ثبت درخواست تعمیرات ثبت درخواست تعمیرات تماس : 02166487400

رفع مشکل عدم ارسال اس ام اس (SMS) در گوشی آیفون اپل

رفع مشکل عدم ارسال اس ام اس (SMS) در گوشی آیفون اپل

علت عدم ارسال پیامک در آیفون چیست؟چرا اس ام اس ارسال نمیشه ؟  عدم پشتیبانی آیفون در انجام وظایف اولیه مانند عدم ارسال پیام می‌تواند کاربران را نا‌ امید کند. هنگامی که پیامی را از آیفون ارسال می‌کنید، پیام از طریق سرور‌های اپل به عنوان iMessage و به عنوان پیام متنی اس ام اس به کاربران تلفن Android از طریق شبکه ارسال داده می‌شود. اگر با مشکل عدم ارسال اس ام اس(SMS) توسط آیفون مواجه می‌شوید، برای عیب‌یابی بدون مراجعه به مرکز تعمیر گوشی آیفون این مقاله را بخوانید.

تعمیر آیفون

عوامل متعددی در علت عدم دریافت پیامک در ایفون وجود دارد. برای رفع مشکل عدم ارسال اس ام اس در گوشی آیفون اقدامات زیر را انجام دهید:

 1. برطرف کردن مشکل سرویس تلفن همراه
 2. بررسی شماره تلفن گیرنده اس ام اس
 3. ریستارت آیفون
 4. فعال کردن SMS و MMS
 5. بررسی تنظیمات ارسال و دریافت اس ام اس
 6. خاموش کردن LTE
 7. فعال کردن گزینه انتقال پیام متنی برای آیفون
 8. حذف پیام‌ها و شروع مکالمه جدید
 9. به روز‌رسانی سیستم عامل iOS
 10. بازگرداندن تنظیمات شبکه به حالت اولیه
 11. به روز‌رسانی زمان و تاریخ
 12. دوباره وارد کردن سیم کارت
 13. نصب به روز‌رسانی‌های اپراتور
 14. ریست فکتوری آیفون
 15. تماس با شرکت مخابراتی

برطرف کردن مشکل سرویس تلفن همراه

قبل از امتحان سایر نکات عیب‌یابی مربوط به عدم ارسال پیام در گوشی‌های آیفون، مطمئن شوید که قدرت سیگنال آیفون شما در سطح معقولی است و از لحاظ سرویس تلفن همراه مشکلی وجود ندارد.

هم چنین، مطمئن شوید که طرح خدمات تلفن همراه شما فعال است و قادر به ارسال پیامک هستید. اگر از شبکه WiFi برای ارسال پیام استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که آیفون شما به WiFi متصل است. برای برطرف کردن مشکل سرویس تلفن همراه لازم است از اپراتور‌های با تجربه مخابرات کمک بگیرید.

برطرف کردن مشکل سرویس تلفن همراه

بررسی شماره تلفن گیرنده اس ام اس

اگر می‌خواهید برای مخاطبی که اخیراً به لیست مخاطبان شما اضافه شده است پیام متنی ارسال کنید، مطمئن شوید که شماره تلفن مخاطب را صحیح وارد کرده‌اید. اما در مورد مخاطبین قدیمی، موضوع فرق می‌کند. در این حالت مطمئن شوید که شماره تلفن هنوز معتبر است و مخاطب شما شماره تلفن خود را تغییر نداده است.

در موارد نادر، ممکن است مشکل عدم ارسال SMS در گوشی آیفون به دلیل مسدود شدن تصادفی شماره تلفن شما توسط گیرنده باشد.

بررسی شماره تلفن گیرنده SMS

ریستارت آیفون

ریستارت آیفون و راه‌اندازی مجدد آیفون برای رفع اشکالات جزئی و کمک به رفع مشکلات از جمله ارسال نشدن پیامک از اقدامات رایج می‌باشد.

در این حالت لازم است پس از مراجعه به قسمت Setting، General را انتخاب نموده و روی Shut Down ضربه بزنید. به آیفون اجازه دهید کاملاً خاموش شود و سپس ۶۰ ثانیه صبر کنید. در ادامه آیفون را مجدداً راه‌اندازی کنید.

ریستارت آیفون

فعال کردن SMS و MMS

آیفون از پیام‌های SMS/MMS پشتیبانی شده توسط شرکت مخابراتی برای ارسال پیام به کاربران دیگر گوشی‌های تلفن همراه مانند سامسونگ استفاده می‌کند. برای برطرف کردن مشکل عدم ارسال اس‌ام اس در آیفون لازم است گزینه SMS و MMS را فعال کنید. این اقدام به آیفون اجازه می‌دهد تا با استفاده از سیستم پیام‌رسانی SMS/MMS پشتیبانی شده توسط شرکت مخابراتی، پیام‌های متنی ارسال کند.

