ثبت درخواست تعمیرات ثبت درخواست تعمیرات تماس : 02166487400

آموزش گام به گام بکاپ گرفتن از ایفون

بکاپ گرفتن از گوشی آیفون

بکاپ گرفتن از گوشی آیفون

شاید بارها برایتان اتفاق افتاده باشد که به صورت ناخواسته اطلاعات مختلفی مانند تصاویر، مخاطبین و شماره ها و یا پیام های شما در تلفن همراهتان حذف شده اند. ممکن است این اتفاق در اثر ریستارت کردن گوشی نیز اتفاق بیفتد و خاطرتان را آزرده نماید. در این مطلب از مرکز تعمیرات موبایل، آموزش گام به گام بکاپ گرفتن از گوشی آیفون و نحوه بکاپ گرفتن از آیفون به صورت واضح و با استفاده از دو روش مختلف ارائه داده شده است.

بهترین کار برای جلوگیری از حذف اطلاعات و داده های موجود در گوشی موبایل گرفتن بکاپ از آن می باشد. بکاپ گیری در سیستم عامل های مختلف، متفاوت بوده و در اندروید و ios نیاز به اپلیکیشن ها و طی کردن مراحل متفاوتی می باشد.

تعمیر گوشی آیفون : تعمیرات گوشی ایفون : تعمیر موبایل آیفون

در گوشی آیفون و به طور کلی در آیپدها و آیپاد تاچ اپل نحوه بکاپ گرفتن بسیار ساده بوده و البته ضروری می باشد. بکاپ گیری از گوشی آیفون می تواند اطلاعات شما را حفظ کرده و به راحتی عمل ریستارت گوشی را انجام داد.

بکاپ گرفتن از گوشی آیفونبکاپ گرفتن چیست و چرا انجام می شود؟

معنی back up در گوشی چیست؟ قبل از هر چیز نیاز است تا به این موضوع که بکاپ گرفتن چیست و به چه علت انجام می گیرد بپردازیم. Back up به معنای پشتیبان گیری از چیزی بوده و در فارسی به معنای نسخه پشتیبان می باشد.

در پشتیبان گیری  اطلاعاتی از گوشی یا کامپیوتر و لپ تاپ که مورد نیاز و ضروری می باشند کپی شده و در جای دیگری ذخیره می گردند. در این صورت هر اتفاقی که برای دستگاه شما بیفتد اطلاعاتتان محفوظ مانده و از بین نخواهند رفت.

همانطور که می دانید مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری مختلفی ممکن است برای سیستم موبایل یا کامپیوتر شما اتفاق بیفتد که گاهی اوقات این مشکلات باعث حذف دیتاهای شما می گردند که با بکاپ گرفتن این مشکل برطرف خواهد شد و هر اتفاقی در هر زمانی برای دستگاهتان رخ دهد اطلاعات شما سر جای خود باقی خواهد ماند.

همچنین بخوانید: راهنمای بکاپ گرفتن از واتساپ (اندروید و آیفون)

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی گرفتن بکاپ در ر نوع سیستمی کار سخت و پیچیده ای نبوده و با کسب اطلاعات در رابطه با آن هر فرد قادر به بکاپ گیری از دستگاه خود می باشد. همچنین در صورتی که خود فرد قادر به انجام این کار نباشد تعمیرکاران موبایل در کوتاه ترین زمان ممکن می توانند این کار را برای شما انجام دهند.

نحوه بکاپ گرفتن از ایفون

بکاپ گرفتن از گوشی آیفون به معنای بازیابی اطلاعات آن می باشد و می توان با این کار، اطلاعات قبلی خود را در گوشی آیفون مجددا احیا نمود. در صورتی که گوشی آیفون مدل پایین تر خود را به گوشی آیفونی با مدلی بالاتر تعویض نمایید برای این که بتوانید اطلاعات موجود در گوشی قبلی خود را به راحتی و بدون وجود هیچ گونه دردسری به گوشی جدید انتقال دهید می توانید از روش بکاپ گیری کمک بگیرید.

در واقع می توان گفت که بکاپ گرفتن در گوشی های آیفون می تواند باعث انتقال اطلاعات و تنظیمات نیز گردد. دو روش وجود دارد که با استفاده از آنها می توان از گوشی آیفون بکاپ گیری نمود که در ادامه به معرفی و آموزش گام به گام بکاپ گرفتن از گوشی آیفون پرداخته شده است.

بکاپ گرفتن از گوشی آیفون

بکاپ گرفتن از گوشی آیفون با استفاده از نرم افزار iTunes

یکی از روش های پرکاربردی که از آن برای بکاپ گرفتن از گوشی آیفون استفاده می شود استفاده از نرم افزار iTunes می باشد. این نرم افزار بسیار ساده بوده و می توان به راحتی توسط آن بکاپ گیری را انجام داد.

اما در این روش نیاز است تا این برنامه بر روی یک کامپیوتر نصب گردد و از طریق کامپیوتر بکاپ گیری گوشی انجام گیرد. با دنبال کردن مراحل گام به گام زیر می توانید به راحتی این کار را انجام دهید.

