تعویض ال سی دی آیفون 12

ثبت سفارش فوری تعویض LCD آیفون 12

مزایای تعویض LCD آیفون 12 در موبایل کارا

تعمیر و تحویل سریع با بهترین قیمت

ارائه کارت ضمانت اصالت قطعات

پیک رایگان و سریع برای مشتریان

تعمیرات و تعویض ال سی دی گوشی آیفون 12 به قیمت مناسب

تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی آیفون 12 با هزینه مناسب + تضمین اورجینال بودن LCD و پیک رایگان و سریع در نمایندگی تعمیرات گوشی در تهران با امکان ثبت درخواست تعمیر به صورت تلفنی و آنلاین.

تعویض ال سی دی آیفون 12 از جمله رایج ترین کارهای مربوط به تعمیرات موبایل ، به خصوص در تعمیر گوشی آیفون است که در هنگام شکستگی صفحه نمایش گوشی، باید با دقت و ظرافت بالایی انجام گیرد. آیفون 12 یکی از محصولات اپل است که در اکتبر 2020 به بازار عرضه شد. نمایشگر این گوشی از نوع Super Retina XDR OLED است. شرکت اپل، این مدل گوشی را در چهار مدل مختلف شامل آیفون 12 مینی، آیفون 12، آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرومکس ارائه کرد. هر یک از این مدل ها دارای اندازه صفحه نمایشگر متفاوتی هستند.

تعمیر گوشی آیفون : تعمیرات گوشی ایفون : تعمیر موبایل آیفون

با توجه به این که ال سی دی آیفون از جمله قطعات حساس آن به حساب می آید، امکان شکستن و آسیب دیدن این قطعه برای تمام کاربران وجود دارد. شکستن ال سی دی آیفون از جمله مشکلات رایجی است که بر اثر ضربه یا فشار ممکن است ایجاد گردد. برای تعویض ال سی دی گوشی آیفون 12 حتما باید به تعمیرکار حرفه ای موبایل که در حوزه تعمیر گوشی آیفون 12 دارای تجربه و روزمه کاری موفق می باشد، مراجعه نموده و از انجام تعمیرات خودسرانه جلوگیری کرد. در ادامه، مراحل تعویض ال سی دی آیفون 12 در مرکز تعمیرات موبایل ارائه شده است.

علائم خراب شدن ال سی دی آیفون 12

ال سی دی یا صفحه نمایش از جمله اجزایی است که در صورت خراب شدن و آسیب دیدن آن، کاربر به سرعت متوجه خرابی آن می گردد. علائم خرابی ال سی دی آیفون 12 بسیار ساده بوده و در صورت مشاهده هر یک از این علائم نیاز است تا فرد اقدام به تعویض LCD آیفون توسط تعمیرکار موبایل نماید. از جمله این علائم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وجود ترک و شکستگی در صفحه نمایش

در بسیاری از مواقع ممکن است آیفون 12 از مکانی بلند زمین خورده و صفحه آن دچار ترک و شکستگی گردد. گاهی هم بر اثر فشاری که در جیب یا کیف کاربر به گوشی وارد می شود احتمال شکستگی صفحه نمایش وجود دارد. در صورت مشاهده هرگونه شکستگی بر روی صفحه نمایش آیفون 12 خود نیاز است تا هرچه سریعتر برای تعویض ال سی دی آیفون 12 اقدام نمود.

 • عدم روشن شدن صفحه نمایش

گاهی ممکن است بر اثر نفوذ آب و یا ضربات شدید به گوشی آیفون 12 و سایر تلفن های همراه، صفحه نمایش آنها روشن نشود. این اتفاق معمولا هنگامی که ال سی دی دستگاه سوخته باشد رخ می دهد. در این گونه مواقع نیاز به تعویض تاچ ال سی دی آیفون 12 است.

 • کم و زیاد شدن نور صفحه نمایش

یکی از علائم اصلی خراب شدن ال سی دی که نشان دهنده نیاز فوری به تعویض ال سی دی ایفون 12 است، سوسو زدن و کم و زیاد شدن نور صفحه نمایش است. در صورتی که به این مشکل رسیدگی نگردد، امکان سوختن صفحه نمایش دستگاه وجود خواهد داشت.

