ثبت درخواست تعمیرات ثبت درخواست تعمیرات تماس : 02166487400

رفع مشکل شارژ آیفون

رفع مشکل شارژ آیفون

در این مقاله از مرکز تعمیرات موبایل ، به موضوع مهم ” رفع مشکل شارژ آیفون ” خواهیم پرداخت. آیفون یکی از انواع اسمارت فون ها می باشد که توسط استیو جابز در سال 2007  وارد دنیای تلفن های هوشمند گردید و در این مدت طرفداران بسیاری را در سراسر دنیا به سمت خود جلب نمود. ظاهر گوشی های آیفون و همچنین امکانات متنوعی که در اختیار کاربرد قرار می دهند به همراه امنیت بالای آن، باعث شد در مدتی کوتاه این گوشی، به یکی از معتبرترین گوشی ها در بازار جهانی تبدیل شود و محصولات آن به تمامی کشورهای دنیا صادر گردد.

از زمان ورود آیفون تا به امروز، نسل های جدیدی از آن طراحی و وارد بازار شد و هر ساله با معرفی یک امکانات و ویژگی جدید محصول ارتقا یافته آیفون به بازار معرفی می گردد. با توجه به اهمیت این مسئله در این مقاله به دلایل این اتفاق و رفع مشکل شارژ آیفون پرداخته شده است. با وجود کیفیت بالایی که گوشی های آیفون دارن اما به وجود آمدن مشکلات بسیاری در این گوشی ها طبیعی می باشد و می توان با مراجعه به تعمیرکار یا استفاده از ترفندهایی، این مشکلات را برطرف نمود.

از جمله مشکلات متداولی که در گوشی های آیفون رخ می دهد مشکلات شارژ نشدن گوشی می باشد. اگر گوشی آیفون شما هم دچار این مشکل شده است؛ می توانید با خیالی آسوده تعمیر گوشی آیفون خود را به مرکز تعمیرات موبایل بسپارید و طی حداکثر 48 ساعت گوشی تعمیر شده خود را درب منزل تان تحویل بگیرید.

تعمیر گوشی آیفون : تعمیرات گوشی ایفون : تعمیر موبایل آیفون

شارژ نشدن و مشکل گوشی آیفون

یکی از مشکلات رایجی که بسیاری از کاربران آیفون با آن مواجه میی گردند عدم شارژ شدن آیفون می باشد؛ به این صورت که برای انجام عملیات شارژ، کابل شارژر را به سوکت شارژر آیفون متصل می نمایند اما هیچ اثری از شارژ شدن گوشی را مشاهده نمی کنند. این اتفاق می تواند بسیار آزاردهنده باشد چرا که استفاده از گوشی مستلزم شارژ شدن و پر بودن باتری بوه و در صورتی که به هر دلیلی این شارژ شدن باتری اتفاق نیفتد عملا گوشی بلا استفاده خواهد بود. دلایل مختلفی می توانند سبب شارژ نشدن گوشی آیفون گرند که در ادامه به این دلایل با ارائه توضیحات کامل و نحوه رفع مشکل شارژ آیفون اشاره شده است.

 مشکل شارژ آیفون

عوض کردن پریز برق متصل به شارژر آیفون

یکی از دلایل عدم شارژ گوشی آیفون که شاید بسیاری از افراد به آن توجهی نداشته باشند خراب بودن پریز متصل به شارژر می باشد. شاید بسیاری از افراد عادت داشته باشند که گوشی خود را در محل خاصی از ساختمان به شارژ بزنند و هر بار برای شارژ کردن گوشی آیفون خود همان پریز را انتخاب نمایند. این پریز ممکن است به علت نزدیک بودن به تخت یا میز تحریر به عنوان پریز مورد استفاده زیاد قرار گیرد. گاهی دیده شده که افراد گوشی آیفون خود را به شارژ زده و هیچ گونه شارژ شدنی را مشاهده نمی کنند و پس از تعویض پریز در کمال تعجب مشاهده می کنند که مشکل شارژ نشدن گوشی برطرف شده است.

