ثبت درخواست تعمیرات ثبت درخواست تعمیرات تماس : 02166487400

چگونه سلامت باتری آیفون را حفظ کنیم ؟

افزایش عمر باتری آیفون

چگونه سلامت باتری آیفون را حفظ کنیم ؟با هر به روز رسانی جدید سیستم عامل  iOS، شکایت‌ ها در مورد عمر باتری و تخلیه سریع آن افزایش می‌ یابد و iOS 14 نیز از این قاعده مستثنی نیست. از زمانی که iOS 14 منتشر شد، گزارش‌ هایی از مشکلات مربوط به عمر باتری، و افزایش شکایات با هر نسخه جدید را مشاهده کرده‌ ایم.

 

ضعیف بودن عمر باتری iOS 14 می‌ تواند به دلیل مشکلاتی باشد که اپل باید در نرم‌ افزار به آن‌ ها رسیدگی کند، همچنین استفاده بیش از حد از GPS، برنامه‌ ها و بازی‌ های فشرده سیستم و موارد دیگر نیز می‌ توانند دلایل بروز این مشکل باشند.

تعمیر گوشی آیفون : تعمیرات گوشی ایفون : تعمیر موبایل آیفون

اگر ضعیف بودن عمر باتری از باک نشأت گیرد، تا زمانی که اپل برای رفع آن به‌روزرسانی ارائه ندهد نمی‌ توان کاری کرد، اما اقداماتی وجود دارد که می‌ توانید برای به حداکثر رساندن عمر باتری آیفون و کاهش عواملی که ممکن است باعث تخلیه بیش از حد باتری شوند، انجام دهید. در این مقاله  از مرکز تعمیرات موبایل به ۱۵ مورد از روش‌ های افزایش عمر باتری آیفون خواهیم پرداخت تا شما بتوانید از گوشی آیفون خود حداکثر بهره را ببرید.

چگونه عمر باتری آیفون را افزایش دهیم

 برای سلامت باتری ایفون چه کنیم؟

در این ویدیو بطور کامل و جامع درباره این موضوع که برای سلامت باتری ایفون چه کنیم بطور کامل توضیح داده ایم . با ما همراه باشید!

 

چگونه سلامت باتری ایفون را افزایش دهیم ؟

برای سلامت باتری ایفون چه کنیم ؟ ما در این بخش درباره اینکه چگونه چگونه سلامت باتری ایفون را افزایش دهیم و یا چگونه سلامت باتری آیفون را حفظ کنیم صحبت کرده ایم!

زمان و تعداد دفعات دسترسی برنامه‌ ها به مکان را محدود کنید

ایده خوبی است که تنظیمات موقعیت مکانی خود را بررسی نمایید تا دسترسی برنامه‌ ها به مکان را به دلایل حفظ حریم خصوصی محدود کنید، اما این کار می‌ تواند برای عمر باتری شما نیز مفید باشد. نحوه دسترسی به تنظیمات خدمات موقعیت مکانی بدین شکل است:

 • برنامه Settings را باز کنید.
 • Privacy را انتخاب کنید.
 • روی Location Services ضربه بزنید.
 • با ضربه زدن روی نام هر برنامه در لیست، فهرست را مرور کرده و تنظیمات را ویرایش کنید.

شما چهار گزینه ممکن، جهت تنظیمات مکان برای هر برنامه دارید. اگرچه هر چهار گزینه همیشه برای هر برنامه بسته به کاری که انجام می‌ دهد در دسترس نخواهند بود. می‌ توانید از بین این موارد انتخاب کنید: Never (هرگز)، Ask Next Time (دفعه بعد بپرسید)، While Using the App (در حین استفاده از برنامه) و Always (همیشه).

افزایش عمر باتری گوشی ایفون

 • گزینه Never

گزینه Never مانع از دسترسی برنامه به موقعیت مکانی شما نمی‌ شود، مگر اینکه یک برنامه (مثلا برنامه نقشه‌برداری) نیاز خاصی به دانستن مکان شما داشته باشد، تنظیم دسترسی به مکان روی Never بهترین انتخاب است.

