تعویض ال سی دی گوشی

شکستن ال سی دی یکی از مرسوم ترین علت های مراجعه افراد به مراکز تعمیرات موبایل محسوب می شود. یکی از حائز اهمیت ترین قطعات گوشی تاچ و ال سی دی گوشی آن دستگاه موبایل به حساب می آید که در واقع میبایست از آن بسیار ویژه نگهداری نمود تا دچار هیچ گونه مشکلی نگردد.

مرکز تعمیرات موبایل با هزینه بسیار مناسب و با کیفیت عالی اقدام به تعویض ال سی دی گوشی موبایل سامسونگ، اپل، هواوی، شیائومی و دیگر گوشی های بازار می نماید. برای درخواست تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری موبایل مانند تعمیرات هارد گوشی یا تعمیر گوشی آب خورده  و تعمیر سایر برندهای موبایل کافیست یا فرم زیر را تکمیل نموده یا همین الان با شماره 02166487400 تماس بگیرید.

تعمیر و تحویل سریع با بهترین قیمت

ارائه کارت ضمانت اصالت قطعات

پیک رایگان و سریع برای مشتریان

مشکلات رایج ال سی دی گوشی

ال سی دی گوشی های هوشمند یکی از قطعات حساس و آسیب پذیر گوشی است و بنا به علت های گوناگونی دچار شکستگی و خرابی خواهد شد. می توان این طور بیان کرد که اصلی ترین علت خرابی ال سی دی گوشی، آب خوردگی و ضربه خوردن (وارد شدن فشار یا ضربه شدید به ال سی دی گوشی در اثر افتادن یا ضربه خوردن) می باشد.

درخواست تعویض تاچ و ال سی دی گوشی

1. تکمیل و ارسال فرم درخواست تعمیرات موبایل یا تبلت

2. تماس کارشناسان شرکت با شما جهت هماهنگی های لازم

3. ارسال پیک اختصاصی شرکت به محل و دریافت دستگاه از شما

4. تعمیر دستگاه شما در کمترین زمان و تحویل مجدد آن توسط پیک شرکت

این نکته را مد نظر داشته باشید که هزینه تعمیر ال سی دی ، همیشه یکی از گران ترین بخش های تعمیرات موبایل به حساب می آید و شما دچار هزینه نسبتا سنگینی در قبال تعمیر گوشی تلفن همراه خود خواهید شد. اجزا و قطعات تشکیل دهنده تاچ ال س دی شامل مواردی همچون: گلس نگهدارنده ال سی دی، تاچ یا دیجیتایزر، ال سی دی و بک لایت و فریم ال سی دی می باشد.

به خاطر داشته باشید که ال سی دی و تاچ گوشی موبایل پس از خراب شدن با استفاده از راه های متفاوتی باید تعمیر شوند. برای تعویض گلس خود می توانید در صفحه تعویض گلس گوشی درخواست خود را بصورت آنلاین ثبت نمایید. مشکلات و خرابی های رایجی که ممکن است در ال سی دی گوشی های هوشمند به وجود بیایند به شرح زیر هستند:

 • LCD گوشی سیاه شده و روشن ن

در رابطه با این موضوع باید بدانید که در حقیقت سیاه شدن تمام صفحه نمایش نشان دهنده سوختگی ال سی دی خواهد بود که اغلب بر اثر ضربه یا فشار زیاد به دستگاه موبایل رخ می دهد و این را نیز از یاد نبرید که در بعضی از مواقع هم نفوذ آب به داخل گوشی منجر به سوختن ال سی دی خواهد شد. می توان گفت که تنها راه تعمیری که در هنگام سوختن ال سی دی می توان اتخاذ کرد، تعویض کامل تاچ ال سی دی گوشی به حساب می آید که هزینه نسبتا زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت.

 • ال سی دی روشن می شود ولی تاچ گوشی کار نمی‌ کند

در بعضی از مواقع پیش می آید که در اثر ضربه ای که به گوشی تلفن همراه وارد می آید، ال سی دی آن به مشکل بر خواهد خورد که در این صورت ال سی دی روشن خواهد بود و تصویر بالا می آید اما تاچ آن کار نخواهد کرد که در واقع این امر نشان دهنده سوختن تاچ یا دیجیتایزر آن دستگاه می باشد.

در همین راستا و به منظور برطرف کردن چنین مشکلی باید تاچ ال سی دی گوشی را به صورت تمام و کمال تعویض کرد، بخاطر این که نمی توان تاچ را به تنهایی عوض کرد.

 • بخشی از ال سی دی گوشی سیاه شده است

در برخی از اوقات شدت ضربه آن قدر نیست که به سوختگی تاچ یا ال سی دی گوشی منجر شود، بلکه فقط قسمتی از ال سی دی آن سیاه خواهد شد و گوشی محتوای مورد نیاز را نشان نخواهد داد، در این شرایط هم نیز می بایست تاچ ال سی دی به صورت کامل تعویض شود.

