! بخصوص اگر با آن بیزینس کنید. اگر افزایش روز افزون استفاده از گوشی‌های موبایل را با آمار مشترکین تلفن همراه -که چیزی بالغ بر پنجاه و سه میلیون گوشی است- تطبیق دهیم به راحتی متوجه می‌شویم نیاز به شغل تعمیرات گوشی موبایل هرروزه رو به توسعه است بخصوص که جزو تخصص‌های بسیار حساس به شمار می‌آید و به مهارت قابل توجهی وابسته است. بنابراین اگر دوستدار یادگیری مهارت و کسب درآمد قابل توجه از مهارتتان هستید توصیه می‌کنیم به شغل تعمیرات گوشی توجه ویژه‌ای داشته باشید.

تعمیرات موبایل پردرآمدترین شغل در ایران

درآمد شغل تعمیرات موبایل در تهران چقدرهست؟

پیش ازهر پاسخی به این سوال اشاره، به این امر ضروری است که ارائه‌ی خدمات و کسب درآمد از آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. بعنوان مثال سابقه‌ کاری یکی از همین عوامل مهم است. شما بعنوان تعمیرکار موبایل و یا حتی تعویض کارِ تازه کار نمی‌توانید انتظار داشته باشید درآمدتان به اندازه شخصی با سابقه فعالیت و تجربه کاری ده ساله باشد.
بنابراین از جمله عوامل مهم در درآمد ماهیانه‌ یک تعمیرکار موبایل در تهران و دیگر شهرها عبارتند از: تجربه‌ کاری و میزان مهارت تعمیر موبایل، محل تعمیرگاه، ارتباط با مشتریان، ساعات کاری، هزینه‌ی ارائه‌ی خدمات، قدرت تبلیغات و عوامل متعدد دیگر. آمارها حاکی ازآن است که در سال گذشته میزان درآمد ماهیانه‌ی یک تعمیرکارِ موبایل در بازه‌ی 7- 15 میلیون تومان بوده است.

مغازه تعمیرات موبایل را در کجا راه‌اندازی کنیم؟

لازمه‌ی راه‌اندازی هر کسب‌و‌کاری تحلیل بازار و یافتن گپ‌های بازار است تا  با شناسایی بهترین مکان و بهترین مخاطبان نسبت به راه‌اندازی کسب‌و‌کاری سود ده اقدام کنیم. راه‌اندازی یک رستوران در انتهای یک کوچه‌ی تنگ و تاریک و بدون رفت‌‌و‌آمد تنها اتلاف وقت و هزینه است و بازدهی چندانی نخواهد داشت. چون بهترین مکان را برای آن شغل انتخاب نکرده‌اید. اما جالب است بدانید این اصل درمورد شغل تعمیرات موبایل صدق می‌کند! مغازه‌ی تعمیرات موبایل در هر مکانی و محله‌ای می‌تواند بازدهی داشته باشد. چون آنچه در این شغل اهمیت دارد مهارت است و به دلیل کمبود عرضه‌ی این شغل در بازار همواره نیاز به آن در هر موقعیت مکانی احساس می‌شود اما چه بهتر که مغازه تعمیر موبایل در یک مکان شلوغ و در دید عموم باشد.

مغازه تعمیرات موبایل را در کجا راه‌اندازی کنیم؟

چگونه یک تعمیرکار موبایل خوب شویم؟

هرجا حرف از تعمیرات زده می‌شود تصویری از یک کار فنی و بسیار حساس در ذهنمان ایجاد می‌شود که نیازمند یک متخصص کاربلد است. در اینکه کار تعمیرات موبایل حساسیت ها و سختی های خاص خودش را دارد شکی نیست اما قطعا آنقدر سخت نیست که شما از پس آن برنیایید! تنها کافیست برخی تکنیک ها و ترفندهای مختص این شغل را فرابگیرید تا بتوانید به یک متخصص در تعمیرات موبایل تبدیل شوید. مهمترین عامل برای یک تعمیرکارِ موبایل خوب بودن “دقت عمل” و “با حوصله کار کردن” است. عامل مهم دیگر “داشتن دانش کافی” در این حوزه و به روز کردن پیوسته‌ی اطلاعات است. بنابراین نگران نباشید! دردسر و دشواری کم از جمله امتیازات ویژه‌ی این شغل است که به شما پیشنهاد میکنیم برای شروع یک کسب‌و‌کار جدید آن را مدنظر داشته باشید.