در واقع می توان گفت که یکی از دلایل عدم شارژ گوشی آیفون یا هر گوشی دیگری، خراب بودن پریز می باشد که نیاز است پیش از آن که هر روش دیگری را برای رفع مشکل شارژ آیفون بررسی نماییم در ابتدا به تعویض پریز برق بپردازیم.

آموزش تعمیر موبایل از مبتدی تا پیشرفته

اطمینان از سالم بودن آداپتور شارژر

پس از این که از سالم بودن پریز برق مطمئن شدید نیاز است تا از سلامت آداپتور و کابل شارژر خود نیز اطمینان حاصل کنید. در بسیاری از شارژرها، آداپتور و کابل گوشی قابل جدا شدن از یکدیگر بوده و در صورتی که هر یک از این اجزا دچار خرابی گردند می توان تنها قسمت مربوطه را تعویض نمود و نیازی به تعویض کل شارژر نمی باشد.

برای این که از سالم بودن آداپتور اطمینان حاصل کنید نیاز است تا کابل خود را به یک آداپتور دیگر وصل کرده و در صورتی که گوشی آیفون شما شارژ شد مشخص می شود که مشکل از آداپتور شارژر بوده و نیاز به تعویض دارد.

بررسی کردن کابل لایتنینگ شارژر

در بسیاری از موارد دیده می شود که مشکل شارژ نشدن گوشی آیفون به علت خراب بودن سیم رابط شارژر می باشد. گاهی به علت کشیدن و فشار زیاد به کابل رابط و استفاده نادرست از آن، پارگی و خوردگی هایی را بر روی سطح سیم مشاهده می کنیم. پس از در ابتدا نیاز است کابل را از نظر ظاهری به دقت بررسی نموده و از سالم بودن آن اطمینان حاصل نمایید. در صورتی که ظاهر سیم با مشکلی مواجه نبود نیاز است تا دو سر کابل نیز مورد بررسی قرار گیرد. برای بررسی کابل می توان کابل دیگری را به آداپتور شارژر متصل نمود و در صورتی که گوشی شارژ شد می توان نسبت به تعویض کابل اقدام نمود.

بررسی پورت یو اس بی گوشی آیفون

گاهی ممکن است سوکت شارژ گوشی به دلایل مختلفی دچار خرابی و مشکل شده باشد و در شارژ شدن گوشی اختلال ایجاد نماید. تعمیر سوکت گوشی کار خود فرد نبوده و نیاز به مراجعه به تعمیرکار گوشی آیفون می باشد. البته می توان با استفاده از جسمی مانند خلال دندان کمی قطعات پورت آیفون را جا به جا کرده و سپس شارژر را به آن متصل نمود. این کار باید با ظرافت و دقت خاصی انجام شده و در صورت عدم رفع مشکل شارژ آیفون، گوشی را به دست یک تعمیرکار متخصص بسپارید.

برطرف نمودن گرد و غبار موجود در پورت شارژر آیفون

نیاز است تا گوشی آیفون خود را در مکان هایی که گرد و غبار زیادی وجود دارد نگهداری نکنید. گرد و غبار می تواند به راحتی در منافذ مختلف گوشی آیفون از جمله پورت شارژر نفوذ کرده و مشکلاتی را در آن به وجود آورد. در هنگام مراجعه به تعمیرکار به منظور رفع مشکل شارژ آیفون، تعمیرکاران دلیل این امر را نفوذ گرد و خاک زیاد به داخل سوکت شارژ می دانند که با تمیز کردن آن با دقت و تمرکز بالا مشکل شارژ نشدن آیفون برطرف می گردد. برطرف کردن گرد و خاک موجود در درگاه شارژ آیفون می تواند با استفاده از یک مسواک تمیز برطرف گردد.

ریست فکتوری کردن گوشی آیفون

گاهی ممکن است علت شارژ نشدن گوشی آیفون وجود مشکلات نرم افزاری باشد که در این صورت می توان با ریست فکتوری کردن گوشی به رفع این مشکل پرداخت. اما در ابتدا باید سخت افزارها و نرم افزارهای گوشی مورد بررسی قرار گرفته و در ادامه به ریست فکتوری کردن بپردازید. نیاز است تا پیش از انجام این کار اطلاعات گوشی خود را در جایی ذخیره کرده و یا از آنها بکاپ بگیرید تا پس از ریست فکتوری کردن اطلاعاتتان از بین نروند.