تعویض ال سی دی موبایل
 • نور ال سی دی گوشی سو سو می زند

در بعضی از اوقات و بر اثر ضربه و فشار به گوشی تلفن همراه، ال سی دی گوشی سوسو خواهد زد که به منظور بر طرف کردن این مسئله نیز باید تاچ ال سی دی گوشی به صورت تمام و کمال تعویض گردد. البته در بعضی شرایط سوسو زدن صفحه نمایش مربوط به شرایط خاصی می شود که توضیح آن در اینجا نمی گنجد و تنها می توان در این باره به چند مثال اکتفا کرد، به عنوان مثال در هوای سرد ممکن است ال سی دی گوشی سوسو بزند یا زمانی که نور صفحه نمایش کم باشد این مشکل پیش بیاید. شایان ذکر است که در این مورد نیز تعویض تاچ ال سی دی امری ضروری به حساب می آید.

 • روی صفحه نمایش ترک و شکستگی وجود دارد اما تاچ ال سی دی آن کار می کند

در موارد نادر امکان دارد ضربه وارده به گوشی به شکستن گلس ال سی دی منجر شود ولی به تاچ و خود ال سی دستگاه تلفن همراه آسیبی وارد نکند که در این شرایط علی رغم شکستگی گلس موبایل هیچ گونه مشکل و مسئله ای برای استفاده از تلفن شما عزیزان پیش نخواهد آمد و شما می توانید به راحتی گلس آن گوشی را تعویض و گلسی تازه و نو روی آن بیاندازید و خبری هم از شکستگی نخواهد بود و در حقیقت تاچ و ال سی دی گوشی بدون هیچ مشکلی کار خواهند کرد. در این شرایط تنها احتیاج است گلس موبایل شما عزیزان تعویض گردد.

این نکته را مد نظر داشته باشید که موارد بالا که خدمت شما بیان شد، از اصلی ترین و اساسی ترین مشکلاتی است که امکان دارد در ال سی دی هر نوع تلفن همراهی حادث شود و فرد را به دفاتر تعمیرات موبایل بکشاند. برای ثبت درخواست تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی خود می توانید از فرم همین صفحه استفاده کنید یا با کارشناسان مرکز تعمیرات موبایل تماس بگیرید.

هزینه تعمیر تاچ و ال سی دی گوشی چقدر است؟

در خصوص هزینه تعمیر تاچ و ال سی دی و حتی گلس شکسته موبایل باید گفت که در واقع تعویض کردن یکی از گران ترین قطعاتی است که در تلفن همراه تعمیر می شود. همین مسئله با توجه به کیفیت صفحه نمایش های انواع تلفن های همراه و بزرگ شدن ابعاد آن ها بیشتر نمود پیدا خواهد کرد و هزینه آن ها نیز متفاوت خواهد بود.

البته امکان دارد در بازار یک سری ال سی دی های کپی و غیر اورجینالی هم باشد که قیمت آن به مراتب کمتر خواهد بود اما کیفیت و کارایی ال سی دی های اصلی را به هیچ عنوان نخواهد داشت و امکان دارد که  بعد از مدتی استفاده دوباره مجبور به تعویض آن و هزینه ای دوباره برای استفاده از تلفن همراه خود باشید! بنابراین بهتر است تعویض ال سی دی گوشی خود را به یک مرکز تعمیرات موبایل حرفه ای و معتبر بسپارید که از قطعات اصل و اورجینال برای تعمیرات گوشی موبایل استفاده می کنند.

در مرکز تعمیرات موبایل علاوه بر تعویض ال سی دی گوشی ، خدمات تعمیرات دیگری همچون تعمیرات گوشی سامسونگ  (تعمیرات گوشی های سامسونگ در انواع مدل ها و سری های مختلف A و S و J و …) و تعمیرات گوشی هواوی نیز انجام می شود.

چگونه از تاچ و ال سی دی گوشی خود مراقبت کنیم؟

از قدیم الایام این طور بیان شده است که پیشگیری بهتر از درمان است. در ادامه چندین راهکار را بیان می کنیم که با رعایت و در نظر داشتن آن ها قادر خواهید بود از تاچ و ال سی دی گوشی خود تا جایی که امکان دارد مراقبت به عمل آورید، این موارد به شرح زیر خواهد بود :

 • گوشی تلفن همراه خود را به دور از دسترسی کودکان نگه دارید تا آن ها به گوشی شما آسیبی وارد نیاورند
 • به صورت دائم به روی گوشی تلفن همراه خود گلس داشته باشید که چنانچه ناخودآگاه و به صورت اتفاقی نیز به موبایل شما ضربه ای وارد آمد، اول گلس شما شکسته شود و حتی المقدور به تاچ و ال سی دی موبایل شما آسیبی وارد نشود
 • سعی کنید هیچ موقع موبایل را در جیب خود قرار ندهید، به خاطر این که این احتمال وجود خواهد داشت که شلوار شما تنگ باشد و در اثر ضربه ای، گوشی تحت فشار قرار گرفته و تاچ و ال سی دی گوشی شما بشکند.
 • همیشه از یک قاب مناسب برای گوشی تلفن همراه خود استفاده کنید که سپری به منظور حفظ گوشی شما در برابر آسیب ها به حساب آید.