 • Ask Next Time

Ask Next Time از برنامه می‌ خواهد که دفعه بعد با یک پنجره بازشو از شما بپرسد که آیا می‌ خواهید به مکانتان دسترسی یابد تا بتوانید موقتاً آن را تأیید کنید. با این تنظیم، دسترسی به موقعیت مکانی غیرفعال است تا زمانی که به صراحت از طریق پنجره بازشو اجازه داده شود.

 • While Using the App

While Using the App همانطور که از نامش پیداست، به برنامه اجازه می‌ دهد مکان شما را تنها زمانی شناسایی کند که برنامه باز است و به طور فعال از آن استفاده می‌ شود. اگر برنامه را ببندید یا به برنامه دیگری بروید، دسترسی به موقعیت مکانی پایان می‌ یابد.

 • Always

Always صرف نظر از باز یا بسته بودن برنامه، به آن اجازه می‌ دهد همیشه به موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشد. این منجر به تخلیه بیشتر باتری می‌ شود و باید فقط به برنامه‌ هایی که بیشتر به آن‌ها نیاز دارید محدود گردد.

بسیاری از برنامه‌ها اطلاعات مکانی را می‌ خواهند اما واقعاً برای عملکرد به آن نیازی ندارند (به عنوان مثال، یک برنامه بانکی ممکن است بخواهد به موقعیت مکانی دسترسی داشته باشد تا دستگاه‌ های خودپرداز نزدیک را نشان دهد، که از طریق وارد کردن کد پستی نیز در دسترس است).

همچنین می‌ توانید کلا «خدمات موقعیت مکانی» را خاموش کنید، اما بیشتر مردم احتمالاً مایل به انجام این کار نیستند زیرا ممکن است با برنامه‌ هایی مانند Maps تداخل داشته باشد.

ممنون که تا اینجا همراه ما بودید. مرکز تعمیرات موبایل، علاوه بر اینکه در حوزه ارائه مقالات آموزشی در زمینه تعمیرات موبایل و اخبار روز گوشی فعال است؛ در زمینه خدمات تعمیرات موبایل از جمله تعمیر گوشی سامسونگ در انواع مدل ها و سری ها و نیز تعمیرات ایفون با وجود پیچیدگی هایی که دارد و تعمیر گوشی هواوی نیز دارای سابقه ای درخشان است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه این خدمات بر روی لینک آن ها کلیک کنید.
 • برنامه‌ هایی که از بلوتوث استفاده می‌ کنند را محدود کنید

iOS 13 قابلیتی را معرفی کرد که به شما امکان می‌ دهد بدانید چه زمانی برنامه‌ ها درخواست دسترسی به بلوتوث کرده‌ اند، و تعداد قابل توجهی از برنامه‌ ها وجود دارند که می‌ خواهند از بلوتوث برای مواردی مانند ردیابی مکان با چراغ‌ های بلوتوث یا اسکن دستگاه‌های Chromecast استفاده کنند.

بهتر است لیست برنامه‌ هایی که به بلوتوث دسترسی دارند را بررسی کنید تا مطمئن شوید که برنامه‌ ای وجود ندارد که به شکل دزدکی در پس زمینه بدون اجازه شما به منابع بلوتوث متصل شود، زیرا می‌ تواند باتری را تخلیه کند. اجازه دسترسی بلوتوث به برنامه‌ هایی که برای لوازم جانبی مجهز به بلوتوث به آن نیاز دارند، مشکلی ندارد، اما ندادن دسترسی به خرده‌ فروشی‌ ها احتمالاً ایده خوبی است. نحوه دسترسی به تنظیمات بلوتوث بدین شکل می‌ باشد:

 • برنامه Settings را باز کنید.
 • روی Privacy ضربه بزنید.
 • Bluetooth را انتخاب کنید.

از این لیست، برنامه‌ هایی را که برای عملکرد به اتصال بلوتوث نیاز ندارند، غیرفعال نمایید. اگر دسترسی برنامه‌ ای را غیرفعال کردید و سپس یکی از ویژگی‌ های آن به درستی کار نکرد، می‌ توانید به راحتی دسترسی بلوتوث آن را دوباره روشن کنید.

همچنین می‌ توان بلوتوث را به‌طور کامل خاموش کرد، که شاید کمی در مصرف باتری صرفه‌جویی کند، اما برای اکثر مردم ایده خوبی نیست زیرا بلوتوث برای AirPods، Apple Watch و سایر لوازم جانبی استفاده می‌ شود.