  • در گام نخست در بکاپ گیری گوشی آیفون با استفاده از نرم افزار iTunes نیاز است تا این برنامه را دانلود و بر روی کامپیوتر نصب نمایید. توجه کنید که دانلود برنامه از سایت های معتبر انجام گیرد.
  • پس از آن نیاز است تا گوشی آیفون خود را از طریق کابل USB به کامپیوتر متصل نمایید. کابل USB باید کاملا سالم و بدون قطعی و اتصالی باشد تا عمل بکاپ گیری به درستی انجام گیرد.
  • ممکن است پس از اتصال گوشی به کامپیوتر رمز عبوری از شما درخواست گردد که باید رمز عبوری که برای گوشی خود تعیین کرده اید را در این محل وارد نمایید.
  • پس از این که نرم افزار آیتیونز را اجرا نمودید باید به دنبال گوشی خود در این برنامه باشید. پس از یافتن نام گوشی خود در آن باید بر روی آن کلیک کرده تا انتخاب شود.
  • بخشی به نام Summary در این برنامه وجود دارد که باید بر روی آن کلیک کرده و آن را انتخاب کنید. در این قسمت گزینه هایی مانند Health و Activity نیز وجود دارد که در صورت تمایل به بکاپ گیری از آنها می توان بر روی آنها کلیک نمود. این گزینه ها بخش هایی مانند ورزش ها و فعالیت های که انجام داده اید و میزان خواب و تعداد گام ها و غیره را نمایش می دهد.
  • در مرحله آخر بر روی گزینه Back up now کلیک کرده تا فرایند بکاپ گیری آغاز گردد. مدت زمانی که طول می کشد تا این فرایند پایان یابد بسته به این که حجم فایل های گوشی شما چقدر است متفاوت می باشد.

در صورتی که بخواهید اطلاعات بکاپ گرفته شده را در کامپیوتر مشاهده کنید در برنامه iTunes قسمتی به نام edit وجود دارد که در آن بخشی به نام devices دیده می شود. تمام فایل های بکاپ گرفته با جزئیات در این بخش قابل مشاهده می باشد.

نحوه بکاپ گرفتن از گوشی آیفون با استفاده از iCloud

نحوه بکاپ گرفتن از ایفون با استفاده از iCloud

ICloud که به آن فضای ابری نیز گفته می شود سیستمی جالب می باشد که می تواند از تمام فایل های شما مانند تصاویر، مخاطبین و انواع اطلاعات دیگر نسخه پشتیبان تهیه نماید و از حذف دائمی آنها جلوگیری کند.

در صورتی که گوشی خود را تعویض نمایید همه اطلاعاتی که در گوشی سابقتان وجود داشت قابل مشاهده بر روی گوشی جدید بوده و ای به علت استفاده از فضای ابری می باشد. قابلیت آیکلود بر روی گوشی های آیفون موجود می باشد و با استفاده از این سیستم نیازی نیست تا نگران حذف شدن فایل های خود باشید.

سیستم آیکلود نیاز به اینترنت پر سرعت دارد و در صورتی که اینترنت ضعیف باشد فایل ها به درستی پشتیبان گیری نشده و ممکن است به صورت ناقص بکاپ گیری انجام گیرد.

شاید به همین دلیل است که بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا عملیات بکاپ گیری را با روش iTunes انجام دهند چرا که این برنامه نیازی به اینترنت پرسرعت ندارد. در ادامه به آموزش گام به گام بکاپ گیری گوشی آیفون با استفاده از روش آیکلود اشاره شده است.

  • قبل از هر چیز برای انجام بکاپ گیری با این روش نیاز است تا اینترنت را متصل نمایید و در بخش تنظیمات دستگاه قسمتی به نام iCloud را انتخاب کنید.
  • در قسمت iCloud بخشی به نام Back up وجود دارد که با کلیک بر روی آن صفحه ای نمایان خواهد شد.
  • در این صفحه بخشی به نام iCloud Back up وجود دارد که باید تیک این قسمت زده شود.
  • در انتها با کلیک بر روی گزینه back up now عملیات بکاپ گیری آغاز شده و بسته به حجم فایل ها و اطلاعات مدت زمانی این فرایند به طول خواهد انجامید.

پس از اتمام عملیات برای مشاهده فایل هایی که بکاپ گرفته شده اند می توانید در قسمت iCloud گوشی خود به بخش storage وارد شده و در قسمت manage storage فایل هایی را که از آنها بکاپ گرفته اید با جزئیات مشاهده نمایید.

این نکته قابل ذکر است که می توان با انجام تنظیماتی بر روی گوشی آیفون عملیات بکاپ گیری را به صورت روزانه انجام داد تا در صورتی که به صورت اتفاقی گوشی شما دچار مشکلی شد و اطلاعات حذف گردید، نسخه پشتیبان از همه اطلاعات گوشی موجود باشد.

برای این کار پس از وارد شدن به قسمت iCloud در بخش تنظیمات و اطمینان از وصل بودن اینترنت پر سرعت، می توان گوشی را به شارژر متصل کرده و صفحه نمایش گوشی خود را قفل نموده تا گوشی آیفون به صورت اتوماتیک عملیات بکاپ گیری را انجام دهد. البته باید از وجود فضای آزاد در اکانت آیکلود خود اطمینان حاصل نمود زیرا در صورت پر بودن حافظه عملیات بکاپ گیری انجام نخواهد شد.

4/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.
👋 سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