تعویض ال سی دی آیفون 13

ثبت سفارش فوری تعویض LCD آیفون 13

مزایای تعویض LCD آیفون 13 در موبایل کارا

تعمیر و تحویل سریع با بهترین قیمت

ارائه کارت ضمانت اصالت قطعات

پیک رایگان و سریع برای مشتریان

تعمیر و تعویض ال سی دی آیفون 13 به قیمت مناسب

تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی آیفون 13 با هزینه مناسب + ضمانت نامه اورجینال بودن LCD در نمایندگی تعمیرات موبایل

اگر صفحه ال سی دی آیفون 13 شما ترک خورده و به لمس پاسخ نمی دهد، یا زمانی که گوشی شما روشن است، تصویری توسط صفحه نمایش نشان داده نمی شود، شما نیاز به تعویض ال سی دی گوشی خود دارید که یکی از حساس ترین فعالیت ها در حیطه تعمیر گوشی آیفون 13 می باشد. می توانید این کار را خودتان انجام دهید یا آن را به یک تعمیرکار حرفه ای بسپارید. در ادامه به طور کامل نحوه تعویض ال سی دی گوشی آیفون 13 در مرکز تعمیرات موبایل را برای شما شرح خواهیم داد.

نحوه تعویض ال سی دی آیفون 13

ما برای تعویض LCD آیفون 13 در نمایندگی تعمیرات گوشی آیفون در تهران  پانزده گام اساسی که در ادامه به تشریح هر یک پرداخته شده است را طی می کنیم.

توجه: عملکرد True Tone و روشنایی خودکار پس از تعویض صفحه غیرفعال می شود، حتی در صورت استفاده از صفحه نمایش اصلی Apple.

Face ID نیز غیرفعال است، مگر اینکه آیفون دارای iOS 15.2 یا جدیدتر باشد.

تعمیر گوشی آیفون : تعمیرات گوشی ایفون : تعمیر موبایل آیفون

گام 1 : برداشتن پیچ های پنتالوب آیفون 13

قبل از شروع برای برداشتن پیچ های پنتالوب، باتری آیفون خود را به زیر 25 درصد برسانید. یک باتری لیتیوم شارژ شده در صورت سوراخ شدن تصادفی می تواند آتش بگیرد و یا منفجر شود.

 • قبل از شروع جداسازی، آیفون 13 خود را خاموش کنید.
 • دو پیچ پنتالوبی P2 به طول 6.8 میلی متر را در لبه پایینی آیفون 13 باز کنید.

باز کردن نمایشگر آیفون، مهر و موم های ضد آب آن را به خطر می اندازد. قبل از اینکه این مرحله را پشت سر بگذارید، مهر و موم های جایگزین را آماده کنید، یا اگر آیفون خود را بدون تعویض مهر و موم دوباره سرهم می کنید، مراقب باشید که در معرض مایعات قرار نگیرید.

گام 2: چسباندن نوار روی هر شکاف ال سی دی آیفون 13

اگر صفحه نمایش آیفون 13 شما ترک خورده است، از شکستگی بیشتر آن جلوگیری کنید و با چسباندن چسب روی شیشه از آسیب بدنی در حین تعمیر جلوگیری کنید.

 • نوارهای همپوشانی از نوار بسته بندی را روی صفحه نمایش آیفون 13 قرار دهید تا تمام آن پوشانده شود (این کار باعث می‌شود که خرده‌های شیشه محفوظ بماند و یکپارچگی ساختاری هنگام بلند کردن نمایشگر ایجاد شود).
 • از عینک ایمنی استفاده کنید تا از چشمان خود در برابر هرگونه تکان دادن شیشه در طول تعمیر محافظت کنید.
 • اگر چسباندن چسب ها روی شیشه شکسته در چند مرحله دشوار است، سعی کنید یک تکه چسب محکم (مانند نوار چسب) روی ال سی دی چسبانده و به جای آن صفحه نمایش را با آن بلند کنید.

نحوه تعویض صفحه نمایش آیفون 13 : چسباندن نوار روی هر شکاف ال سی دی آیفون 13

گام 3: لبه پایینی آیفون 13 را گرم کنید

لبه پایینی آیفون به نرم شدن چسب محافظ صفحه نمایش کمک می کند و باز شدن آن را آسان تر می کند. در گام سوم در تعویض ال سی دی گوشی آیفون 13 گرم کردن به شرح زیر است:

 • از یک سشوار یا تفنگ حرارتی استفاده کنید یا یک iOpener آماده کنید و حدود یک دقیقه آن را روی لبه پایینی آیفون 13 قرار دهید تا چسب زیر آن نرم شود.

