ثبت درخواست تعمیرات ثبت درخواست تعمیرات تماس : 02166487400

رفع مشکل اکانت گوگل پس از فکتوری ریست گوشی اندروید

مشکل اکانت گوگل پس از ریست فکتوری

حتما مشاهده کرده اید که در بسیاری از مواقع کاربران گوشی های اندرویدی با مشکلات مختلف نرم افزاری در تلفن همراه خود مواجه شده و به پیشنهاد تعمیرکار یا مراکز تعمیرات موبایل ، گوشی خود را فکتوری ریست می نمایند. با این کار گوشی شما به تنظیمات کارخانه بازگشته و به احتمال زیاد مشکل نرم افزاری آن نیز برطرف خواهد شد. اما گاهی اوقات پس از انجام فکتوری ریست ، ممکن است گوشی از شما درخواست کند که اکانت گوگل خود را به همراه پسوردی که قبلا برای آن انتخاب نموده اید وارد نموده تا گوشی آغاز به کار نماید.

بسیاری از افراد اکانت گوگل خود را فراموش کرده اند و قادر به راه اندازی گوشی نیستند. این یک مشکل بسیار رایج بوده و در انواع مدل های گوشی اندروید مشاهده می شود. به دلیل اهمیتی که این موضوع دارد در این مطلب به آموزش رفع مشکل اکانت گوگل بعد از فکتوری ریست گوشی های اندروید پرداخته شده است.

تعمیرات موبایل

قابلیت Factory Reset Protection چیست؟

Factory Reset Protection یا  Google Account Verification قابلیتی در گوگل بوده که به اختصار به آن FRP گفته می شود و در واقع یک ویژگی امنیتی در سیستم عامل اندروید می باشد و توسط اندروید 5.1 معرفی شده است. با استفاده از این ویژگی امنیتی، در صورتی که اکانت گوگلی قبل از ریست فکتوری کردن در گوشی اکتیو باشد، بعد از فکتوری ریست کردن مجددا باید در اکانت گوگل لاگین شده تا قادر به بوت کردن گوشی باشد. این قابلیت در هنگام سرقت گوشی کاربرد بسیاری داشته و در صورتی که سارق اقدام به ریست فکتوری نموده و قصد استفاده از گوشی را داشته باشد این امکان برای او وجود نداشته و باید اکانت گوگل به همراه پسورد آن توسط خود شخص وارد گردد. اما اگر کاربر رمز اکانت گوگل را فراموش کرده باشد تکلیف چیست؟ در این گونه مواقع نیاز است تا با استفاده از ترفندهایی اقدام به رفع این مشکل نموده و امکان استفاده از گوشی اندرویدی خود را فراهم نمود. در ادامه به رفع مشکل اکانت گوگل بعد از فکتوری ریست در گوشی های سامسونگ و ال جی پرداخته شده است.

قابلیت Factory Reset Protection چیست؟

رفع مشکل اکانت گوگل بعد از فکتوری ریست گوشی سامسونگ

برای برطرف نمودن مشکل اکانت گوگل در گوشی سامسونگ می توان سه روش مختلف را به کار برد که در مطلب زیر به این روش ها اشاره می شود:

  • روش اول: در این روش نیازی به هیچ گونه وسیله جانبی نمی باشد و با استفاده از تنظیماتی که در خود گوشی سامسونگ وجود دارد می توان این مشکل را برطرف نمود. برای این کار در ابتدا باید بعد از این که گوشی را فکتوری ریست نمودید روشن کرده و زبان سیستم را انتخاب نمایید. گوشی شما باید به یک شبکه وایفای قوی متصل باشد تا بتوان تنظیمات را به درستی و بدون وجود هیچ گونه مشکلی انجام داد. در این هنگام صفحه ای در پیش روی شما نمایان می شود و از شما می خواهد که اکانت گوگل خود را وارد نمایید. با مشاهده این صفحه بایستی بر روی کادری که درخواست اکانت گوگل شده است با انگشت لمس شده و بر روی گزینه @ کلیک نمایید. چند ثانیه باید انگشت خود را بر روی این گزینه نگه داشته تا پنجره پاپ آپ ظاهر گردد.

