ثبت درخواست تعمیرات ثبت درخواست تعمیرات تماس : 02166487400

نحوه انتقال مخاطبین به گوشی جدید و تهیه نسخه پشتیبان با 6 روش

نحوه انتقال مخاطبین به گوشی جدید و تهیه نسخه پشتیبان

انتقال مخاطبین از گوشی شیائومی به سامسونگ چگونه است؟ انتقال مخاطبین به گوشی جدید شیائومی چگونه است؟ ما در این بخش به تمام سوالات شما پاسخ داده ایم ! برخی مواقع شما ممکن است بیشتر از دو گوشی موبایل داشته باشید؛ یکی برای انجام کارهای شخصی و دیگری برای کسب و کار. چنانچه مخاطبین هر دو دستگاه یکسان باشند، احتمالا نیاز است که مخاطبین را از یک گوشی به گوشی دیگری منتقل کنید. امروزه، انتقال دستی مخاطبین از یک دستگاه به دستگاه دیگر تقریبا منسوخ شده است. روش‌های زیادی برای تهیه نسخه پشتیبان یا همان بک اپ(back up) گیری از مخاطبین در گوشی وجود دارد. ما در این مطلب بهترین روش‌ها را به شما معرفی می‌کنیم تا در نحوه انتقال مخاطبین به گوشی و تهیه نسخه پشتیبان دیگر مشکلی نداشته باشید.

1.نحوه انتقال مخاطبین با یک ضربه در گوشی‌های اندرویدی

انتقال مخاطبین به گوشی جدید با برنامه انتقال مخاطبین از گوشی به گوشی دیگر

یکی از بهترین روش‌های انتقال مخاطبین در دستگاه‌های اندرویدی، استفاده از اپلیکیشن MobileTrans – Phone Transfer است. این برنامه یکی از بهترین تکنیک‌ها جهت انتقال اطلاعات به صورت گزینشی می‌باشد. به این معنی که به کمک این برنامه، شما فقط می‌توانید مخاطبین مورد نظر خود (نه همه مخاطبین) را انتقال دهید.

برای انتقال مخاطبین با استفاده از برنامه MobileTrans مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. برنامه MobileTrans را دانلود و بر روی کامپیوتر خود نصب کنید.
 2. برنامه را اجرا کنید
 3. در پنجره اصلی گزینه “Phone Transfer” را انتخاب کنید
 4. اکنون هر دو گوشی اندرویدی را با کابل USB به کامپیوتر متصل کنید. مطمئن شوید که هر دو گوشی توسط MobileTrans شناسایی شده باشند. همچنین، مطمئن شوید  گوشی که می‌خواهید مخاطبین را از آن انتقال دهید، دستگاه منبع “Source” و گوشی که می‌خواهید مخاطبان به آن منتقل شوند، دستگاه مقصد “Destination” باشند. چنانچه این ترتیب رعایت نشده باشد، برای تغییر وضعیت دستگاه‌ها، بر روی گزینه “Flip” کلیک کنید.
 5. اکنون فهرستی از تمام داده‌های موجود بین دو گوشی برای شما نمایش داده می‌شود. قسمت مخاطبین را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه شروع “start” کلیک کنید تا مخاطبین از دستگاه مبدا به گوشی مقصد منتقل شوند.

چنانچه قصد دارید مخاطبین گوشی مقصد به طور کامل جایگزین شوند، قبل از شروع فرایند انتقال، گزینه پاک کردن داده‌های قبل از کپی “Clear data before copy” را انتخاب کنید.

2.نحوه انتقال مخاطبین و تهیه نسخه پشتیبان با سیم کارت در گوشی‌های اندرویدی

اگر سیم کارت دستگاه شما قابل جابجایی است، می‌توانید به راحتی از آن برای انتقال مخاطبین و بکاپ گیری استفاده کنید. تنها کافی است لیست مخاطبین را روی سیم کارت کپی کنید، سیم کارت را داخل گوشی مقصد گذاشته و مخاطبین ذخیره شده را منتقل کنید. برای انجام این فرایند، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به قسمت مخاطبین گوشی مبدا بروید
 2. روی منو (سه نقطه عمودی در بالای صفحه) ضربه بزنید
 3. گزینه مدیریت مخاطبین “Manage Contacts” را انتخاب کنید.
 4. روی گزینه ورود/ خروج مخاطبین ” Import/Export Contacts” کلیک کنید
 5. روی خروج مخاطبین ” Export Contacts” ضربه بزنید سپس گزینه سیم کارت “a SIM card” را انتخاب کنید
 6. سیم کارت را برداشته و آن را در گوشی مقصد قرار دهید
 7. به قسمت مخاطبین گوشی بروید.
 8.  از قسمت منو، گزینه ” “Manage Contacts و سپس گزینه “Import/Export Contacts” را انتخاب کنید.
 9. روی گزینه “Import from SIM Card.” کلیک کنید.

در کمتر از چند دقیقه، مخاطبین گوشی مبدا به گوشی مقصد منتقل خواهد شد.