 • حالت کم مصرف (Low Power Mode) را روشن کنید

حالت کم مصرف چند سالی است که وجود دارد و اگر نگران عمر باتری هستید، بهترین کار فعال کردن این حالت می‌ باشد. فعالیت پس‌ زمینه را مانند بارگیری‌ های پشت صحنه کاهش می‌ دهد و پس از عدم فعالیت، صفحه نمایش شما را سریع‌تر خاموش می‌ کند.

هنگامی که شارژ باتری آیفون ۲۰ درصد است، یک پاپ آپ برای فعال کردن حالت کم مصرف ظاهر می‌ شود، اما می‌ توانید هر زمان که بخواهید از طریق Control Center با ضربه زدن روی نماد باتری یا درخواست کردن از سیری، آن را فعال کنید. این حالت در برنامه Settings نیز در دسترس است:

 • Settings را باز کنید.
 • به پایین اسکرول کرده و روی Battery ضربه بزنید.
 • Low Power Mode را روشن کنید.

با روشن بودن حالت کم مصرف، نماد باتری در بالای آیفون زرد خواهد شد که به شما امکان می‌ دهد از فعال بودن آن مطلع شوید. برخی از افراد دوست دارند حالت کم مصرف را همیشه روشن نگه دارند، اما به این نکته توجه داشته باشید که در این صورت باید مرتباً آن را فعال کنید زیرا هنگام شارژ شدن آیفون به طور خودکار خاموش می‌ شود.

حالت کم مصرف باتری آیفون

 • در صورت امکان از WiFi استفاده کنید

WiFi انرژی کمتری نسبت به اتصال به اینترنت گوشی مصرف می‌ کند، بنابراین برای به حداکثر رساندن عمر باتری، اپل توصیه می‌ کند در صورت امکان به WiFi متصل شوید. برای مثال، در خانه یا محل کار، وای فای باید فعال شود که باعث صرفه جویی در داده‌ های تلفن همراه و افزایش عمر باتری آیفون می‌ گردد.

 • حالت هواپیما را در مناطق کم سیگنال فعال کنید

هنگامی که در منطقه‌ ای هستید که هیچ پوشش سلولار یا سیگنالی ندارد، آیفون شما در حال تخلیه باتری به دنبال سیگنال یا تلاش برای اتصال خواهد بود. اگر پوشش سلولار ضعیفی دارید، بهتر است حالت هواپیما را فعال کنید زیرا احتمالاً نمی‌ توانید کار خاصی با سیگنال کم انجام دهید. حالت هواپیما از جستجوی بی‌پایان سیگنال آیفون شما جلوگیری نموده و باتری را ذخیره می‌ کند تا زمانی که بتوانید به مکانی با اتصال بهتر برسید.

از دیگر خدمات مرکز تعمیرات موبایل می توان به تعویض ال سی دی گوشی موبایل در برندهای مختلف سامسونگ، آیفون، هواوی و … اشاره کرد. به علاوه اگر شما برای تعمیر گوشی شیائومی خود به دنبال یک نمایندگی تعمیرات معتبر هستید؛ مرکز تعمیرات موبایل انتخاب مناسبی می تواند برای شما باشد. 
 •  مطمئن شوید که باتری شما سالم است

تخلیه باتری می‌ تواند به دلیل قدیمی بودن باتری باشد که دیگر در شرایط مطلوب کار نمی‌ کند. با دنبال کردن این مراحل می‌ توانید سلامت باتری خود را بررسی نمایید:

 • برنامه Settings را باز کنید.
 • به پایین اسکرول کرده و روی Battery ضربه بزنید.
 • Battery Health را انتخاب کنید.

در بخش Battery Health، فهرستی برای Maximum Capacity (حداکثر ظرفیت) وجود دارد که اندازه‌گیری ظرفیت باتری نسبت به زمانی است که جدید بود. اگر ظرفیت کمتر از ۸۰ درصد باشد، می‌ توانید به دنبال جایگزینی برای باتری بگردید.