پس از آن نیاز است تا گزینه ای به نام Google Keyboard Settings را انتخاب کرده و وارد منوی تنظیمات کیبورد گردید. در گوشه سمت راست یک آیکون سه نقطه وجود دارد که باید آن را لمس نموده و گزینه ای به نام Use Google Keyboard را انتخاب نمایید. در این هنگام متنی به نام Here are some tips to get familiar در صفحه نمایان می شود که باید چند ثانیه آن را لمس نمایید. در این قسمت بخشی وجود دارد که می توان در آن جست و جو را انجام داد و در این قسمت باید نام setting را تایپ نموده و تا به قسمت تنظیمات بروید.

گزینه ای به نام About Phone وجود دارد که بعد از انتخاب آن باید چندین مرتبه بر روی گزینه  Build Number زد تا یک پیام در صفحه ظاهر شود. پس از آن با انتخاب دکمه بک گوشی باید گزینه  Developer Options را انتخاب کرده و گزینه ای به نام OEM Unlocking را اکتیو کنید. در مرحله آخر باید پاور گوشی به مدت چند ثانیه فشار داده و گزینه ریست را انتخاب نمایید. در ادامه به جای این که اکانت قبلی خود را وارد نمایید می توانید اکانت جدیدی را وارد کرده و به کار کردن با گوشی ادامه دهید.

  • روش دوم: روش دیگری که برای برطرف نمودن مشکل اکانت گوگل بعد از ریست فکتوری گوشی سامسونگ وجود دارد استفاده از نرم افزار Samsung Sidesync APK می باشد. برای این کار باید نسخه جدیدی از نرم افزار Sidesync را بر روی کامپیوتر دانلود نموده و فایل نصب شده را به یک کارت حافظه انتقال دهید. بعد از روشن نمودن گوشی و ظاهر شدن صفحه درخواست اکانت گوگل، باید کارت حافظه را به صورت مستقیم یا از طریق کابل به گوشی وصل کرده و در پنجره پاپ آپ ظاهر شده گزینه File Manager را انتخاب نمایید. در این حالت محتوای کارت حافظه نمایش داده می شود. در ادامه باید فایل نصب شده  Sidesync را نصب نموده تا به منوی تنظیمات دسترسی پیدا کنید. پس از آن باید گزینه Backup & Reset و Factory Data Reset و بعد از آن Reset Device را انتخاب کنید. در این هنگام گزینه ای به نام  Erase Everything  ظاهر می شود که با لمس آن گوشی شروع به انجام عملیاتی می کند و سپس به صورت اتوماتیک ریستارت شده و مشکل اکانت گوگل رفع خواهد شد.
  • روش سوم: در این روش از یک کامپیوتر به عنوان واسطه استفاده می شود و اپلیکیشن Sidesync بر روی آن نصب می گردد. پس از روشن کردن گوشی و نمایش صفحه درخواست اکانت گوگل، باید نرم افزار ذکر شده را اجرا نموده و گوشی را به کامپیوتر متصل نمود. پس از ظاهر شدن پنجره پاپ آپ در گوشی باید گزینه گوگل کروم را انتخاب کرده و با وارد کردن لینک samsung-sidesync-apk-free نرم افزار Sidesync را بر روی گوشی دانلود نمایید. سپس این نرم افزار را نصب و اجرا نموده و گزینه Backup & Reset و سپس Factory Data Reset و Reset Device  را انتخاب کنید. پس از ان گوشی خود به خود ریستارت شده و مشکل برطرف خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

ارتقا اندروید

رفع مشکل اکانت گوگل بعد از فکتوری ریست گوشی ال جی

در هنگام مواجهه با مشکل اکانت گوگل پس از ریست فکتوری گوشی ال جی باید در ابتدا گوشی خود را روشن نموده و گزینه Accessibility  را انتخاب نمایید. سپس در یک صفحه جدید گزینه ای به نام Vision ظاهر می شود که باید بر روی آن کلیک کرده و بعد گزینه Talkback را فعال نمایید. پنجره ای جدید در صفحه گوشی ظاهر می شود که شما باید گزینه ای با نام Text-to-speech output را انتخاب کرده و در ادامه بر روی گزینه Setting for Google Text-to-speech Engine کلیک کنید.