در این حالت کافی است پس از انتخاب Setting، به بخش Messages رفته و گزینه‌های Send as SMS و MMS Messaging را فعال نمایید.

فعال کردن SMS و MMS

بررسی تنظیمات اس ام اس در آیفون  و دریافت اس ام اس

گوشی‌های آیفون برای ارسال و دریافت پیام‌های متنی از دیگر گوشی‌های آیفون از iMessage استفاده می‌کند. در واقع iMessage ابزاری برای برقراری ارتباط بین کاربران آیفون می‌باشد. در صورتی که قصد ارسال پیام به گیرنده آیفون داشته و با مشکل عدم ارسال پیامک مواجه شدید، لازم است تنظیمات مربوط به ارسال و دریافت اس ام اس را بررسی نمایید. در این شرایط لازم است پس از مراجعه به قسمت Messages در تنظیمات دستگاه، گزینه Send & Receive را فعال نمایید.

بررسی تنظیمات ارسال و دریافت SMS مرحله 1

مطمئن شوید که آدرس‌ایمیل و Apple ID شما علاوه بر شماره تلفن شما، در قسمت You can be reached by iMessage قرار دارد.

بررسی تنظیمات ارسال و دریافت اس ام اس مرحله 2

خاموش کردن LTE

فعال بودن سرویس LTE برای پیام‌های متنی در آیفون گاهی اوقات باعث ایجاد مشکلاتی در برنامه پیام‌ها می‌شود.

به Settings > Cellular > Enable LTE بروید و روی Data Only یا OFF ضربه بزنید.

۵ دقیقه صبر کنید و سپس آیفون خود را مجدداً راه‌اندازی کنید و ببینید آیا می‌توانید پیام‌های متنی ارسال کنید یا خیر.

خاموش کردن LTE

فعال کردن گزینه انتقال پیام متنی برای آیفون

یکی از راه‌های رفع مشکل عدم ارسال پیامک در آیفون، فعال کردن گزینه انتقال پیام متنی برای آیفون می‌باشد. انتخاب گزینه Voice & Data در منوی پیامک‌های آیفون باعث ایجاد مشکل می‌شود. برای رفع مشکل لازم است پس از ورود به تنظیمات آیفون، گزینه Messages را انتخاب کرده و Text Message Forwarding را به آیفون تغییر دهید.

فعال کردن گزینه انتقال پیام متنی برای آیفون

حذف پیام‌ها و شروع مکالمه جدید

گاهی اوقات، مشکل به دلیل گیر کردن رشته پیام و ایجاد مشکل در عملکرد صحیح سیستم iMessage است. کاربران گزارش داده‌اند که مشکلات iMessage را با حذف آخرین iMessage دریافت شده قبل از شروع مشکل و هم چنین با حذف چندین پیام قدیمی برطرف کرده‌اند.

اگر مشکل ادامه داشت، می‌توانید یک مکالمه جدید را شروع کنید و ببینید آیا این به رفع مشکل کمک می‌کند یا خیر.

حذف پیام‌ها و شروع مکالمه جدید

به روز‌رسانی سیستم عامل iOS

مراحل زیر را دنبال کنید تا سیستم عامل iOS خود را به روز‌رسانی کرده و روی آیفون خود نصب کنید. برای به روز‌رسانی و آپدیت سیستم عامل iOS خود مراحل زیر را طی کنید.

به  Settings > General > Software Updateبروید. در صورت در دسترس بودن به روز‌رسانی در صفحه بعدی، روی Download و Install ضربه بزنید.

به روز‌رسانی سیستم عامل iOS

بازگرداندن تنظیمات شبکه به حالت اولیه

ممکن است عدم ارسال پیامک در گوشی آیفون به دلیل یک تغییر ناشناخته، نقص یا خطا در تنظیمات شبکه در آیفون شما باشد. یک تغییر اشتباه در تنظیمات شبکه می‌تواند منجر به عدم ارسال پیام‌های متنی در آیفون شما شود. iOS به شما این امکان را می‌دهد که تنظیمات شبکه آیفون خود را باز گردانی کنید. این روش می‌تواند کمک کند.

به Settings > General > Reset  بروید و سپس گزینه Reset Network Settings را انتخاب کنید. سپس برای تأیید، روی Reset Network Settings ضربه بزنید.

پس از راه‌اندازی مجدد آیفون، دستگاه خود را مجدداً به شبکه تلفن همراه یا WiFi متصل کنید و ببینید آیا می‌توانید پیام متنی ارسال کنید یا خیر.