سلامت باتری آیفون

برای اطمینان از سالم ماندن باتری آیفون برای مدت طولانی‌ تر، می‌توانید Optimized Battery Charging را در بخش Battery Health در برنامه Settings فعال کنید. بهینه‌سازی شارژ باتری به آیفون اجازه می‌ دهد تا زمان‌بندی شارژ شما را یاد بگیرد، بنابراین می‌ تواند تا زمانی که به شارژ بیش از ۸۰ درصد نیاز داشته باشید صبر کند.

به عنوان مثال، اگر گوشی خود را شب‌ ها به شارژر متصل می‌ کنید، بهینه‌ سازی شارژ باتری آیفون را با ۸۰ درصد شارژ نگه می‌ دارد و آن را نزدیک به زمانی که از خواب بیدار می‌ شوید پر می‌کند تا باتری دیرتر پیر شود.

اپل همچنین توصیه می‌ کند برای جلوگیری از آسیب دائمی باتری در اثر گرما یا سرما و همچنین حذف برخی موارد در هنگام شارژ، از دمای شدید اجتناب کنید. اگر آیفون شما هنگام شارژ گرم می‌ شود، بهتر است قاب گوشی را جدا کنید تا باتری برای مدت طولانی‌ تری سالم بماند.

 • برنامه‌ هایی که باتری را خالی می‌ کنند را مدیریت کنید

آیفون به شما می‌ گوید کدام اپلیکیشن‌ ها بیشترین مصرف باتری را دارند، بنابراین می‌ توانید مطمئن شوید که هیچ چیز مخفیانه‌ ای باتری را بدون اطلاع شما خالی نمی‌ کند. با باز کردن برنامه Settings و ضربه زدن روی بخش Battery، می‌ توانید آمار مصرف باتری خود را بررسی کنید.

نمودارهایی وجود دارد که به شما امکان می‌ دهد سطح باتری خود را در طول ۲۴ ساعت گذشته یا ۱۰ روز گذشته و همچنین برنامه‌ هایی که بیشترین باتری را مصرف کرده‌ اند مشاهده کنید. اگر برنامه‌ ای وجود دارد که به آن نیاز ندارید و به نظر می‌ رسد مقدار زیادی باتری را خالی می‌ کند، می‌ توانید آن را حذف کنید.

در مورد برنامه‌ هایی که نیاز دارید، می‌ توانید تعداد دفعات استفاده از برنامه را برای کاهش مصرف باتری تنظیم کنید.

این بخش همچنین به شما می‌ گوید که برنامه‌ ها چقدر زمان صرف استفاده از Background App Refresh می‌ کنند.

 • محدود کردن فعالیت پس زمینه یکی دیگر از روش های افزایش عمر باتری آیفون

محدود کردن فعالیت پس زمینه یکی دیگر از روش های افزایش عمر باتری آیفون است. برنامه‌ ها، چه شخص اول و چه شخص ثالث، از ویژگی‌ های رفرش در پس‌ زمینه جهت به‌ روزرسانی حتی زمانی که باز نیستند برای انجام کارهایی مانند بارگیری پیام‌ های ایمیل و دانلود آپدیت‌ ها استفاده می‌ کنند تا همیشه آماده استفاده باشند.

Background App Refresh می‌ تواند بر عمر باتری تأثیر بگذارد، بنابراین خاموش کردن آن به ماندگاری باتری شما کمک خواهد کرد. می‌ توانید «Background App Refresh» را کلا خاموش کنید یا انتخاب نمایید که کدام برنامه‌ ها می‌ توانند در پس‌زمینه رفرش شوند.

 • برنامه Settings را باز کنید.
 • General را انتخاب نمایید.
 • Background App Refresh را انتخاب کنید.

از اینجا، می‌ توانید دوباره روی گزینه Background App Refresh ضربه بزنید تا Background App Refresh را کلا غیرفعال نموده یا انتخاب کنید که فقط در صورت اتصال به WiFi فعال شود، که به اندازه دانلود از طریق اینترنت تلفن همراه، باتری را تخلیه نمی‌ کند.

همچنین می‌ توانید با ضربه زدن روی دکمه کنار هر برنامه در لیست، Background App Refresh را فقط برای برنامه‌ های پرکاربردتان روشن کنید.

افزایش طول عمر باتری ایفون

 • تنظیمات واکنشی ایمیل را تغییر دهید

علاوه بر غیرفعال کردن Background App Refresh، تنظیم زمان و تعداد دفعات بررسی ایمیل‌ های جدید توسط برنامه Mail می‌ تواند تا حدودی در مصرف باتری صرفه‌ جویی کند.