 • عدم کارکرد صحیح تاچ گوشی

تاچ گوشی آیفون 12 از مواردی است که در صورت آسیب دیدن به ال سی دی، می تواند با مشکل مواجه شود و عملکرد درستی را از خود نشان ندهد. در بسیاری از مواقع مشاهده می شود که تاچ گوشی کار نمی کند و کاربر را برای کار کردن با دستگاه دچار مشکل می نماید. در این صورت باید در ابتدا مشکلات نرم افزاری دیگری که ممکن است عدم کارکرد تاچ به آنها مرتبط باشد، مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که مشکل برطرف نشد ممکن است مشکل مربوط به سنسور فشار تاچ ال سی دی باشد. در این صورت نیاز است تا به تعویض ال سی دی آیفون 12 و یا تعویض تاچ ال سی دی آیفون 12 به صورت کامل پرداخت.

 • سیاه و تیره شدن همه یا بخشی از صفحه نمایش

شاید شما هم با این مشکل مواجه شده باشید که پس از ضربه ای شدید به گوشی آیفون خود، ناگهان با صفحه ای سیاه بر روی نمایشگر مواجه می شوید. این صفحه سیاه می تواند نشانه ای از خرابی ال سی دی در گوشی های مختلف از جمله آیفون 12 باشد. تعویض تاچ ال سی دی آیفون 12، راه حلی است که برای رفع این مشکل پیشنهاد می گردد.

تعویض ال سی دی آیفون 12

تمامی علائمی که در بالا ذکر شد، نشانه هایی از آسیب جدی به ال سی دی و نمایشگر انواع گوشی از جمله انواع مدل های آیفون 12 بودند. در صورت مشاهده هر یک از این علائم بهترین و منطقی ترین راه حل، مراجعه به تعمیرکار حرفه ای گوشی های اپل است. این افراد پس از بررسی های لازم، تعمیرات را انجام می دهند. گاهی ممکن است ترک و شکستگی مشاهده شده، جدی نبوده و تنها گلس گوشی آسیب دیده باشد. در این صورت نیازی به تعویض ال سی دی آیفون 12 نخواهد بود و فقط با تعویض گلس گوشی مشکل به راحتی برطرف خواهد شد.

به طور کلی تعویض قطعات آیفون 12 کار ساده ای نبوده و ظرافت و مهارت بالایی را می طلبد. در این میان با توجه به گران قیمت بودن LCD، معمولا تعویض نمایشگر آیفون 12 و یا تعویض تاچ ال سی دی آیفون 12 امری کاملا حساس بوده و نیاز است تا به تعمیرکاری که دارای تجربه و اعتبار کافی باشد مراجعه گردد.

صفحه نمایش های آیفون 12 در کیفیت های مختلفی وجود داشته و می توان در هنگام تعویض صفحه نمایش آیفون 12 از انواع آنها بسته به بودجه مورد نظر، استفاده نمود. در ادامه به مراحل تعویض ال سی دی آیفون 12 به طور کامل پرداخته شده است.

نکات مورد توجه برای تعویض ال سی دی آیفون 12

پیش از آن که به نحوه تعویض ال سی دی آیفون 12 بپردازیم، نیاز است تا نکاتی که پیش از تعویض صفحه نمایش باید رعایت گردد، ذکر نماییم.

 1. پیش از هر چیز نیاز است تا میزان باتری و شارژ گوشی چک شود تا کار به بهترین شکل ممکن انجام گیرد. شارژ باتری نباید از 25 درصد کمتر باشد. کم بودن شارژ باتری می تواند انفجار باتری را به دنبال داشته باشد.
 2. در مواقعی که صفحه نمایش گوشی شکسته است، بهتر است یک چسب به صورت سراسری بر روی شیشه چسبانده شود تا قطعات شیشه پرتاب نشده و سطح صافی ایجاد گردد.
 3. بهتر است از اطلاعات موجود در گوشی بکاپ گرفته تا در صورت حذف، بتوان آنها را بازگرداند.
 4. حتما قبل از آغاز به کار تعویض ال سی دی آیفون 12، گوشی باید خاموش گردد.
 5. استفاده از عینک ایمنی می تواند از پرت شدن خرده شیشه به داخل چشم جلوگیری نماید.