بازگرداندن تنظیمات شبکه به حالت اولیه

به روز‌رسانی زمان و تاریخ

به دلیل تنظیمات نادرست تاریخ و زمان در آیفون خود، همچنان با خطای پیامک مواجه خواهید شد. برای به روز‌رسانی زمان و تاریخ آیفون خود مراحل زیر را طی کنید:

 • Setting را در آیفون باز کنید.
 • به قسمت General بروید.
 • Date & Time را انتخاب کنید.
 • کلید Set Automatically را فعال کنید یا منطقه زمانی مربوطه را انتخاب کنید.

به روز‌رسانی زمان و تاریخ

دوباره وارد کردن سیم کارت

در صورتی که اخیراً آیفون خود را ر‌ها کرده‌اید و دچار ضربه شده استو حال با مشکل عدم ارسال پیامک مواجه شده‌اید، پیشنهاد می‌شود برای رفع این مشکل سیم کارت خود را دوباره وارد کنید. از یک ابزار بیرون آوردن سیم کارت یا یک سوزن نوک تیز استفاده کرده و آن را بیرون بیاورید. سیم کارت را دوباره وارد کنید و سعی کنید یک پیام متنی ارسال کنید.

دوباره وارد کردن سیم کارت

نصب به روز‌رسانی‌های اپراتور

در بیشتر موارد، اپراتور‌ها سخت‌افزار جدید را با به روز‌رسانی‌های سیستم همراه می‌کنند. می‌توانید آیفون خود را به آخرین نسخه آپدیت کنید و از یک تجربه پیام متنی بی‌عیب و نقص لذت ببرید. در این جا نحوه نصب آن‌ها آورده شده است.

 • برنامه Setting را در آیفون باز کنید.
 • به منوی General در آیفون بروید.
 • About را انتخاب کنید.
 • به منوی Personal بروید.
 • روی Network Provider ضربه بزنید.

نصب به روز‌رسانی‌های اپراتور

ریست فکتوری آیفون

فرآیند بازگردانی به تنظیمات کارخانه یا همان ریست فکتوری تمام داده‌های آیفون شما، از جمله فایل‌های آسیب دیده و خراب که باعث ایجاد مشکل در دستگاه شما می‌شوند را پاک می‌کند. بنابراین، قبل از انجام ریست فکتوری آیفون، مطمئن شوید که از آیفون در رایانه نسخه پشتیبان تهیه کرده‌اید. پس از اتمام فرآیند ریست فکتوری، می‌توانید آیفون را با استفاده از بکاپی که قبلاً در رایانه خود ایجاد کرده بودید، بازیابی کنید.

ریست فکتوری آیفون

تماس با شرکت مخابراتی برای رفع مشکل عدم ارسال اس ام اس

اگر همچنان در ارسال پیامک در آیفون خود با خطا مواجه هستید، وقت آن رسیده است که با اپراتور و شرکت مخابراتی تماس گرفته و مشکل را در حساب خود حل کنید.

تماس با شرکت مخابراتی برای رفع مشکل عدم ارسال اس ام اس

سوالات متداول رفع مشکل عدم ارسال SMS در گوشی آیفون

1-در صورت غیر فعال شدن گزینه انتقال پیام متنی برای آیفون چه باید کرد؟

در این شرایط با مراجعه به بخش تنظیمات گوشی و انتخاب گزینه Messages، Text Message Forwarding را به آیفون تغییر دهید.

2-آیا به روز رسانی سیستم عامل iOS می تواند مشکل عدم ارسال SMS در آیفون را حل کند؟ چگونه؟

در برخی موارد، علت عدم ارسال پیام در گوشی های آیفون به عدم آپدیت سیستم عامل مربوط شده و می توان با مراجعه به Setting دستگاه، بخش General، گزینه Software Update  را فعال نمایید.

3-عدم تنظیم صحیح تاریخ و زمان در گوشی آیفون چگونه باعث ایجاد عدم ارسال پیامک می شود؟

ایجاد تغییر در تنظیمات آیفون به صورت سهوی یا عمدی، ممکن است با عدم ارسال پیامک مواجه شوید. برای عدم تکرار شدن موضوع و حل مشکل می توانید در تنظیمات Time & Date، گزینه Set Automatically را انتخاب نمایید تا به صورت اتوماتیک زمان و تاریخ بر حسب منطقه زمانی شما تنظیم شود.

4-راه حل قطعی رفع مشکل عدم ارسال SMS در گوشی آیفون چیست؟

بسیاری از کارشناسان تعمیرات موبایل آیفون، ریست فکتوری آیفون را به عنوان آخرین راه پیشنهاد می دهند. در صورت ادامه دار بودن مشکل می توانید با شرکت مخابراتی خود تماس گرفته و مشکل را برطرف نمایید.

موبایل یک مرکز تخصصی برای تعمیر گوشی سامسونگ نیز می باشد.

4/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.
👋 سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