 • برنامه Settings را باز کنید.
 • روی Mail ضربه بزنید.
 • Accounts را انتخاب کنید.
 • روی «Fetch New Data» در پایین ضربه بزنید.

از اینجا، می‌ توانید Push را خاموش کنید (که وقتی یک ایمیل جدید در دسترس است به شما اطلاع می‌ دهد) و تنظیمات Fetch را بر اساس هر حساب برای حساب‌ هایی که از Push پشتیبانی نمی‌ کنند (مانند حساب‌های Gmail) تنظیم نمایید.

تنظیم Fetch برای داشتن فواصل طولانی‌ تر قبل از بررسی پیام‌ های جدید، می‌ تواند به صرفه‌جویی در مصرف باتری کمک کند.

می‌ توانید از بین این تنظیمات انتخاب کنید: Automatically (به صورت خودکار)، Manually (دستی)، Hourly (ساعتی)، Every 30 Minutes (هر ۳۰ دقیقه)، و Every 15 Minutes (هر ۱۵ دقیقه).

 • محدود سازی اعلان ها یکی دیگر از روش های افزایش عمر باتری آیفون

محدود سازی اعلان ها یکی دیگر از روش های افزایش عمر باتری آیفون است. کاهش تعداد اعلان‌ هایی که برنامه‌ ها ارسال می‌ کنند، راه خوبی برای صرفه‌جویی در مصرف باتری است. اگر برنامه‌ هایی دارید که شما را با اعلان‌ ها بمباران می‌ کنند، هر بار که صفحه‌ نمایش روشن می‌ شود و تلفن شما با برنامه ارتباط برقرار می‌ کند باعث می‌ شود باتری خالی گردد. به علاوه داشتن انبوهی از اعلان‌ ها آزاردهنده است.

چگونه عمر باتری آیفون را زیاد کنیم

با دنبال کردن این دستورالعمل‌ها، اعلان‌ ها را محدود کنید:

 • برنامه Settings را باز کنید.
 • روی Notifications ضربه بزنید.
 • وارد هر برنامه شوید و با ضربه زدن بر دکمه روبروی Allow Notifications، تعیین نمایید که آیا برنامه می‌ تواند برای شما اعلان ارسال کند یا خیر.

اگر می‌ خواهید نشان دادن اعلان‌ها مجاز باشد، می‌ توانید به برنامه‌ ها اجازه دهید در صفحه قفل، در Notification Center، به عنوان بنر یا هر سه نمایش داده شوند.

اپل همچنین دارای این ویژگی مفید است که به شما امکان می‌ دهد تنظیمات اعلان را مستقیماً از خود اعلانی که در صفحه قفل مشاهده می‌ کنید، تغییر دهید. فقط کافی است انگشتتان را روی یک اعلان به مدت طولانی نگه دارید و سپس روی سه نقطه (…) ضربه بزنید تا به گزینه‌ هایی برسید که شامل Deliver Quietly (تحویل بی سر و صدا) یا Turn Off (خاموش کردن)است.

Deliver Quietly اجازه می‌ دهد اعلان‌ ها در Notification Center ظاهر شوند اما در صفحه قفل ظاهر نمی‌ شوند، در حالی که Turn Off به شما امکان می‌ دهد اعلان‌ ها را برای آن برنامه کاملاً خاموش کنید.

 • دانلود خودکار و به روز رسانی برنامه‌ ها را غیرفعال کنید

اگر اغلب باتری شما کم است، ممکن است دوست نداشته باشید که آیفون کارهایی را انجام دهد که خودتان آن‌ ها را شروع نکرده‌اید، مانند دانلود خودکار برنامه‌ های دانلود شده در دستگاه‌ های دیگر و دانلود نرم‌افزار و به روز رسانی برنامه‌ ها.

اپل یک ویژگی دارد که برای همگام‌ سازی برنامه‌ ها بین همه دستگاه‌ های شما با دانلود برنامه‌ هایی که در دستگاه‌ های دیگر نیز دانلود شده‌ اند، طراحی شده است. بنابراین، اگر برای مثال، برنامه‌ ای را بر روی iPad دانلود کنید، Automatic Download برنامه را در آیفون شما نیز دانلود خواهد کرد.