وسایل مورد نیاز برای راه اندازی مغازه تعمیرات گوشی

انواع خدماتی که شما می‌توانید بعنوان تعمیرکار موبایل ارائه دهید شامل خدمات سخت‌افزاری، نرم‌افزاری، مشاوره‌ای، نصب و فروش لوازم و…است. باتوجه به این خدمات، علاوه بر وسایل مورد نیازی که در ادامه ذکر می‌شود به یک کامپیوتر یا لپ‌تاپ جهت ارائه‌ی خدمات نرم‌افزاری نیاز دارید. انواع ابزارآلاتی که برای راه اندازی تعمیرات موبایل نیاز دارید عبارتند از:

 • دستگاه هیتر و هویه
 • دستگاه لوپ یا میکروسکوپ
 • ست پیچ گوشتی و آچار تعمیراتی
 • منبع تغذیه و مولتی متر
 • سیم قلع و روغن فلکس و روغن لحیم
 • پنس آنتی شوک
 • قاب بازکن
 • شابلون
 • گیره کار

ابزاری که در بالا به آنها اشاره کردیم را در مقاله ” ابزار مورد نیاز برای تعمیرات موبایل ” به صورت مفصل توضیح داده ایم.

وسایل مورد نیاز برای راه اندازی مغازه تعمیرات گوشی

سرمایه‌ اولیه مورد نیاز برای راه‌اندازی حرفه تعمیر موبایل

چقدر سرمایه برای راه اندازی شغل تعمیر گوشی موبایل نیاز دارم؟ این سوالی است که نه تنها برای این شغل بلکه پیش از شروع هر کسب‌و‌کاری معمولا ذهن افراد را به خود مشغول می‌کند. اما بحث ما تنها مختص یک شغل است. تعمیرات موبایل! اگر شما قصد راه اندازی این شغل را دارید به سرمایه برای فراهم کردن دو مهم نیازمندید. اول، سرمایه‌ی مورد نیاز جهت اجاره‌ی یک مکان. ممکن است شما تصمیم بگیرید مشتریان خود را از طریق مذاکره با فروشندگان موبایل و بستن قرارداد با آنها جذب کنید. این همان راهی است که به شما امکان می‌دهد حتی با یک مکان کوچک هم کارتان را آغاز کنید. به طور کلی نگران هزینه‌ی اجاره‌ی مکان نباشید. درآمد شما به سادگی آن‌را پوشش می‌دهد.

دومین امر مهمی که جهت تهیه‌ی آن به سرمایه نیاز دارید ابزارآلات تعمیرات موبایل است. حداقل هزینه‌ تهیه‌ این ابزارآلات 10 میلیون تومان و حداکثر 50 میلیون تومان است که این بستگی به گستردگیِ خدماتی دارید که شما قادر به ارائه‌ی آنها هستید.

شما در این شغل به قدری آزادی عمل دارید که می‌توانید تنها با فروش لوازم و قطعات جانبی موبایل کارتان را آغاز کنید و سپس به انجام خدمات ساده‌ای مثل تعویض گلس، تعویض تاچ ال‌سی‌دی، تعویض باتری  و…رو آورید و پس از کسب درآمد کافی و تهیه ابزارآلات پیشرفته، خدمات تخصصی ارائه دهید.

سرمایه‌ اولیه مورد نیاز برای راه‌اندازی حرفه تعمیر موبایل

چگونه لوازم مورد نیاز را برای مغازه تعمیرات موبایل تهیه کنیم؟

تهیه ابزارآلات با کیفیت جهت پیشبرد کسب و کار تعمیرات موبایل بسیار حائز اهمیت است. همواره مراکزی هستند که می‌توانند شما را در تهیه ابزارآلات اورجینال و با کیفیت یاری کنند. مرکز تعمیرات موبایل در تهران از معتبرترین دفاتر ارائه‌ خدمات تعمیرات موبایل در تهران است. شما میتوانید همه‌ی ابزارآلات مورد نیازتان را از مرکز تعمیرات موبایل خریداری کنید. به دلیل حساسیت دستگاه‌ها و تاثیری که در کیفیت کار دارند توجه کنید از جای مناسب و معتبری تهیه کنید. برای مثال برای خرید دستگاه هیتر و هویه که از مهمترین و حساس‌ترین دستگاه‌ها و ابزارآلات تعمیرات موبایل است می‌توانید به صفحه‌ی هیتر و هویه تعمیرات موبایل مراجعه کنید و از قیمت آنها مطلع شوید. همچنین آنجا امکان بررسی انواع دستگاه‌های دیگر و قیمت آنها برایتان فراهم است.