نحوه تعویض ال سی دی آیفون 13 : لبه پایینی آیفون 13 را گرم کنید

گام 4: مراحل استفاده از دستگاه مکنده را شروع کنید

دو مرحله بعدی اجرای  iSclack را نشان می دهد، ابزاری مفید که ما استفاده از آن را برای هر کسی که مرتب تعمیرات انجام می دهد، توصیه می کنیم. اگر از iSclack استفاده نمی کنید، دو مرحله زیر را با یک روش دیگر جایگزین کنید.

 • اگر عمق سنج پلاستیکی در مرکز iSclack وصل شده است، آن را بردارید. برای آیفون های بزرگتر مانند آیفون 13 نیازی به آن نیست. دستگاه مکنده را نزدیک لبه پایینی آیفون قرار دهید، یکی در جلو و دیگری در پشت.
 • هر دو کاپ مکنده را محکم در جای خود فشار دهید. اگر صفحه نمایش یا شیشه پشتی شما به شدت ترک خورده است، پوشاندن آن با یک لایه نوار بسته بندی شفاف ممکن است به چسبیدن کاپ های مکنده کمک کند. iSclack همچنین شامل دو تکه نوار برای این منظور است.

نحوه تعویض صفحه نمایش آیفون 13 : مراحل استفاده از دستگاه مکنده را شروع کنید

گام 5: اجرا کردن دستگاه مکنده

اگر از یک دستگاه مکنده استفاده می کنید، آن را روی لبه پایینی گوشی قرار دهید. اگر صفحه نمایش شما به شدت ترک خورده است، پوشاندن آن با یک لایه نوار چسب شفاف ممکن است به کاپ مکنده بچسبد. در روش دیگر، ممکن است به جای کاپ مکنده  از نوار بسیار قوی استفاده شود. برای اطمینان می توانید مکنده را به صفحه شکسته چسب بزنید.

تعویض ال سی دی آیفون 13 : اجرا کردن دستگاه مکنده

گام 6: صفحه نمایش را کمی بلند کنید

کاپ مکنده را با فشار ثابت و محکم به سمت بالا بکشید تا فاصله کمی بین پانل جلویی و قاب پشتی ایجاد شود.

 • یک پین بازشو در شکاف قرار دهید.
 • چسب ضد آب که صفحه نمایش را در جای خود نگه می دارد بسیار قوی است. ایجاد این شکاف اولیه به مقدار قابل توجهی نیرو نیاز دارد. اگر برای باز کردن شکاف مشکل دارید، حرارت بیشتری اعمال کنید و صفحه را به آرامی بالا و پایین تکان دهید تا چسب ضعیف شود تا جایی که شکاف کافی برای وارد کردن پین باز شود.

تعویض صفحه نمایش آیفون 13 : صفحه نمایش را کمی بلند کنید

گام 7: جدا کردن چسب صفحه

 • گرم کردن لبه‌های آیفون باعث می‌شود که برش چسبی که صفحه نمایش را محکم می‌کند، آسان‌تر شود. حدود یک دقیقه روی لبه سمت چپ آیفون حرارت دهید تا چسب زیر آن نرم شود.
 • کلید بازشو را در گوشه پایین سمت چپ و لبه چپ آیفون به سمت بالا بلغزانید و از طریق چسب نگهدارنده نمایشگر در جای خود برش دهید.
 • پین را مجدداً در لبه پایینی آیفون قرار دهید و آن را در سمت راست به سمت بالا بلغزانید تا به جدا کردن چسب ادامه دهید. (پین را بیشتر از 2 میلی متر وارد نکنید، در غیر این صورت ممکن است به کابل های نمایشگر در این سمت آیفون آسیب برسانید).
 • حدود یک دقیقه روی لبه بالایی آیفون حرارت دهید تا چسب زیر آن نرم شود.
 • لبه بالایی نمایشگر با چسب و گیره محکم شده است (پین را در لبه سمت راست گوشی قرار دهید. آن را در گوشه سمت راست بالا و لبه بالایی بلغزانید).

گام 8: باز کردن در آیفون 13

 • اگر دسته مکش یا iSclack خود را خارج نکرده اید، اکنون آن را بردارید.
 • در آیفون را با چرخاندن نمایشگر از سمت راست به سمت بالا، مانند جلد یک کتاب، باز کنید (سعی نکنید نمایشگر را به طور کامل جدا کنید، زیرا چندین کابل نواری شکننده آن را به برد منطقی آیفون متصل می کنند).
 • هنگام کار با تلفن، نمایشگر را به چیزی تکیه دهید تا آن را نگه دارد.
 • در حین مونتاژ مجدد، نمایشگر را در موقعیت خود قرار دهید، گیره ها را در امتداد لبه بالایی تراز کنید، و قبل از اینکه بقیه قسمت های نمایشگر را پایین بیاورید، لبه بالایی را به دقت فشار دهید (اگر به راحتی در جای خود چفت نمی شوند، وضعیت گیره ها را در اطراف محیط نمایشگر بررسی کنید و مطمئن شوید که خم نشده اند).

