ثبت درخواست تعمیرات ثبت درخواست تعمیرات تماس : 02166487400

گوشی سامسونگ بهترست یا هواوی یا شیائومی؟

مارک سامسونگ بهترست یا هواوی

مارک سامسونگ بهترست یا هواوی

هواوی یا سامسونگ؟ کدام را بخریم؛ گوشی سامسونگ یا هواوی؟ در ایران همواره رقابت تنگاتنگی بین دو مارک معروف یعنی هوآوی و سامسونگ، بوده و هست. کابران در هنگام خرید همواره بین این دو برند به تردید می افتند. البته این چالش به ایران اختصاص ندارد و رقابت سامسونگ و هواوی در سطح جهانی هم مطرح است. اینکه در نهایت انتخاب شما کدام برند باشد به اولویت هایتان بستگی دارد، اما اگر نمیدانید اولویت هایتان چیست نگران نباشید، ما در این نوشته به طور مفصل به بررسی این دو برند می پردازیم. با ما تا انتهای نوشته همراه باشید.

تعمیرات موبایل

گوشی هواوی بهتر است یا سامسونگ؟ چرا؟

در خرید هر نوع محصولی میزان بودجه ی خریدار حرف اول را می زند. خرید گوشی های همراه نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر بخواهیم از نقدهای مغرضانه در مورد برند ها چشم بپوشیم و یا نظر برخی افراد که معتقدند جنس های چینی بی کیفیت هستند را ندید بگیریم، باید بگوییم که کمپانی سامسونگ به نسبت هواوی گوشی های ارزان قیمت کمتری تولید می کند. علت قیمت بالای گوشی های این برند، هزینه ی بالای ساخت صفحه نمایش های آن است. پس در وهله ی اول اگر قیمت برای شما مطرح است هوآوی و سایر برنده های حتی ناشناخته ی چینی در این زمینه گزینه های بیشتری پیش روی شما می گذارند. البته دقت کنید که به بهای ارزانی از کیفیت گوشی غافل نشده باشید.

تاریخچه هوآوی و سامسونگ؛ از گذشته تا امروز

اگر مقایسه ی این دو برند گوشی همراه را به بعد قدمت آن ببریم، سامسونگ بی شک برنده این قیاس خواهد بود. حدود هشتاد سال از تاسیس این برند کره ای می گذرد و دفتر مرکزی آن در پایتخت کره ی جنوبی، شهر سئول قرار دارد. در مقابل رقیب جوان و چینی سامسونگ یعنی هواوی با کمتر از 30 سال سابقه ی تاسیس و 10 سال سابقه در بازار جهانی گوشی های هوشمند قرار دارد. هوآوی برند اول چین در ساخت گوشی های هوشمند است و مرکز فعالیت هایش در شهر شنژن قرار دارد. در این مقایسه می بینیم که سامسونگ با حفظ کیفیت خود طی سالیان نسبتا طولانی توانسته با قدرت بیشتری مخاطبان خود را در مقیاس جهانی داشته باشد و از این جهت موفقیت آن قابل بحث نخواهد بود.

سامسونگ یا هواوی

سامسونگ یا هواوی

سامسونگ بخرم یا هواوی؟

چینی ها در تولید گوشی های همراه خود، مبنا را بر فروش هر چه بیشتر محصولاتشان گذاشته اند. از این جهت در گوشی های هوآوی کمتر شاهد نوآوری هستیم. از آن طرف سامسونگ را می توان تنها برندی دانست که سعی در تقلید از برند اپل ندارد و نوآوری های آن روی گوشی هایش طی سالیان به طرز محسوسی قابل مشاهده است.

بسیاری معتقدند سامسونگ اصالت کره ای خود را همواره حفظ می کند. البته از طرف چینی ها موضوع کاملا برعکس است و آنها معتقدند در مقایسه ی سامسونگ و هوآوی برنده البته که هوآوی است. قطعا این نزاع پایانی ندارد اما اگر مایل هستید جزئیات بیشتری در مورد آن بدانید عبارت: Samsung Vs HUAWEI را در گوگل جستجو کنید.

آموزش تخصصی تعمیرات موبایل

گوشی شیائومی یا سامسونگ یا هواوی؟!

گوشی های شیائومی نیز در این چند سال طرفداران زیادی را به خود جلب نموده. این گوشی ها دارای کیفیت بالا، سرعت عالی و عملکرد بسیار موفق هستند که توانسته جزو گوشی هایی با قیمت مناسب و کارکرد عالی خود را در بازار ایران جای دهد و در بعضی مواقع از گوشی های سامسونگ و هواوی پیش بگیرند.

