ثبت درخواست تعمیرات ثبت درخواست تعمیرات تماس : 02166487400

چگونه قفل اثر انگشت را به گوشی های اندروید اضافه کنیم؟

چگونه قفل اثر انگشت را به گوشی های اندروید اضافه کنیم؟

قفل اثر انگشت یکی از بهترین و امن‌ترین انواع قفل گوشی است. اثر انگشت هر فرد در جهان منحصر بفرد است و هیچ  دو اثر انگشتی دقیقا شبیه به هم نیستند. با استفاده از این قابلیت تلفن هوشمند اندرویدی شما تنها با اسکن اثر انگشت تان باز می‌شود.

برای اضافه کردن قفل اثر انگشت، دستگاه اندرویدی شما باید حسگر اثر انگشت داشته باشد. بدون وجود این حسگر، نمی‌توانید گوشی خود را با استفاده از این قابلیت قفل کنید. گوشی های سامسونگ مدل A10e، A01 و A02 دارای سیستم اسکنر اثر انگشت نیستند.

همچنین، محل حسگر اثر انگشت در مدل‌های مختلف گوشی‌های اندرویدی متفاوت است. به عنوان مثال اسکنر اثر انگشت در گوشی سامسونگ گلکسی A11 ، A20و A21 در پشت دستگاه است. یا اسکنر گوشی S10e بر روی دکمه خاموش و روشن قرار دارد.

در این مقاله از تعمیرات موبایل، به شما نشان می‌دهیم که چگونه احراز هویت اثر انگشت را برای باز کردن قفل رمز عبور در دستگاه اندرویدی خود فعال کنید.

افزودن قفل اثر انگشت در گوشی اندروید

برای اضافه کردن قفل اثر انگشت در گوشی های اندروید مراحل زیر را طی میکنیم:

 • ابتدا در قسمت تنظیمات گوشی اندرویدی، بر روی گزینه ” Security” (امنیت) کلیک کنید. در گوشی‌های سامسونگ بر روی گزینه  “Lock screen and security” (قفل و امنیت) کلیک کنید.

افزودن قفل اثر انگشت در گوشی اندروید

چگونگی افزودن قفل اثر انگشت در گوشی اندروید

 • در صفحه بعد، وارد گزینه “fingerprint” (اثر انگشت) شوید. سپس گزینه “Add your fingerprint” ( اضافه کردن اثر انگشت) را انتخاب کنید.

از شما خواسته می‌شود انگشت خود را بلند کرده و چند بار روی دکمه “home” (خانه) قرار دهید. اکنون اثر انگشت شما به لیست اثر انگشت‌های مجاز برای باز کردن گوشی اندرویدی اضافه می‌شود.

تنظیم انگشت برای قفل گوشی

از این مرحله به بعد، تمام مراحل برای کلیه دستگاه‌های اندرویدی شبیه به هم می‌باشد.

 انتخاب رمز پشتیبان در این قسمت برای فعال سازی قفل اثر انگشت باید یک رمز عبور تعیین کنید.

 1. بر روی گزینه “Continue” ( ادامه) ضربه بزنید.
 2. در این مرحله، روی دکمه “Menu” در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید.
 3. روی قسمت تنظیمات گوشی کلیک کرده و گزینه “App Protection” ( محافظت از برنامه) را انتخاب نمایید.
 4. در ادامه رمز عبور خود را وارد کنید و بر روی دکمه “Unlock” ( باز کردن) ضربه بزنید.
 5. سپس گزینه “Protection type” و در مرحله بعد گزینه ” fingerprint” را انتخاب کنید.
 6. دکمه “ok” را انتخاب کنید.

قابلیت قفل اثر انگشت برای شما فعال شد. اکنون می‌توانید با استفاده از اثر انگشت خود، قفل گوشی را باز کنید.

توجه: چنانچه قصد دارید به جای اثر انگشت، قفل گوشی را با وارد کردن رمز باز کنید، کافی است بر روی گزینه “USE PASSWORD” ضربه بزنید.

علاوه بر این، در بعضی از گوشی‌ها صفحه محافظ پلاستیکی از قبل نصب شده است. این صفحه جهت کار با حسگر درون صفحه طراحی شده است. در صورت نصب محافظ صفحه اضافی، احتمال اینکه عملکرد اسکنر اثر انگشت مختل شود، وجود دارد.

افزودن اثر انگشت اضافی

اضافه کردن چند اثر انگشت به قفل گوشی امنیت آن را افزایش می‌دهد. اکثر گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های اندرویدی تا 5 اثر انگشت را شناسایی می‌کنند.

برای اضافه کردن اثر انگشت اضافی، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • از بخش تنظیمات گوشی، روی گزینه “security” ضربه بزنید.
 • گزینه ” Fingerprints” را انتخاب کنید.
 • روی گزینه ” Add fingerprint” کلیک کنید.

روی گزینه " Add fingerprint" کلیک کنید.

 • در ادامه دستورات روی صفحه را اجرا کنید. سپس روی گزینه “Done” کلیک کنید.