نحوه انتقال مخاطبین و تهیه نسخه پشتیبان با سیم کارت در گوشی‌های اندرویدی

3.نحوه انتقال مخاطبین از طریق فایل VCF در گوشی‌های اندرویدی

چنانچه سیم کارت شما قابل جابجایی نیست یا تعداد مخاطبین بسیار زیاد و انتقال تک تک آنها زمانبر است، ما استفاده از یک فایل VCF را به شما توصیه می‌کنیم. در این روش شما می‌توانید تمام مخاطبین خود را به طور همزمان به صورت پیوست ایمیل منتقل کنید. جهت انتقال مخاطبین از یک گوشی اندرویدی به گوشی اندرویدی دیگر مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به قسمت مخاطبین گوشی مبدا بروید
 2. روی منو (سه نقطه عمودی در بالای صفحه) ضربه بزنید
 3. گزینه مدیریت مخاطبین “Manage Contacts” را انتخاب کنید.
 4. روی گزینه ورود/ خروج مخاطبین ” Import/Export Contacts” کلیک کنید.
 5. گزینه خروج ” Export” را به عنوان یک فایل VCF انتخاب کنید. این فایل به طور پیش فرض با نام “Contacts.vcf” در حافظه داخلی تلفن همراه شما ذخیره می‌شود.
 6.  بعد از انتقال همه مخاطبین، فایل را در گوشی خود پیدا کرده و آن را به Gmail خود ارسال کنید.
 7. در گوشی دوم وارد Gmail شده و از ایمیل جدید، فایل VCF را دانلود کنید.
 8. در قسمت مخاطبین، روی منو ضربه زده و سپس گزینه مدیریت مخاطبین “Manage Contacts” را انتخاب کنید
 9. از قسمت “Import/Export Contacts”، گزینه Import VCF file” را انتخاب کرده و سپس فایل VCF را انتخاب کنید.
 10. با کلیک کردن روی دکمه “OK” فرایند انتقال مخاطبین به گوشی مقصد شروع می‌شود.

نحوه انتقال مخاطبین از طریق فایل VCF در گوشی‌های اندرویدی

4.نحوه انتقال مخاطبین و تهیه نسخه پشتیبان با گوگل اکانت و Sync (همگام سازی)

همگام سازی مخاطبین از یک نسخه پشتیبان گوگل یکی دیگر از روش‌های بک آپ گرفتن از مخاطبین است. مراحل زیر نحوه انتقال مخاطبین با این روش را به شما نشان می‌دهد:

 1. ابتدا در گوشی مبدا یک اکانت گوگل باز کنید. برای انجام این کار به قسمت تنظیمات، سپس حساب‌های کاربری ” accounts” و افزودن حساب ” Add account” رفته، در ادامه گزینه گوگل را انتخاب کنید. برای خود یک حساب کاربری گوگل باز کنید
 2. اکنون نوبت همگام سازی مخاطبین با اکانت گوگل‌تان است. برای انجام این کار، به قسمت تنظیمات >> مخاطبین >> گوگل بروید. سپس گزینه همگام سازی مخاطبین “Sync Contacts” را فعال کنید.
 3. در گوشی مقصد، همان حساب کاربری گوگل را اضافه کنید. سپس به قسمت تنظیمات >> مخاطبین > >گوگل بروید. گزینه مخاطبین را از لیست بک اپ‌های گوگل ” Google Backups” انتخاب کرده و روی همگام سازی ” Sync Now” ضربه بزنید.

نحوه انتقال مخاطبین و تهیه نسخه پشتیبان با گوگل اکانت و Sync (همگام سازی) 

5.انتقال مخاطبین به گوشی جدید با شیریت

باانتقال مخاطبین به گوشی جدید با شیریت براحتی می‌توانید مخاطبین خود را بین دو دستگاه به اشتراک بگذارید.

 1. برنامه SHAREit را بر روی هر دو گوشی نصب کنید.
 2. در گوشی مبدا لیست مخاطبین مورد نظر خود را تهیه کنید.
 3. روی علامت اشتراک گذاری ” Share” و سپس گزینه ” SHAREit” کلیک کنید
 4. SHAREit را روی گوشی مقصد باز کنید. گزینه Wi-Fi باید در هر دو دستگاه فعال باشد. برنامه SHAREit بر روی گوشی مبدا، دستگاه مقصد را اسکن می‌کند. زمانیکه نام دستگاه نمایش داده شد، روی آن ضربه بزنید تا فرایند انتقال انجام شود.

نحوه انتقال مخاطبین و تهیه نسخه پشتیبان با SHAREit

6.انتقال مخاطبین از یک گوشی به گوشی دیگر با بلوتوث

 

بلوتوث کردن یکی از ساده‌ترین روش‌های انتقال مخاطبین از یک گوشی اندروید به گوشی اندروید دیگر است. برای انجام این روش، تنها کاری که باید انجام دهید این است که هر دو دستگاه را از طریق بلوتوث به یکدیگر متصل کنید.