در این اواخر عده زیادی از همکاران و دوستان ما به سمت گوشی های هوشمند شیائومی روی آورده اند زیرا در مقایسه با قیمت شان دارای سخت افزار قوی و عمر تقریبا بالایی می باشند.معمولا گوشی های شیائومی هم رده از لحاظ سخت افزاری در مقایسه با گوشی های سامسونگ قیمت پایین تری دارند. شما عزیزان همچنین می توانید برای دریافت خدمات تعمیر گوشی شیائومی خود بر روی لینک آن کلیک کنید.

مقایسه سامسونگ و هواوی از نظر قدرت پردازنده ها

بیش از 70 درصد پردازنده های گوشی های هوآوی از محصولات کایرین است. در بخش گوشی های ارزان قیمت هوآوی با کوالکام و مدیاتک همکاری می کند. اولین پردازنده ی هفت نانومتری روی گوشی های هوشمند متعلق به کایرین 980 است که هوآوی در سال جاری آن را روانه ی بازار فروش کرده است. از آن طرف اگزینوس و اسنپدارگون دو نسخه از پردازنده ها هستند از پرچمداران سامسونگ به شمار می روند. از این میان اگزینوس 9810 از برترین های سامسونگ است که قدرت پردازشی بسیار بالایی دارد. البته این محصول در مقایسه با کایرین 980 امکانات کمتری در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد. سامسونگ برخی از پردازنده های خود را به تعداد محدود به شرکت های دیگر می فروشد، کاری که مدیرعامل هوآوی اذعان دارد هیچگاه انجام نخواهد داد.

آیا تحریم هواوی واقعیت دارد؟

به نظر می رسید تحریم هوآوی توسط ترامپ این شرکت را حسابی دچار دردسر کند و آینده ی نامعلومی برای آن رقم بزند، اما اینطور نشد. نفوذ هوآوی در بازار گوشی های هوشمند رئیس جمهور آمریکا را مجبور به عقب نشینی کرد. هواوی اعلام کرد که اگر تحریم ها به همین منوال ادامه داشته باشد و اجازه ی مشارکت گوگل و هوآوی سلب شود، سیستم عامل اختصاصی هواوی به نام هانگ منگ گفته می شد تا 60 درصد از دو سیستم عامل رایج بازار یعنی اندروید و ios پرسرعت تر است؛ بعنوان سیستم عامل این شرکت استفاده خواهد شد. آیا این گفته ها حقیقت داشت؟ البته که نه! اما هر چه که بود اثر تحریم ها را کمرنگ کرد و هواوی توانست با گوگل از نو همکاری کند.

آیا در رده های قیمتی بالا، گوشی سامسونگ همواره بهتر از هواوی هست؟

رقابت میان گوشی های میان رده در سالهای اخیر بسیار شدید شده است. سامسونگ در ساخت گوشی های میان رده بسیار قدرتمند عمل می کند و هوآوی نیز در این زمینه حرفی برای گفتن دارد. از این جهت در جواب اینکه سامسونگ یا هواوی؟ باید ابتدا از خودتان بپرسید چه ویژگی از گوشی همراه برای شما اولویت دارد؟ صفحه نمایش قدرتمند برایتان پراهمیت تر است یا پردازنده ی قوی تر؟ باید گفت که هیچکدام از این دو ویژگی در شرایط یکسان نسبت به هم برتری ندارند و معیار سنجش تنها نیاز شماست. حال با این اوصاف اگر توانستید نیاز خود و در واقع انتظار خود از گوشی های همراه را به روشنی مشخص کنید، در صورتیکه که انتخاب شما صفحه نمایش قوی باشد، سامسونگ انتخاب مناسب تری برای شما خواهد بود. از طرفی اگر گوشی هوشمندی نیاز دارید که پردازنده قوی تری داشته باشد، از هواوی و محصولاتش غافل نشوید. به طور خلاصه دیگر در پاسخ به سوال مهم سامسونگ یا هوآوی می دانید که ابتدا باید نیاز خود را بسنجید و آن برندی را انتخاب کنید که نیاز شما را به بهترین شکل پاسخ می دهد.