شما کاربران گرامی می توانید خدمات تعمیر نرم افزاری و سخت افزاری گوشی خود اعم از تعویض تاچ یا ال سی دی و … را به مرکز تعمیرات موبایل بسپارید. برای این کار کافی است بر روی لینک برند گوشی خود کلیک کنید {  تعمیر گوشی سامسونگ مدل جدید یا قدیمی ، تعمیر گوشی شیائومی پوکو و ردمی و دیگر مدل ها ، تعمیر گوشی هواوی  } یا با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات موبایل تماس بگیرید.

گام 9: باز کردن پیچ باتری و پوشش کانکتور نمایشگر

از یک پیچ گوشتی فیلیپس برای باز کردن سه پیچ 1.3 میلی متری باتری و پوشش کانکتور نمایشگر، استفاده کنید. در طول این تعمیر، هر پیچ را دنبال کنید و مطمئن شوید که دقیقاً به همان جایی که باز شده است برمی گردد تا به آیفون شما آسیب نرسد. سپس باتری و پوشش کانکتور نمایشگر را بردارید

گام 10: جدا کردن باتری

 • از یک ابزار مانند اسپاگر برای باز کردن کانکتور باتری از سوکت آن روی برد منطقی استفاده کنید.
 • سعی کنید به مهر و موم سیلیکونی مشکی اطراف این و سایر اتصالات برد آسیب نرسانید. این مهر و موم محافظت بیشتری در برابر نفوذ آب و گرد و غبار ایجاد می کند.
 • کانکتور را کمی دورتر از برد منطقی خم کنید تا از تماس تصادفی آن با سوکت و تامین برق گوشی در حین تعمیر جلوگیری کنید.

گام 11: جدا کردن کابل نمایشگر

 • برای جدا کردن کانکتور کابل نمایشگر نیز از یک اسپاگر استفاده کنید.
 • برای اتصال مجدد کانکتورهای فشاری مانند این، یک طرف را به دقت تراز کرده و فشار دهید تا در جای خود قرار گیرد، سپس در طرف دیگر تکرار کنید. وسط کابل را فشار ندهید. زیرا در صورتی که اشتباه کنید، پین ها خم شده و باعث آسیب دائمی می شوند.

گام 12 : درپوش کانکتور سنسور جلو را باز کنید

سه پیچ را که پوشش کانکتور سنسور جلو را محکم می‌کنند باز کنید:

 • یک عدد پیچ فیلیپس 1.7 میلی متری
 • یک عدد پیچ فیلیپس 1.3 میلی متری
 • یک پیچ 1.8 میلی متری Y000

گام 13 : برداشتن پوشش کانکتور سنسور جلو 

 • کاور را از مرکز تلفن به سمت بالا بچرخانید تا گیره کوچک لبه گوشی باز شود.
 • پوشش را بردارید.
 • در طول مونتاژ مجدد، ابتدا گیره را در لبه سمت چپ در شکاف آن قرار دهید، سپس بقیه پوشش را در جای خود قرار دهید.

گام 14: سنسورهای جلو را جدا کنید

برای جدا کردن کانکتور کابل مجموعه سنسور جلو از یک اسپاگر استفاده کنید.

گام 15: برداشتن صفحه نمایش

 • در این مرحله می توانید ال سی دی آیفون 13 را بردارید.
 • در طول مونتاژ مجدد، اگر می خواهید چسب ضد آب را در اطراف لبه های نمایشگر جایگزین کنید، حتما با دقت این کار را انجام دهید.

ما مرکز تعمیرات موبایل کارا به کمک کارشناسان و تعمیرکاران حرفه ای و مجرب خود قادر هستیم تعمیرات هارد گوشی سوخته یا آسیب دیده، تعمیر و تعویض باتری گوشی ، بازیابی و ریکاوری اطلاعات از دست رفته، تعمیر گوشی آب خورده که دیگر روشن نمی شود، فلش کردن و روت کردن موبایل و تعویض گلس گوشی و … را در نهایت سرعت و دقت انجام دهیم. همچنین اگر علاقه مند به شرکت در دوره آموزش تعمیرات موبایل هستید می توانید روی لینک آن کلیک کنید.

خدمات ما در حوزه تعمیر و تعویض ال سی دی سایر مدل های گوشی آیفون

تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی آیفون 14
تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی آیفون 13 مینی
تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی آیفون 13 پرو
تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی آیفون 13 پرو مکس
5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.