اگر این قابلیتی است که می‌ خواهید، آن را فعال بگذارید، اما اگر اینطور نیست، می‌ توانید با دنبال کردن این مراحل آن را غیرفعال کنید:

 • برنامه Settings را باز کنید.
 • روی عکس پروفایل خود ضربه بزنید
 • iTunes & App Store را انتخاب کنید.
 • Music، Apps و Audio Books را خاموش کنید.

اگر همچنین نمی‌ خواهید برنامه‌ ها به طور مستقل به‌ روزرسانی شوند، مطمئن شوید که به‌روزرسانی‌ های برنامه را نیز خاموش می‌ کنید. روشن نگه داشتن این ویژگی، به برنامه‌ های آیفون این امکان را می‌ دهد تا زمانی که به‌ روزرسانی‌ های جدید در اپ استور منتشر می‌ شوند، به‌طور خودکار این به‌روزرسانی‌ ها را دانلود کند.

همچنین در صورت تمایل می‌ توانید با دنبال کردن این مراحل، به‌روزرسانی‌ های خودکار iOS را خاموش کنید:

 • برنامه Settings را باز کنید.
 • روی General ضربه بزنید.
 • Software Update را انتخاب کنید.
 • روی Automatic Updates ضربه بزنید.
 • برای خاموش کردن به‌روزرسانی‌ها، کلید روبروی آن را لمس کنید.

چرا عمر باتری گوشی ایفون کم میشود

 • فعال کردن حالت تاریک یکی دیگر از روش های افزایش عمر باتری آیفون

از زمان iOS 13، اپل ویژگی Dark Mode را ارائه کرده است که در سراسر سیستم عامل، از جمله برنامه‌ های داخلی اپل و برنامه‌ های شخص ثالث در دسترس است.

در دستگاه‌ های دارای نمایشگر OLED مانند سری‌های iPhone X، XS، XS Max، iPhone 11 و iPhone 12، حالت تاریک می‌ تواند مقداری در عمر باتری صرفه‌جویی کند، بنابراین فعال کردن آن ارزشمند است. این کار بدین صورت انجام می‌ شود:

 • برنامه Settings را باز کنید.
 • Display & Brightness را انتخاب کنید.
 • روی گزینه “Dark” ضربه بزنید.

اگر روی کلید «Automatic» ضربه بزنید، حالت تاریک با غروب و طلوع خورشید هر روز روشن یا خاموش می‌ شود و به شما امکان می‌ دهد بین حالت تاریک و روشن جابه‌ جا شوید.

حالت تاریک را می‌ توان از طریق کنترل سنتر نیز روشن کرد، که در صورتی که دستگاه شما در حالت خودکار نباشد، راه مناسبی برای فعال کردن آن است.

روش های افزایش عمر باتری آیفون

 • روشنایی دستگاه را کم کنید تا عمر باتری آیفون شما افزایش یابد

اگر در یک اتاق روشن یا زیر نور مستقیم خورشید هستید، احتمالاً نمی‌ توانید روشنایی صفحه نمایش را تا آخر افزایش دهید، اما اگر به یک صفحه نمایش فوق‌العاده نیاز ندارید، کم‌نور کردن می‌ تواند باعث صرفه‌جویی در مصرف باتری شود.

روشنایی را می‌ توان از طریق Control Center در آیفون با استفاده از کلید روشنایی یا از طریق بخش Display & Brightness در برنامه Settings کنترل کرد. ایده خوبی است که تنظیمات روشنایی خودکار را فعال کنید تا مطمئن شوید که صفحه نمایش شما به طور پیش فرض در اتاق‌ های تاریک بیش از حد روشن نیست، اما ممکن است در اتاق‌ های روشن‌ تر و در زیر نور خورشید، تنظیمات دستی لازم باشد.

 • Auto-Lock را تنظیم کنید و Raise to Wake را خاموش نمایید

بهتر است تا جایی که می‌ توانید Auto-Lock را روی نمایشگر تنظیم کنید که باعث خاموش شدن صفحه نمایش آیفون پس از مدت کوتاهی عدم فعالیت می‌شود.

