ثبت درخواست تعمیرات ثبت درخواست تعمیرات تماس : 02166487400

آموزش گام به گام مخفی کردن عکس در ios

مخفی کردن عکس در ios

حفظ و نگهداری از حریم شخصی از مواردی است که همه انسان ها در زندگی خود دارند. مسلما در زندگی همه افراد مسائلی وجود دارد که تمایل ندارند تا افراد دیگر در جریان این مسائل قرار گیرند. در این مطلب از مرکز تعمیرات موبایل به آموزش گام به گام مخفی کردن عکس در ios پرداخته شده است.

گوشی موبایل از جمله وسایل شخصی است که ممکن است پیام ها، عکس ها، فیلم ها و موارد مختلفی در آن وجود داشته باشد که تنها خود فرد علاقمند به مشاهده آنها باشد. خوشبختانه گوشی های هوشمند این قابلیت را فراهم کرده اند تا بتوان بسیاری از فایل ها را در گوشی مخفی نمود و از دید دیگران پنهان کرد. گوشی های آیفون از جمله گوشی هایی می باشند که در آن قابلیت قفل برنامه های مختلف وجود ندارد و باید از طریق دیگری به پنهان کردن عکس ها و فایل های مختلف در این گوشی ها پرداخت.

تعمیر گوشی آیفون : تعمیرات گوشی ایفون : تعمیر موبایل آیفون

آموزش گام به گام مخفی کردن عکس در ios با استفاده از تنظیمات گوشی

با استفاده از روش های مختلفی می توان به مخفی کردن عکس ها و فیلم ها در ios پرداخت که در ادامه به تمام این روش ها پرداخته خواهد شد. در اینجا نحوه پنهان کردن عکس ها را با استفاده از تنظیماتی که در گوشی آیفون وجود دارد اشاره می گردد.

  1. در مرحله اول نیاز است تا نرم افزار photos را که بر روی گوشی آیفون خود قرار دارد باز نمایید. این نرم افزار در تمام گوشی های ios موجود بوده و نیازی به نصب آن نمی باشد.
  2. پس از اجرای برنامه photos بر روی گوشی عکس ها و فیلم هایی که می خواهید آن ها را از دید دیگران مخفی نمایید پیدا کرده و آنها را مارک کنید.
  3. در قسمت سمت چپ در گوشه پایین صفحه قسمت به نام share وجود دارد که باید این گزینه را انتخاب نموده و پس از آن قسمتی به نام hide photos وجود دارد که با انتخاب آن عکس های انتخاب شده مخفی خواهند شد.

نکته ای که در مخفی کردن عکس ها در گوشی آیفون وجود دارد این است که افرادی که از این قابلیت آگاهی دارند در صورتی که به گوشی شما دسترسی پیدا کنند به راحتی قادر به پیدا کردن عکس های پنهان شده و مشاهده آنها می باشند.

این کار تنها باعث می شود تا عکس ها در گالری نبوده و شخصی که در حال مشاهده کردن عکس ها موجود در گالری می باشد به این عکس های شخصی دسترسی پیدا نکرده و قادر به مشاهده آنها نباشد. نیاز است تا پسورد و یا پترن مناسب و مطمئنی را برای گوشی آیفون خود انتخاب نمایید تا ورود به گوشی راحت نبوده و کسی قادر به دسترسی به فایل های مختلف شما نباشد.

پیشنهاد ویژه: برای دریافت مشاوره رایگان و تعمیر گوشی آیفون با کارشناسان مرکز تعمیرات موبایل تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است خدمات مرکز تعمیرات موبایل محدود به تعمیر گوشی های اپل نمی شود و تعمیر گوشی سامسونگ مدل قدیمی گرفته تا آخرین مدل ها ، تعمیر گوشی شیائومی که برندی تازه وارد اما محبوب است و نیز تعمیر گوشی هواوی همگی در حوزه تخصص ما هستند.

مخفی کردن عکس در ios

با انجام تنظیمات مربوط به مخفی کردن عکس ها، عکس ها و فیلم هایی که انتخاب کرده اید از قسمت moment،  collection و یا year حذف شده و به قسمت دیگری خواهد رفت. برای این که بتوانید به این عکس ها دسترسی داشته باشید و خودتان آنها را مشاهده نمایید می توانید پس از وارد شدن به برنامه photos به قسمت album رفته و بخشی که hidden  نام دارد را انتخاب نمایید. با باز کردن این پوشه می توانید به تمام عکس ها و فیلم هایی که از قبل مخی کرده اید دسترسی پیدا کرده و به مشاهده آنها بپردازید.

چگونه عکس های مخفی شده را بازگردانیم؟

در صورتی که عکس ها و فیلم های شخصی خود را مخفی کرده اید می توانید این فایل ها را از حالت مخفی درآورده و به حالت عادی برگردانید. برای این کار باید اپلیکیشن photos را باز نموده و قسمت albums را انتخاب نمایید.