سامسونگ یا هواوی

سامسونگ یا هواوی

نتیجه گیری گوشی هواوی بخریم یا سامسونگ؟

سامسونگ رقیب بلامنازع بازار گوشی های هوشمند مبتنی براندروید در سالهای اخیر است و باقی شرکت ها با اختلاف در رده های دیگر قرار دارند. البته ذکر یک نکته حائز اهمیت است: آمار و ارقام حاکی از آن است که اگر سامسونگ در مدت کوتاهی سیاست های فعلی خود را تغییر ندهد، عملکرد نزولی آن شدت بیشتری خواهد گرفت. این در شرایطی است که هوآوی که به لحاظ قدمت با سامسونگ قابل قیاس نیست، توانسته حتی در دوره ی تحریم ها با فروش مناسب عملکرد مالی خوبی داشته باشد.
همانطور که دیدید به سوال سامسونگ یا هوآوی نمی توان پاسخ قطعی و مشخصی داد. سامسونگ در بازار فروش موبایل های هوشمند حرف اول را می زند. همین موضوع باعث می شود کابران در برخورد با دو گزینه ی سامسونگ یا هواوی راه را به سمت سامسونگ پیش ببرند. البته از پیشرفت چشمگیر و سرعتی برند نسبتا جوان هواوی نیز نباید چشم پوشید. این برند در حال حاضر در رده دوم فروش گوشی های هوشمند قرار دارد. جایگاهی که سابق متعلق به برند پر آوازه اپل بود. گوشی هواوی معمولا قیمت کمتری نسبت به برند سامسونگ دارد. در مرکز تعمیرات موبایل نیز با توجه به حجم گسترده استفاده عموم از گوشی های سامسونگ، خرابی گوشی های سامسونگ به نسبت بیشتر است. با همه این اوصاف اگر شما هم جز کسانی بوده اید که به سوال سامسونگ یا هوآوی برخورد داشته اید، تصمیم نهایی خود و علت آن را با ما در میان بگذارید.


چنانچه نیاز به تعمیر گوشی خود دارید، می توانید از صفحه درخواست تعمیرات گوشی هواوی و تعمیرات اینترنتی گوشی سامسونگ اقدام نمایید و درخواست تعمیر گوشی خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید. پس از پر کردن فرم درخواست تعمیرات موبایل، کارشناسان مرکز تعمیرات موبایل با شما تماس می گیرند. لازم به ذکر است که تعمیر گوشی آیفون نیز از دیگر خدمات مرکز تعمیرات موبایل است که با کلیک بر روی لینک آن می توانید به راحتی نسبت به تعمیر گوشی ایفون خود اقدام نمایید.

4.1/5 - (38 امتیاز)

29 دیدگاه

 1. حسین گفت:

  درود.مطلب جالبی بود ولی خیلی عجیبه ک هواوی ازنظر نوآوری چندبرابرسامسونگ بهترعمل کرده و شما میگید کپی کاری!بماند ک قدرت پردازشی کایرین۹۰۰۰ حتی ازبایونیک اپل هم قویتربود و درواقع اگرتحریمها نبود هواوی غول برتر گوشی های هوشمندمیشد.قبل تحریم هم بالاتر ازسامسونگ بوده.شما ی مقایسه دربحث گوشی های ارزان قیمت بکنید میبینید ک ارزش هوواوی چقدربالاست.تنها کمپانی چینی ک نظرمنو جلب کرده همین هواویه ک واقعا نوآورانه عمل کرده وباوجود تحریمها بهترین عملکردرو داشته.با بازگشت تراشه قدرتمندکایرین دیگه حرفی باقی نمیمونه.سامسونگ هنوز تو اگزینوسش مونده برادر من

 2. داود گفت:

  من نزدیک به ۶ساله از هواوی استفاده می کنم خیلی ازش راضیم،سامسونگ به نظرم هم قیمتش بالاست هم دوام کمتری نسبت به هواوی داره خرکار برازنده هواویع

 3. شیما گفت:

  بسیار عالی بود …من قطعا از هواوی حمایت میکردم اگر مشکل تحریم هاش نبود .الان نمیدونم چکار کنم واقعا طرفدار سامسونگ نیستم خیلی بی خود گرونه واقعا نمیدونم تحریمها برای هووآوی تا چه حد ازار دهنده است

 4. !MAHD گفت:

  مشخصه که سامسونگ تو همه چیز بهتر عمل میکنه.

 5. هادی گفت:

  واقعا عالی بود، من تونستم به این نتیجه برسم که برم هواوی بخرم. با تشکر… 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.
👋 سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