مراحل تعویض ال سی دی آیفون 12

گام اول؛ باز کردن پیچ های پنتالوب

دو عدد پیچ پنتالوب در لبه پایینی آیفون 12 وجود دارد. این پیچ ها دارای طول 6.75 میلی متر هستند. با استفاده از پیچ گوشتی های مخصوص، این پیچ ها باید باز گردند.

آموزش تعویض ال سی دی آیفون 12

گام دوم؛ چسب زدن روی ترک های نمایشگر آیفون 12

برای تعویض ال سی دی ایفون 12، پس از باز کردن پیچ های پنتالوپ نیاز است تا از چسب های مخصوصی استفاده کرده و بر روی صفحه نمایش قرار داده شود. خرده شیشه هایی که ناشی از ترک یا شکستن ال سی دی آیفون ایجاد شده اند می توانند به قطعات داخلی گوشی نفوذ کرده و به آنها آسیب برسانند.  در نتیجه استفاده از چسب می تواند از این آسیب ها جلوگیری نماید.

چسباندن چسب همچنین باعث می شود عمل برداشتن ال سی دی و تعویض قطعات آیفون 12 راحت تر شده و کار با سرعت و دقت بیشتری انجام گیرد.

آموزش تعویض ال سی دی آیفون 12

گام سوم؛ گرم کردن گوشه پایینی آیفون 12

در هنگام تعویض ال سی دی آیفون 12، برای راحت تر باز شدن صفحه نمایشگر گوشی، بهتر است بر روی لبه پایینی آیفون حرارتی را ایجاد نمود. این حرارت با استفاده از سشوار قابل تامین است و  مقدار آن باید حساب شده و نه زیاد و نه کم باشد. گرم کردن بیش از حد این قسمت می تواند به باتری و ال سی دی آسیب جدی وارد نماید.

آموزش تعویض ال سی دی آیفون 12

گام چهارم؛ بلند کردن صفحه نمایشگر با استفاده از تاچ کش

تاچ کش وسیله ای گیره مانند است که از آن برای بلند کردن ال سی دی و خارج کردن باتری آیفون استفاده می شود. برای انجام این کار باید یک سر گیره را در قسمت پشتی و سر دیگر آن را در قسمت ال سی دی قرار داد. سپس باید گیره تاچ کش را فشار داده تا صفحه نمایش بلند شود.

ابزاری به نام پیک وجود دارد که باید آن را در قسمت جدا شده قرار داده و سپس به ادامه کار پرداخت.

آموزش تعویض ال سی دی آیفون 12

گام پنجم؛ استفاده از وکیوم ال سی دی و بلند کردن صفحه نمایش

 در مرحله پنجم از تعویض ال سی دی آیفون 12 نیاز است تا یک وکیوم ال سی دی را در قسمت پایینی صفحه نمایش قرار داده و یک فشار ثابت به آن وارد نمایید. با استفاده از این فشار لبه پایینی ال سی دی جدا شده و برای این که این لبه به نمایشگر نچسبد باید یک پیک در زیر آن قرار داد.

در این مرحله ممکن است چسبی که صفحه را نگه داشته است به راحتی جدا نشود. در این صورت با وارد کردن گرمای بیشتر می توان چسب را ضعیف کرده و ال سی دی را جدا نمود.

آموزش تعویض ال سی دی آیفون 12

گام ششم؛ جدا کردن چسب سمت راست و سمت چپ نمایشگر

در ادامه فرایند تعویض تاچ ال سی دی آیفون 12، باید چسب سمت چپ و راست نمایشگر باز شده تا بتوان ال سی دی را به طور کامل از دستگاه جدا نمود. برای این کار باید از یک پیک استفاده کرد. در ابتدا پیک را از لبه پایینی آیفون به مقدار چند میلی متر داخل برده و آن را به سمت چپ بکشید. این کار را برای سمت راست گوشی هم به طور مشابه انجام دهید.

آموزش تعویض ال سی دی آیفون 12

گام هفتم؛ جدا کردن چسب قسمت بالای نمایشگر

برای باز کردن نهایی نمایشگر نیاز است تا چسب قسمت بالایی نیز که با استفاده از چسب و گیره محکم شده اند، با دقت جدا گردند. برای این کار پیک باید در سمت راست گوشی قرار گرفته و تا لبه بالایی دستگاه امتداد یابد. با این کار چسب و گیره شل شده و باز کردن نمایشگر امکان پذیر خواهد بود.

آموزش تعویض ال سی دی آیفون 12

گام هشتم؛ باز کردن آیفون 12  

در ادامه باید تاچ کش و وکیوم ال سی دی از بدنه گوشی جدا گردند. پس از آن نمایشگر باید از سمت راست چرخانده شده و صفحه آیفون باز گردد.

کابل های بسیاری از ال سی دی به برد آیفون متصل هستند که در صورت جدا کردن نمایشگر، این کابل ها پاره می شوند. بهتر است نمایشگر به جایی تکیه داده شود تا جدا کردن این کابل ها با دقت صورت گیرد.

جالب است که بدانید مرکز تعمیرات موبایل قادر است تعمیرات بسیار پیچیده گوشی های تلفن همراه از جمله تعمیرات هارد گوشی و یا تعویض آن و همچنین تعمیر گوشی آب خورده که در اثر افتادن در حوض، استخر و … کارایی خود را از دست داده است را نیز انجام دهد.

آموزش تعویض ال سی دی آیفون 12

گام نهم؛ باز کردن محافظ کانکتور باتری و نمایشگر

برای باز کردن محافظ کانکتور باتری و نمایشگر باید در ابتدا چهار پیچ آن باز شوند. این پیچ ها دارای طول 1.1 میلی متر بوده و Y000 هستند. پس از باز شدن این پیچ ها می توان محفظه کانکتور را به راحتی جدا کرد و ادامه، کار تعویض ال سی دی آیفون 12 را انجام داد.

آموزش تعویض ال سی دی آیفون 12

گام دهم؛ جدا کردن کابل باتری و نمایشگر

در این مرحله کانکتور باتری را می توان با استفاده از یک پنس جدا نمود. این کار باید با دقت زیادی انجام شده تا به سایر قطعات موجود بر روی برد آسیب نرساند. با همان پنس و یا ناخن نیز می توان اتصال کابل نمایشگر به برد را جدا نمود.

آموزش تعویض ال سی دی آیفون 12

گام یازدهم؛ جدا کردن سنسورهای جلوی نمایشگر

برای جدا کردن سنسورهای جلو در ابتدا باید درپوش اتصال سنسور جلو باز گردد. پیچ گوشتی Y000 برای باز کردن پیچ های درپوشش می توان کاربردی باشد. پیچ هایی که در این قسمت وجود دارند شامل سه پیچ 1.1 میلی متری و یک پیچ 1.4 میلی متری هستند.

بعد از باز کردن این پیچ ها، کاور باید به سمت چپ و بالا چرخانده شده تا گیره موجود در قسمت سمت راست در حالت قفل قرار گیرد. پس از آن می توان کاور را جدا نمود. در نهایت با استفاده از پنس یا ناخن امکان جدا کردن کابل کانکتور جلو وجود خواهد داشت.

آموزش تعویض ال سی دی آیفون 12

گام دوازدهم؛ جدا کردن نمایشگر و مجموعه اسپیکر

در این مرحله از تعویض ال سی دی آیفون 12 امکان جدا کردن نمایشگر وجود دارد. پس از آن باید پیچ های فیلیپس 1.3 میلی متری، پیچ 1.8 میلی متری Y000 و پیچ 1.1 میلی متری Y000 باز شده و با استفاده از پنس اسپیکر به بالا حرکت داده شود. برای انجام این کار باید مراقب کابل متصل به اسپیکر بود تا جدا نگردد.