بهتر است از همه راه هایی که به منظور حفظ و نگهداری تاچ و ال سی دی گوشی بیان کردیم، به صورت کامل استفاده نمایید تا تاچ و نیز LCD گوشی شما تضعیف نگردد و آسیبی نبیند. اما به هر حال اگر با وجود رعایت تمام این موارد، در اثر حادثه یا بی احتیاطی ال سی دی گوشی موبایل شما دچار شکستگی و مشکل شد، با خیال راحت می توانید تعمیرات آن را به مرکز تعمیرات موبایل بسپارید.

جالب است که بدانید تعمیرات گوشی شیائومی که به تازگی در بین ایرانیان بسیار محبوب و پرطردار شده اند و تعمیرات گوشی آیفون که دارای قطعاتی بسیار پیشرفته و پیچیده هستند نیز به صورت تخصصی توسط مرکز تعمیرات موبایل انجام می شود.

سوالات متداول تعویض ال سی دی موبایل

حالات خرابی که در ال سی دی گوشی سامسونگ و اپل و سایر برندها ممکن است پیش بیایند، کدام اند؟

 • LCD گوشی سیاه شده و روشن نمی شود
 • ال سی دی روشن می شود ولی تاچ گوشی کار نمی‌ کند
 • بخشی از ال سی دی گوشی سیاه شده است
 • نور ال سی دی گوشی سو سو می‌زند
 • روی صفحه نمایش ترک و شکستگی وجود دارد اما تاچ ال سی دی آن کار می کند

مراحل تعویض ال سی دی در مرکز تعمیرات موبایل به چه صورت انجام می گیرد؟

ابتدا فرم مربوطه در صفحه تعمیر ال سی دی را پر کرده، سپس کارشناسان مرکز تعمیرات موبایل با شما تماس گرفته و پیک رایگان مرکز تعمیرات موبایل را برای تحویل گوشی به محل شما ارسال می کنند و بعد از تعمیر گوشی پیک مرکز تعمیرات موبایل گوشی شما را تحویل خواهند داد.

چه گارانتی هایی برای تعویض ال سی دی موبایل در این مرکز داده می شود؟

در مرکز تعمیرات موبایل بعد از تعمیر گوشی دو کارت گارانتی به منظور ضمانت تعمیرات و ضمانت اصالت قطعات به شما داده می شود.

4.3/5 - (7 امتیاز)

11 دیدگاه

 1. Zeynab گفت:

  سلام نوت اج دارم مدتی قسمت پایین تاچ کار نمیکنه و فقط باs pen میشه کار کرد قسمت بالا سالمه و کار میکنه این مشکل از چی میتونه باشه؟

 2. اعظم عابد گفت:

  سلام ببخشید به صفحه گوشیم فشار اومده و قسمتیش لک رنگی شده اما اون قسمت خوانا هست اگه درستش کنم چه قد هزینش میشهدر ضمن ال سی دیش اورجینال و فابریک

 3. negar گفت:

  سلام خسته نباشید من یک گوشی سامسونگ j5 2016 دارم و ال سی دی شکستگی پیدا کرده میخواستم بدونم هزینه تعمیر و تعویض ال سی دی چه مقدار میشه حدودا؟

 4. omid گفت:

  سلام. من یه گوشی سامسونگ مدل j2 دارم که روی ال سی دیش خط افتاده و تاچش هم زیاد خوب کار نمیکنه. بردمش تعمیرگاه و گفت هزینه اش بالای یک میلیون میشه . در حالی که خود گوشی یک میلیون نمی ارزه 😐 متاسفانه قیمت قطعات سامسونگ خیلی بالاست و اصلاً نمیصرفه. میخواستم ببینم میشه روی این گوشی ال سی دی برندهای دیگه که ارزون تر هستن رو گذاشت؟ آخه حیفه به خاطر یه شکستگی کوچیک روی صفحه اش، گوشی رو مفت بدم بره!

 5. سعید گفت:

  تعویض ال سی دی در موبایل امداد به چه صورت انجام میشه؟ چند روزه؟ و آیا اورجینال هست؟

  • موبایل امداد گفت:

   سلام. وقت بخیر

   ال سی دی ها در موبایل امداد دارای انواع مختلفی هستند که دارای کیفیت و قیمت متنوعی می باشند. معمولا تعویض ال سی دی یک روزه انجام می شود. تعویض ال سی دی اورجینال با کارت ضمانت برای شما تعمیر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *