ثبت درخواست تعمیرات ثبت درخواست تعمیرات تماس : 02166487400

آموزش تشخیص اصل و کپی بودن تاچ ال سی دی موبایل

تشخیص اصل و کپی بودن تاچ ال سی دی موبایل

تشخیص اصل و کپی بودن تاچ ال سی دی موبایل

از کجا بفهمم ال سی دی گوشی تعویض شده؟ شاید این یکی از سوالات پر تکرار برای همه ای آنهایی باشد که بخواهند یک گوشی کار کرده بخرند. با توجه به نیاز شما آموزش تشخیص اصل و کپی بودن تاچ ال سی دی موبایل میتواند برای شما مفید باشد لطفا تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

تاچ و ال سی دی موبایل چیست؟

تاچ ال سی دی یکی از اصلی ترین قطعات موبایل است که در سمت جلوی موبایل قرار گرفته است. این قسمت نسبت به ضربه حساس است و ممکن است در اثر افتادن از دستتان یا برخورد با یک جسم سخت آسیب ببیند و ترک بخورد. به طور کلی صفحه هر موبایل از چهار لایه بسیار نازک تشکیل شده است که به همدیگر چسبیده اند.

تشخیص اصل و کپی بودن تاچ ال سی دی موبایلبیرونی ترین لایه یک گلس مقاوم است که از صفحه نمایش محافظت می کند. لایه بعدی تاچ اسکرین است که همان گونه که از نام آن پیدا است مسئول تشخیص حرکات انگشت شما روی صفحه موبایل است و اعمالی همچون کلیک کردن و زوم کردن را تشخیص می دهد و اجرا می کند.

لایه ای که در زیر صفحه تاچ قرار دارد همان ال سی دی موبایل یا صفحه نمایش است که مسئول نشان دادن تصاویر موبایل است. آخرین و درونی ترین لایه صفحه ای است که نور پس زمینه را تأمین می کند.

زمانی که صفحه موبایل در اثر ضربه آسیب می بیند معمولاً لازم است که تاچ و ال سی دی هر دو تعویض شوند. در بعضی از مدل ها این دو قابل تفکیک هستند اما در بیشتر مدل ها تاچ و ال سی دی به همدیگر چسبیده اند و هر دو باید تعویض شوند.

در شرایطی که لازم است تاچ ال سی دی گوشی خود را تعویض کنید یک موضوع مطرح می شود و آن هم این است که تاچ ال سی دی اصلی و اورجینال جاگذاری کنید یا تاچ ال سی دی کپی و غیر اصلی.

همان طور که مشخص است هر قطعه و وسیله ای که تقلبی و غیر اصلی است معایبی دارد و نمی تواند جای قطعه فابریک و اصلی را بگیرد. گاهی اوقات خودتان انتخاب می کنید که به خاطر پایین بودن قیمت تاچ ال سی ی کپی از آن برای موبایل خود استفاده کنید، اما گاهی اوقات شما ترجیح می دهید که علی رغم گران تر بودن تاچ ال سی دی اصل همان را روی گوشی خود نصب کنید تا کیفیت لمس و تصویر حفظ شود.

در این صورت نیاز دارید که مطمئن شوید تاچ ال سی دی تهیه شده اصل است و در این رابطه خیالتان راحت شود. برای تشخیص دادن تاچ ال سی دی های اصل از تاچ ال سی دی های کپی و تقلبی روش های مختلفی وجود دارد که می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید.

تعمیرات موبایل

تاچ ال سی دی اصل و اورجینال چیست؟

همان طور که گفته شد تاچ و ال سی دی دو صفحه مجزا از همدیگر هستند که به دلیل متصل بودن آن ها به یکدیگر معمولاً با نام تاچ ال سی دی شناخته می شوند.

ال سی دی های اصل و اورجینال در بازار با نام اختصاری OEM شناخته شده هستند که به معنای ال سی دی اصلی است که ساخت شرکت های معروف تولید کننده تجهیزات اصل می باشد.

تاچ ال سی دی اصلزمانی که یک ال سی دی علامت OEM را روی بسته خود داشته باشد یعنی مطابق با استاندارهای موجود ساخته شده و اورجینال است. یک ال سی دی اصل بسیار باکیفیت است و با ال سی دی فابریک گوشی تفاوتی ندارد. از طرف دیگر تاچ اصلی هم از کیفیت بالایی برخوردار است و تمام ویژگی های یک تاچ فابریک را دارا است.

تاچ ال سی دی تقلبی (فیک) یا کپی چیست؟

تاچ ال سی دی تقلبی تاچ ال سی دی های غیر اصلی هستند که برخی از استانداردها در هنگام تولید آن ها رعایت نشده است و تووسط شرکت های تولید کننده متفرقه چینی که لوازم جانبی و قطعات موبایل تولید می کنند ساخته شده است. این تاچ اسکرین ها را با نام های تقلبی، High copy، چینی، گرید A+ یا گرید A نیز می شناسند.

تنها مزیتی که این تاچ ال سی دی ها نسبت به ال سی دی های اصلی دارند این است که قیمت آن ها پایین تر است و اگر در وضعیتی هستید که نمی توانید یک تاچ ال سی دی اصلی و باکیفیت تهیه کنید همین ال سی دی های ارزان کار شما را راه می اندازند و می توانید با کمک آن ها دوباره از گوشی خود استفاده کنید. پایین بون کیفیت لمس و تصویر، مصرف بیشتر انرژی باتری و دوام کمتر از ویژگی های تاچ ال سی دی های تقلبی است.

آموزشگاه تعمیرات موبایل در تهران

از کجا بفهمیم ال سی دی گوشی تعویض شده است ؟

چگونه بفهمیم ال سی دی گوشی تعویض شده ؟ برای تشخیص تاچ ال سی دی های اصل از تقلبی راه های مختلفی وجود دارد که در ادامه به بررسی و توضیح آن ها می پردازیم.

کیفیت و شفافیت تصویر

اولین تفاوتی که بین تاچ ال سی دی های اصل و تقلبی وجود دارد میزان کیفیت آن ها است. همان طور که گفته شد یک تاچ ال سی دی اصل با تاچ ال سی دی فابریک تفاوتی ندارد.

نحوه تشخیص اصل و کپی بودن تاچ ال سی دی موبایلحسگرهای تشخیص حرکات انگشت روی تاچ به خوبی و با سرعت کار می کنند و ال سی دی از کیفیت تصویر و قابلیت تفکیک رنگ بسیار خوبی برخوردار است. با مقایسه کیفیت صفحه نمایش و سرعت عملکرد تاچ می توانید متوجه شوید که کدام تاچ ال سی دی اصلی است و کدام تقلبی.

قیمت

از روی قیمت قطعه هم می توانید به اصل یا تقلبی بودن آن پی ببرید. تاچ ال سی دی های تقلبی به علت پایین بودن کیفیتشان معمولاً ارزان تر از تاچ ال سی دی های اصلی هستند. این تفاوت قیمت می تواند ناشی از این مسئله هم باشد که توسط شرکت های چینی متفرقه تولید می شوند نه شرکت های اصلی.

میزان روشنایی صفحه

تاچ ال سی دی های اصلی می توانند به صورت مداوم و با کیفیت نور مورد نیاز را برای نمایش تصاویر تولید کنند. در محیط های باز که نور محیط زیاد است می توان به تفاوت ال سی دی های اصلی و تقلبی پی برد. بیشتر تاچ ال سی دی های تقلبی و کپی در محیط های بیرونی که نور زیادی وجود دارد نمی توانند نور کافی را تأمین کنند و باعث می شوند که دیدن تصاویر گوشی سخت شود.

تاچ ال سی دی کپی و اصلیبررسی پدهای روی کابل

بیشتر ال سی دی های اصل روی کابل های خود پدهایی دارند که همچون محافظ عمل می کنند. این پددها روی کابل های ال سی دی های تقلبی وجود ندارد و اگر هم وجود داشته باشد جنس آن ها بسیار زبر و بی کیفیت است. با بررسی این پدها می توانید اصل یا تقلبی بودن تاچ ال سی دی را تشخیص دهید.

بررسی لوگوی شرکت سازنده

بیشتر شرکت های معروف به خصوص شرکت اپل، روی هر دو طرف کابل های ال سی دی لوگوی برند خود را حک می کنند. این درحالی است که شرکت های تولید کننده تاچ ال سی دی های تقلبی هیچ نشانه ای روی کابل ها حک نمی کنند.

شماره سریال ها

روی تاچ ال سی دی یک شماره سریال نوشته شده است که نوع آن می تواند نشان دهد تاچ ال سی دی اصل است یا تقلبی. معمولاً شماره سریال های تاچ ال سی دی های تقلبی بسیار پر رنگ و واضح هستند تا توجه مشتریان را جلب کنند. این در حالی است که شماره سریال روی ال سی دی های اصلی معمولاً کم رنگ هستند و با فونت کوچک نوشته شده اند.

جایگاه دوربین سلفی

در ال سی دی های اصلی برای لنز دوربین سلفی یک محافظ باکیفیت تعبیه شده است اما در ال سی دی های تقلبی به این مسئله توجهی نشدهاست و فقط جایگاهی برای قرار گرفتن دوربین جلو در آن ها وجود دارد.


مرکز تعمیرات موبایل مجموعه ای پیشرو در زمینه تعمیرات انواع لوازم جانبی موبایل اعم از تعویض ال سی دی گوشی ، تعمیر هارد گوشی و تعویض گلس گوشی، تعمیر گوشی آیفون  و بسیاری خدمات تعمیراتی دیگر می باشد. شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و در مورد هزینه و زمان مورد نیاز برای تعمیر گوشی موبایل خود سوالات تان را مطرح نمایید.

4.1/5 - (34 امتیاز)

29 دیدگاه

  1. علی گفت:

    سلام
    بنده گوشی x3pro دارم ال سی دی عوض کردم چند مدت طول میکشه تا چسب تعمیر بندازم؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.
👋 سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