در ادامه منویی با نام فیدبک ظاهر می گردد که پس از آن باید گزینه ای به نام Terms of Service انتخاب شده و صفحه ای بر روی مرورگر ظاهر می گردد. پس از بالا آمدن گزینه Sign In  باید مورد No, Thanks را انتخاب کرد تا نوار ابزاری که شامل گزینه های Copy  و Share می باشد ظاهر گردد. سه نقطه ای در گوشه موبایل وجود دارد که با انتخاب آن گزینه Assist ظاهر می شود. در این مرحله از شما درخواست می شود تا اکانت گوگل خود را وارد نمایید که در این قسمت شما باید گزینه خیر را انتخاب کرده و در قسمت جست و جو عبارت setting را سرچ نمایید. در این جا باید گزینه Apps  را انتخاب نموده و بر روی سه نقطه ای که در گوشه سمت راست می باشد کلیک کرده و Show system را انتخاب کنید. در اینجا باید به صفحه بعد رفته و بر روی  گزینه ای به نام Setup wizard تپ کنید.

در مرحله بعد، پس از انتخاب Storage باید بر روی قسمت Clear Cash و Force Stop رفته و پس از انجام Clear Cash بر روی گوگل پلی، گوشی را ریستارت نمایید. اتصال وایفای را قطع نموده و بر روی گزینه Protect this device  ضربه بزنید تا Google Terms نمایش داده شود. در انتها پس از Skip کردن صفحات گزینه موافقت را کلیک کرده و اوکی نمایید.

در ادامه به قسمت تنظیمات گوشی رفته و به دنبال گزینه Backup & Reset باشید و پس از آن با انتخاب گزینه  Factory data reset options به ادامه مسیر بپردازید. در انتها گوشی خود را ریست نموده و گزینه Delete all را بزنید.

پس از طی کردن این مراحل مشکل اکانت گوگل گوشی ال جی شما برطرف خواهد شد.

فکتوری ریست گوشی ال جی

نتیجه گیری

در این مقاله به مشکل رایجی که بسیاری از کاربران گوشی های اندروید با آن مواجه می باشند پرداخته شد. این مشکل، درخواست اکانت گوگل پس از ریست فکتوری گوشی می باشد که به منظور امنیت بیشتر توسط اندروید ارائه شده است. اما گاهی اوقات این قابلیت افراد را با مشکل مواجه نموده و کاربران قادر به استفاده از گوشی پس از ریست فکتوری در صورت فراموشی رمز نمی باشند. روش های مختلفی در این مقاله ذکر گردید که با استفاده از آنها می توان این مشکل را به راحتی برطرف نمود.


مرکز تعمیرات موبایل ارائه دهنده تعمیرات موبایل در تمام برندها و مدل ها از جمله تعمیر گوشی سامسونگ در هر سری و نوعی که باشد و همچنین تعمیر گوشی آیفون است. از دیگر خدمات این مرکز می توان به این موارد اشاره نمود: تعمیر گوشی هواوی و همچنین تعمیر گوشی شیائومی . تعمیر قسمت های خاصی از سخت افزار گوشی از جمله تعویض ال سی دی گوشی نیز در حوزه تخصص های این مرکز تعمیرات قدیمی و باسابقه قرار می گیرد.

4/5 - (6 امتیاز)

6 دیدگاه

  1. کاظم اسماعیلی گفت:

    سرکاریه خوبی بود ممنون

  2. علی گفت:

    من که وارد شدم روی @ هم انگشتم رو چندین ثانیه گذاشتم هیچ عکس العملی نشون نداد چرا اینقدر دروغ تحویل مردم میدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.
👋 سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