اهمیت اضافه کردن اثر انگشت اضافی

بیشتر افراد به هنگام فعالسازی اثر انگشت، تنها به شناسایی یک انگشت بسنده می‎کنند. با این حال، گوشی‌های اندروید قابلیت اضافه کردن چندین اثر انگشت را دارند. افزودن چندین اثر انگشت به حسگر موبایل بسیار راحت و آسان است. کاربران اغلب انگشت شصت خود را جهت شناسایی و باز کردن قفل گوشی استفاده می‌کنند. اما انگشت شصت یکی از انگشتانی است که در طول روز به طور مکرر استفاده می‌شود. بنابراین، امکان خیس شدن، چرب شدن یا کثیف شدن آن و حتی محو شدن خطوط اثر انگشت وجود دارد. از طرفی، حسگرهای اسکنر اثر انگشت بسیار حساس هستند و ممکن است تداخل در کار آنها بوجود بیاید. در نتیجه،  افزودن اثر انگشت‎های دیگر در این مواقع بسیار کاربردی و مفید است.

افزودن اثر انگشت اضافی کاربرد دیگری نیز دارد. برخی مواقع، اعضای خانواده مشترک از یک گوشی موبایل استفاده می‌کنند. با اضافه کردن اثر انگشت سایر اعضا هم امنیت تلفن همراه تامین می‌شود و هم امکان استفاده راحتتر از گوشی به صورت مشترک فراهم می‌گردد.

 

حذف قفل اثر انگشت در گوشی‌های اندروید

جهت غیرفعال کردن قفل اثر انگشت مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. از بخش تنظیمات گوشی، روی گزینه “security” ضربه بزنید.
 2. گزینه ” Fingerprints” را انتخاب کنید
 3. اطلاعات امنیتی خود را وارد کنید.
 4. اثر انگشتی که قصد غیر فعال کردنش را دارید، انتخاب کنید.
 5. روی گزینه “Remove” ضربه بزنید.
 6. در صفحه بعد، جهت تایید مجددا روی گزینه “Remove” ضربه بزنید.

توجه داشته باشید چنانچه تمام اثر انگشت‌های ثبت شده را  حذف کنید، قابلیت باز کردن قفل اثر انگشت به طور پیش فرض خاموش می‌شود.

 

کلام آخر

تلفن همراه یک وسیله کاملا شخصی است. از این رو تامین امنیت گوشی اهمیت بسیار زیادی دارد. قفل اثر انگشت یکی از مطمئن‌ترین روش‌های ایمن نگه داشتن اطلاعات شخصی شما است زیرا اثر انگشت افراد، برخلاف رمزهای عبوری، تغییر نمی‌کند. در این مقاله به شما توضیح دادیم که چگونه با انجام چند کلیک ساده، امنیت گوشی اندروید خود را تا بالاترین حد ممکن ارتقاء دهید. مرکز تعمیرات قادر است تعمیر گوشی سامسونگ، سونی، ال جی، تعمیر گوشی هواوی، تعمیرات هارد گوشی، رفع مشکل هنگ کردن گوشی و غیره را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهد.

 

سوالات متداول

چگونه می‌توان قفل اثر انگشت را در گوشی‌های اندروید اضافه کرد؟

گزینه “security” از قسمت تنظیمات گوشی را انتخاب کنید. سپس روی گزینه “Fingerprint” ضربه بزنید. روی دکمه “continue” کلیک کنید. انگشت مورد نظر خود را بر روی قسمت “home” صفحه نمایش گوشی قرار دهید. این کار را چندین بار تکرار کنید. در پایان روی گزینه “Done” کلیک کنید.

 

چگونه می‌توان قفل اثر انگشت را در گوشی‌های اندروید غیرفعال کرد؟

گزینه “security” از قسمت تنظیمات گوشی را انتخاب کنید. سپس روی گزینه “Fingerprint” کلیک کنید. بعد از وارد کردن اطلاعات امنیتی خود، اثر انگشت مورد نظر را انتخاب و روی گزینه ” حذف” کلیک کنید. در صفحه بعد، دوباره روی گزینه ” حذف” ضربه بزنید.

 

چگونه می‌توان از چندین اثر انگشت جهت قفل کردن گوشی اندروید استفاده کرد؟ 

به قسمت تنظیمات گوشی بروید. گزینه “security” از قسمت تنظیمات گوشی را انتخاب کنید. سپس روی گزینه “Fingerprint” کلیک کنید. گزینه ” Add fingerprint” را انتخاب کنید. انگشت مورد نظر را روی حسگر ثبت کرده و در پایان گزینه “Done” را کلیک کنید.

 

کدام مدل از گوشی‌های سامسونگ از قابلیت قفل اثر انگشت پشتیبانی نمی‌کنند؟

گوشی های سامسونگ مدل A10e، A01 و A02 حسگر اثر انگشت ندارند.

 

چگونه قفل تلفن را با استفاده از اثر انگشت خود باز کنیم؟

روی نمایشگر گوشی ( یا کلید خاموش/ روشن را فشار دهید) ضربه بزنید. انگشت ثبت شده خود را روی حسگر اثر انگشت قرار دهید. در صورتیکه اسکنر اثر انگشت شما را تشخیص داد، قفل تلفن همراه به طور اتوماتیک باز می‌شود.

مرکز تعمیرات موبایل مجموعه ای پیشرو در زمینه تعمیرات انواع لوازم جانبی موبایل اعم از تعویض ال سی دی گوشی ، تعمیر هارد گوشی و تعویض گلس گوشی، تعمیر گوشی آیفون  و بسیاری خدمات تعمیراتی دیگر می باشد. شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و در مورد هزینه و زمان مورد نیاز برای تعمیر گوشی موبایل خود سوالات تان را مطرح نمایید.

3.5/5 - (2 امتیاز)

1 دیدگاه

 1. davodsarani گفت:

  نصب برنامه اثرانگشت سامسونگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.
👋 سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