 1. قسمت مخاطبین گوشی مبدا را باز کنید و بر روی منو ضربه بزنید.
 2. روی گزینه ” Import/Export” سپس ” Share name card via” کلیک کنید.
 3. مخاطبین مورد نظر خود را انتخاب کنید. درصورتیکه قصد انتقال تمام مخاطبین را دارید، گزینه انتخاب همه ” Select All” را انتخاب کنید.
 4. گزینه‌های اشتراک گذاری در صفحه ظاهر می‌شوند. بلوتوث را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که بلوتوث هر دو دستگاه باید فعال باشد
 5. بلوتوث دستگاه‌های اطراف خود را اسکن می‌کند. بعد از نشان دادن دستگاه مقصد، آن را انتخاب کنید. زمانیکه دو دستگاه با موفقیت جفت شدند، فرایند انتقال شروع می‌شود.

 

کلام آخر

در این مطلب موثرترین روش‌های انتقال مخاطبین و تهیه نسخه پشتیبان در گوشی‌های اندرویدی را معرفی کردیم. یکی از روش‌های بالا را انتخاب کنید. سپس دستورالعمل‌های ارائه شده را به دقت اجرا کنید. چنانچه در فرایند انتقال مخاطبین نیاز به راهنمایی دارید، تیم پشتیبان تعمیرات موبایل تمام تلاش خود را برای رفع مشکل شما انجام خواهد داد.

 

سوالات متداول

چگونه با برنامه SHAREit مخاطبین خود را به گوشی دیگر منتقل کنیم؟

برنامه SHAREit را در هر دو دستگاه نصب کنید. سپس مخاطبین مورد نظر خود را از گوشی اول انتخاب کرده و بر روی علامت اشتراک گذاری ” Share” ضربه بزنید. به محض نمایش دستگاه دوم بر روی اسکن SHAREit، روی آن کلیک کنید تا مخاطبین به گوشی مقصد منتقل شوند.

 

چگونه با سیم کارت لیست مخاطبین خود را به گوشی دیگر منتقل کنیم؟

بر روی منو در قسمت مخاطبین گوشی ضربه بزنید. گزینه ” Manage Contacts”، سپس ” Import/Export Contacts” را انتخاب کنید. بر روی گزینه ” Export Contacts” ضربه بزنید و ” to a SIM card” را انتخاب کنید.  سیم کارت را برداشته و در گوشی مقصد قرار دهید. سپس به قسمت منو >> مدیریت مخاطبین >> وارد/خارج کردن مخاطبین>> ورود مخاطبین از سیم کارت بروید.

 

چگونه با فایل VCF لیست مخاطبین خود را به گوشی دیگر منتقل کنیم؟

بر روی منو در قسمت مخاطبین گوشی ضربه بزنید. گزینه ” Manage Contacts”، سپس ” Import/Export Contacts” را انتخاب کنید. گزینه ” Export” را به عنوان یک فایل VCF انتخاب کنید. فایل را به عنوان ضمیمه به  Gmail خود ارسال کنید. در گوشی مقصد، وارد Gmail شوید و فایل VCF را دانلود کنید. بر روی منو در قسمت مخاطبین گوشی ضربه بزنید. گزینه ” Manage Contacts”، سپس ” Import/Export Contacts” را انتخاب کنید. سپس فایل VCF را انتخاب کنید و روی دکمه OK کلیک کنید.

 

نحوه انتقال مخاطبین و تهیه نسخه پشتیبان با گوگل اکانت و Sync چگونه است؟

ابتدا یک حساب کاربری گوگل برای خود افتتاح کنید. سپس به قسمت تنظیمات >> حساب‌های کاربری >> گوگل بروید. گزینه ” Sync Contacts” را فعال کنید. در گوشی مقصد، همان اکانت گوگل را اضافه کنید. سپس به قسمت تنظیمات >> حساب‌های کاربری >> گوگل بروید. مخاطبین مورد نظر خود را از بک آپ گوگل انتخاب کنید و روی ” Sync Now” کلیک کنید.

 

نحوه انتقال مخاطبین و تهیه نسخه پشتیبان از طریق بلوتوث چگونه است؟

روی منو از قسمت مخاطبین گوشی خود کلیک کنید.  روی گزینه ” Import/Export” ضربه بزنید. مخاطبین مورد نظر خود را انتخاب کنید. اکنون گزینه‌های اشتراک گذاری باز می‌شوند. بلوتوث را انتخاب کنید.  اجازه دهید بلوتوث دستگاه‌های اطراف را اسکن کند. به محض ظاهر شدن گوشی دوم، آن را انتخاب کنید.

مرکز تعمیرات موبایل ارائه دهنده خدمات تعمیرات موبایل از نظر سخت افزاری و نرم افزاری می باشد. مهم ترین خدمات این مجموعه عبارت اند از: تعمير گوشی آيفون ، تعمیر گوشی سامسونگ و تعمیر گوشی شیائومی . همچنین از دیگر خدمات برتر این مجموعه، تعویض ال سی دی گوشی در برندها و مدل های مختلف می باشد.

4.2/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.
👋 سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