وصل کردن شارژر به گوشی در حالت خاموش

این کار در بسیاری از مواقع می تواند سبب رفع مشکل شارژ آیفون و همچنین برطرف نمودن باگ های موجود در گوشی گردد. برای این کار نیاز است تا دکمه پاور گوشی آیفون را فشار داده و صفحه را به سمت راست بکشید و گوشی را خاموش نمایید. پس از منتظر بودن به مدت چند ثانیه، می توانید کابل شارژر را به گوشی متصل کنید. در این حالت ممکن است گوشی شما قادر به شارژ شدن باشد و مشکل عدم شارژ برطرف گردد. در این هنگام می توانید گوشی را بدون این که کابل شارژر از آن جدا شود روشن نمایید. در این گونه مواقع گوشی بوت شده و مشکل به راحتی برطرف می گردد.

 شارژ آیفون

فورس ریستارت یا هارد ریست کردن برخی از مدل های گوشی آیفون

با فورس ریست کردن گوشی آیفون، باعث می شود تا یک بوت سخت افزاری بر روی گوشی صورت گرفته و اگر قطعه ای سخت افزاری در گوشی دچار مشکل باشد با این کار مشکل آن برطرف می گردد. در بسیاری از مواقع در هنگام شارژ نشدن گوشی آیفون این روش ممکن است به کار گرفته شود و در اکثر مواقع نیز موثر واقع می گردد.

برای فورس ریستارت کردن گوشی های آیفون 8 و بالاتر می توان در ابتدا دکمه افزایش صدا و سپس دکمه کاهش صدا و در ادامه دکمه پاور را فشار داد تا منوی ریست گوشی ظاهر گردد. اما در مدل های آیفون 7 و 7 پلاس این کار اندکی متفاوت بوده و با فشردن همزمان دکمه پاور و کاهش صدا، فورس ریستارت شدن انجام می گیرد.

در گوشی های آیفون 6S پلاس و مدل های قدیمی تر از آن دکمه هوم و پاور دستگاه باید به صورت همزمان فشرده شوند و با چند ثانیه نگه داشتن گوشی ریستارت گردد.

آپدیت کردن سیستم عامل ios

نیاز است تا هر از گاهی سیستم عامل گوشی آیفون خود را آپدیت نمایید چرا که عدم آپدیت آن برای مدتی طولانی می تواند باعث بروز مشکلاتی در گوشی گردد. عدم شارژ گوشی آیفون از جمله این مشکلات بوده و ممکن است با انجام آپدیت مشکل شارژ نشدن گوشی آیفون شما رفع شود. برای آپدیت کردن سیستم عامل ios می توان به قسمت setting دستگاه رفته و وارد بخش general  گردید. در ادامه گزینه Software Update را انتخاب کرده و در صورتی که سیستم عامل نیاز به آپدیت دارد گزینه update را انتخاب نمایید. پس از این که آپدیت جدید نصب گردید، گوشی ریستارت شده و سیستم عامل راه اندازی می گردد و بسیاری از مشکلات گوشی آیفون از قبیل عدم شارژ شدن آن برطرف خواهد شد. البته نیاز است پیش از انجام عملیات آپدیت حتما از محتوای گوشی خود بکاپ گرفته و شارژ گوشی را به میزان 70 درصد برسانید. همچنین برای این کار باید از شبکه اینترنت وای فای پایدار و پرسرعت استفاده نمایید.

جمع بندی

در این مقاله به علت هایی که می توانند منجر به عدم شارژ گوشی آیفون گردند و روش های رفع نمودن این مشکل اشاره شد. بسیاری از این مشکلات بسیار ساده بوده و با انجام عملیاتی ساده برطرف می گردند. اما در صورتی که این مشکل با راهکارهای ارائه شده در مقاله برطرف نشد نیاز است تا حتما گوشی را نزد یک تعمیرکار حرفه ای برده تا به صورت تخصصی اقدام به تعمیرات موبایل آیفون نموده و قطعات آن را مورد بررسی قرار داده و مشکل شارژ نشدن را برطرف نماید.


5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.
👋 سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