می‌ توانید محدوده‌ های بین ۳۰ ثانیه تا هرگز را انتخاب کنید، اما هرچه این عدد پایین‌ تر باشد با خاموش کردن نمایشگر در مواقعی که نیازی به روشن بودن آن نیست، به حفظ عمر باتری کمک می‌ کند.

اگر واقعاً می‌ خواهید در مصرف باتری صرفه‌ جویی کنید، خاموش کردن Raise to Wake می‌ تواند کمک کند، اگرچه ممکن است ویژگی‌ هایی مانند Face ID را دشوار سازد. Raise to Wake یک گزینه نسبتا بی‌خطر است، بنابراین این کار باید به عنوان آخرین راه‌حل انجام شود.

 • مطمئن شوید که همه چیز به روز است

اگر iOS 14 را استفاده می‌ کنید، مطمئن شوید که آخرین نسخه را نصب کرده‌ اید زیرا اپل از زمان انتشار سیستم عامل را بهبود و اصلاح کرده است. در اینجا نحوه بررسی این امر آمده است:

 • Settings را باز کنید.
 • روی General ضربه بزنید.
 • Software Update را انتخاب کنید

در اینجا، آیفون به شما اطلاع می‌ دهد که آیا نرم‌ افزار شما به‌روز است یا نسخه جدیدی در دسترس می‌ باشد.

همچنین باید مطمئن شوید که همه برنامه‌ های شما به روز هستند، که می‌ توانید این کار را در اپ استور انجام دهید.

 • اپ استور را باز کنید
 • روی پروفایل خود در سمت راست بالا ضربه بزنید.
 • برای رفرش کردن صفحه، انگشت خود را به سمت پایین بکشید.
 • روی Update All ضربه بزنید.

بخش به‌ روزرسانی اپ استور نیز راهی عالی برای حذف برنامه‌ ها است. اگر برنامه‌ ای را می‌ بینید که اغلب از آن استفاده نمی‌ کنید، انگشت خود را به سمت چپ روی آن بکشید تا همان لحظه آن را حذف کنید.

جمع‌ بندی و سایر نکات مهم برای افزایش عمر باتری آیفون

نکات و راهنماهای زیادی برای افزایش عمر باتری آیفون وجود دارد، و نکات مشکوک دیگری نیز وجود دارد که برخی توصیه می‌ کنند که ممکن است باعث صرفه جویی در مصرف باتری شود یا کاملا نادرست باشد. تشخیص آن دشوار است، اما در نظر گرفتن برخی از این گزینه‌ ها، اگر ویژگی‌ هایی هستند که از آن‌ ها استفاده نمی‌ کنید، ایده بدی نیست.

چگونه عمر باتری ایفون را بیشتر کنیم

این نکات باید با احتیاط و بعد از نکات بالا مورد استفاده قرار گیرند زیرا خاموش کردن هر ویژگی در آیفون ممکن است مطلوب‌ ترین راه برای صرفه‌جویی در باتری نباشد.

 • «Hey Siri» را غیرفعال کنید تا آیفون منتظر شنیدن این عبارت نباشد.
 • Siri را به طور کامل خاموش کنید.
 • Siri Suggestions را خاموش کنید.
 • جلوه‌های حرکتی را خاموش کنید
 • AirDrop را خاموش کنید.
 • از مسدودکننده‌ های محتوای سافاری استفاده کنید.
 • از تصاویر پس زمینه زنده یا پویا استفاده نکنید.
 • صدا را کم کنید.
 • سطح روشنایی ویژگی چراغ قوه را در کنترل سنتر کم کنید.
 • خدمات موقعیت مکانی را کلا غیرفعال کنید (توصیه نمی شود)

ممنون که تا پایان مقاله همراه ما بودید. همانطور که پیش تر اشاره شد؛ مرکز تعمیرات موبایل ارائه دهنده انواع خدمات تعمیر گوشی موبایل می باشد. این خدمات تعمیر و تعویض سخت افزار گوشی مانند تعویض گلس گوشی برند های مختلف و همچنین تعمیرات هارد گوشی را نیز شامل می شود. به علاوه اگر گوشی موبایل شما در اثر افتادن در آب یا خیس شدن دچار مشکل شده باشد؛ تعمیر گوشی آب خورده نیز در لیست خدمات مرکز تعمیرات موبایل قرار می گیرد.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.
👋 سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