در پایان که با جایگاه شغل تعمیرات موبایل و نقاط قوت و ضعف این شغل آشنا شدید و دریافتید الزامات راه‌اندازی این شغل چیست، زمان آن رسیده است که تصمیم هوشمندانه‌ای بگیرید. هیچوقت برای شروع یک شغل مناسب دیر نیست. حتی اگر گمان می‌کنید زمان زیادی را از دست داده‌اید باز هم شغل تعمیرات موبایل (بعنوان یکی از بهترین شغل های امروز ایران) شغل نوظهور و جوانی است که متقاضی زیادی دارد و حتما با تلاش و برنامه‌ریزی مناسب به موفقیت ختم خواهد شد. پس فرصت را از دست ندهید و همین الان یک تصمیم جدی بگیرید و برای رسیدن به هدف خود گام بردارید.

سوالات متداول شغل تعمیرات موبایل

درآمد شغل تعمیرات موبایل در تهران چقدرهست؟

از جمله عوامل مهم در درآمد ماهیانه‌ یک تعمیرکار موبایل در تهران و دیگر شهرها عبارتند از: تجربه‌ کاری و میزان مهارت تعمیر موبایل، محل تعمیرگاه، ارتباط با مشتریان، ساعات کاری، هزینه‌ی ارائه‌ی خدمات، قدرت تبلیغات و عوامل متعدد دیگر. آمارها حاکی ازآن است که در سال گذشته میزان درآمد ماهیانه‌ی یک تعمیرکارِ موبایل در بازه‌ 7- 15 میلیون تومان بوده است.

مغازه تعمیرات موبایل را در کجا راه‌اندازی کنیم؟

مغازه‌ی تعمیرات موبایل در هر مکانی و محله‌ای می‌تواند بازدهی داشته باشد. چون آنچه در این شغل اهمیت دارد مهارت است و به دلیل کمبود عرضه‌ این شغل در بازار همواره نیاز به آن در هر موقعیت مکانی احساس می‌شود اما چه بهتر که مغازه تعمیر موبایل در یک مکان شلوغ و در دید عموم باشد.

سرمایه‌ اولیه مورد نیاز برای راه‌اندازی حرفه تعمیر موبایل چقدرست؟

اگر شما قصد راه اندازی این شغل را دارید به سرمایه برای فراهم کردن دو مهم نیازمندید. اول، سرمایه‌ی مورد نیاز جهت اجاره‌ی یک مکان و دوم سرمایه جهت تهیه‌ ابزارآلات تعمیرات موبایل است. حداقل هزینه‌ تهیه‌ این ابزارآلات 10 میلیون تومان و حداکثر 50 میلیون تومان است.

وسایل مورد نیاز برای راه اندازی مغازه تعمیرات گوشی چه ابزاریست؟

دستگاه هیتر و هویه، دستگاه لوپ یا میکروسکوپ، ست پیچ گوشتی و آچار تعمیراتی، منبع تغذیه و مولتی متر، سیم قلع و روغن فلکس و روغن لحیم، پنس آنتی شوک، قاب بازکن، شابلون، گیره کار.


مرکز تعمیرات موبایل، یک مجموعه پیشرو در زمینه تعمیر گوشی آیفون و تعمیر گوشی سامسونگ و همچنین تعمیر گوشی هواوی می باشد. این مرکز قادر است تمام مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری گوشی موبایل شما را در کمترین زمان ممکن انجام دهد. برای ثبت درخواست تعمیرات موبایل خود کافی است در صفحه اصلی سایت فرم مربوطه را پر کرده و منتظر تماس از سوی کارشناسان ما باشید.

4.1/5 - (26 امتیاز)

5 دیدگاه

 1. امیرحسین بیات گفت:

  این مقاله در چه تاریخی منتشر شده؟
  اونجا که نوشتین سال قبل درآمد ۱۵_۷تومن دقیقا چه سالی رو میگین؟؟؟

  • پشتیبان گفت:

   سلام امیر حسن عزیز
   این مقاله سال 97 نوشته شده و این دردآمد برای 4 سال گذشته است

  • M گفت:

   حاجی من الان دوساله تعمیرکارم با فروش و تعمیر بالای 30 حتی بعضی وقتا 50 به بالا هم ماهی ذر امد دارم

   • محمد گفت:

    مغازتون کجاست در چه شهری هستین ؟ این مهمه

   • علی گفت:

    سلام بنظر شما بعد رفتن به آموزشگاه باید یک جا یه مدتی شاگرد باشیم که تجربه کسب کنی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.
👋 سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