در میان گزینه ها، گزینه ای به نام hidden  وجود دارد که با انتخاب آن می توان به عکس های پنهان شده دسترسی پیدا کرد و با انتخاب هر یک از آنها که قصد دارید تا آنها را از حالت مخفی در بیاورید و در نهایت با انتخاب گزینه share و پس از آن انتخاب گزینه unhide می توان به بازگرداندن عکس ها و فیلم ها به قسمت گالری گوشی آیفون پرداخت.چگونه عکس های مخفی شده

در پنهان کردن عکس ها با استفاده از نرم افزار photos چه مشکلاتی وجود دارد؟

یکی از معایبی که گوشی های آیفون با آن مواجه هستند و بسیاری از کاربران از آن ناراضی می باشند امنیت پایین در هنگام مخفی کردن عکس ها و فیلم ها می باشد؛ چرا که افراد مختلف در صورت کمی توجه قادر به مشاهده عکس های پنهان شده در گوشی خواهند بود و این روش، روش چندان مطمئن و ایمنی نمی باشد.

اضافه کردن مراحل دیگری مانند قابلیت باز کردن فولدرهای مختلف با استفاده از رمز و یا سیستم تشخیص چهره قادر خواهد بود که ایمنی این روش را بالاتر ببرد اما هنوز هم از نظر کاربران ios راضی کننده نیست و جای پیشرفت و بهبود در این زمینه را دارد.

دوره تعمیرات موبایل فنی حرفه ای

آموزش گام به گام مخفی کردن عکس در ios با استفاده از نرم افزار notes

علاوه بر روش گفته شده که با استفاده از نرم افزار photos بود می توان عکس ها را توسط نرم افزار دیگری به نام notes نیز مخفی نمود. البته عیب این روش آن است که امکان مخفی کردن فیلم ها در آن وجود نخواهد داشت و تنها قابلیت پنهان نمودن عکس ها وجود دارد.

برای انجام این کار در ابتدا باید در قسمت تنظیمات گوشی آیفون خود قسمت notes را رمزگذاری نمایید. برای تعیین رمز می توان از یک پسورد که شامل اعداد و حروف مختلف می باشد و از 8 تا 16 کاراکتر متفاوت است استفاده نمود.

در ادامه باید  در قسمت بالا سمت راست گزینه share  را انتخاب نموده و بر روی گزینه note کلیک کنید. پس از آن نیاز است تا عکس ها را از قسمت photos حذف نموده و آنها را در برنامه notes باز نمایید. با انتخاب گزینه share باید گزینه lock notes انتخاب گردد. در نهایت مشاهده می کنید که عکس های انتخاب شده از قسمت گالری گوشی آیفون حذف شده و در قسمت notes وجود دارند.

پس از این که عکس ها از گالری گوشی حذف و به قسمت نوت انتقال یافت می توان اقدام به قفل کردن آن نوت نمود. برای این کار می توان وارد اپلیکیشن notes شده و نوتی که در آن ساخته اید و عکس ها را در آن پنهان نموده اید پیدا کرده و با کشیدن آن به سمت چپ، گزینه padlock ظاهر می گردد.

با انتخاب این گزینه امکان قفل کردن نوت وجود خواهد داشت. اگر قبلا اقدام به قفل کردن نوت های مختلف نموده اید نیازی به ساختن پسود نمی باشد اما در صورتی که برای اولین بار این کار را انجام می دهید سیستم از شما پسوردی می خواهد که می توان برای آن از اعداد و یا سیستم تشخیص  چهره و همینطور اثر انگشت استفاده نمایید. پس از آن برای مشاهده عکس های هاید شده و یا مشاهده نوت های دیگر باید رمز عبور را وارد نمود.

در این روش در صورتی که بخواهید عکس های دیگری را که در گالری وجود دارند پنهان کنید، نمی توان این عکس ها را به نوت قبلی اضافه نمود  و نیاز است تا نوت دیگری برای این عکس ها ساخته شود. ایمنی این روش از روش اول بالاتر بوده اما امکان پنهان کردن فیلم ها نمی باشد.

مخفی کردن عکس در ios با استفاده از نرم افزارهای جانبی

علاوه بر دو روش گفته شده، اپلیکیشن های مختلفی وجود دارند که می توان با استفاده از آنها به مخفی نمودن عکس ها و فیلم های موجود در گوشی آیفون خود پرداخت. اپلیکیشن هایی مانند dropbox، secret photo vault، private photo vault و … وجود دارند که نحوه کار کردن با آنها بسیار راحت بوده و تقریبا شبیه به هم می باشند.

بخشی به نام camera roll در این نرم افزارها وجود دارد که عکس ها و فیلم هایی که قصد پنهان کردن آنها را دارید در آن import نموده و آنها را از قسمت گالری گوشی خود حذف نمایید.


در پایان باید بگوییم که تعویض ال سی دی گوشی و به طور کلی رفع مشکل سیاه / سبز شدن صفحه نمایش موبایل و از کار افتادن آن و نیز تعمیر گوشی آب خورده که در اثر وارد شدن آب به درون آن بخشی از کارایی خود را از دست داده است و تعمیرات هارد گوشی ؛ از دیگر خدمات ممتاز در مرکز تعمیرات موبایل هستند.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.
👋 سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