آموزش تعویض ال سی دی آیفون 12

گام سیزدهم؛ جدا کردن سنسور نور

برای جدا کردن سنسور نور ابتدا باید با استفاده از هیتر به لبه پایینی نمایشگر کمی حرارت داد. پس از آن با استفاده از یک پنس، سنسور نور را کمی به بالا کشیده و این کار را تا جایی که چسب محافظ کابل جدا گردد ادامه دهید.

آموزش تعویض ال سی دی آیفون 12

گام چهاردهم؛ جدا کردن میکروفون، سنسور مجاورت، اسپیکر و سنسور جلویی

تمامی این اجزا را می توان با استفاده از پنس کمی به بالا کشیده و چسب را از آنها جدا نمود. اکنون می توان به راحتی اسپیکر و سنسور جلویی دستگاه را برداشته و به تعویض ال سی دی آیفون 12 پرداخت.

آموزش تعویض ال سی دی آیفون 12

نحوه تعویض ال سی دی مدل های مختلف آیفون 12

آیفون 12 در سال 2020 چهار مدل مختلف از این دستگاه را معرفی نمود. این مدل ها شامل موارد زیر می گردند:

 • آیفون 12 مینی (iPhone 12 mini)
 • آیفون 12 (iPhone 12)
 • آیفون 12 پرو (iPhone 12 pro)
 • آیفون 12 پرومکس (iphone 12 pro max)

تعویض قطعات آیفون 12 در این مدل ها تقریبا مشابه با یکدیگر بوده و در نحوه تعویض ال سی دی آیفون 12 در مدل های مختلف آن تفاوت چندانی مشاهده نمی شود.

تفاوت نمایشگر مدل های مختلف آیفون 12 در اندازه آنها است. اندازه نمایشگر در آیفون 12 مینی 5.4 اینچ ، آیفون 12 6.1 اینچ، آیفون 12 پرو 6.1 اینچ و آیفون 12 پرومکس 6.7 اینچ است. شما عزیزان همچنین می توانید برای ثبت سفارش تعویض ال سی دی گوشی ایفون خود بر روی لینک آن کلیک کنید. در این مطلب مراحل لازم برای تعویض ال سی دی آیفون 12 به صورت کامل و مرحله به مرحله ارائه شد. همانطور که مشاهده شد انجام این کار نیاز به مهارت فنی بالایی داشته و کاربران قادر به تعویض ال سی دی آیفون 12 به تنهایی نیستند. سپردن این کار به تعمیرکار حرفه ای آیفون مطمئن ترین راه ممکن است.

مرکز تعمیرات موبایل علاوه بر انجام تعمیرات گوشی های آیفون، قادر است دیگر گوشی های موبایل از جمله سامسونگ، هواوی، شیائومی و … را نیز تعمیر نماید. برای ثبت درخواست تعمیر گوشی سامسونگ (تعمیر موبایل سامسونگ قدیمی و جدید) و  تعمیر گوشی شیائومی (برندی که به تازگی بسیار محبوب شده اما به هر حال گوشی های شیائومی هم خالی از ایراد نیستند!) تعویض باتری گوشی  و همچنین تعمیر گوشی هواوی می توانید بر روی لینک هر کدام کلیک کنید. لازم به ذکر است که اگر دوست دارید در دوره های آموزش تعمیرات موبایل ما شرکت کنید؛ کافی است تا از منوی بالای سایت وارد صفحه مربوط به دوره شده و فرم ثبت نام را پر نمایید.

دیگر خدمات پیشنهادی مرکز تعمیرات موبایل

تعمیر هارد گوشی

تعمیر هارد گوشی

تعویض باتری گوشی

تعویض باتری گوشی

تعمیر گوشی آب خورده

تعمیر گوشی آب خورده

خدمات ما در حوزه تعمیر و تعویض ال سی دی سایر مدل های گوشی آیفون

تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی آیفون 13
تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی آیفون 12 پرو مکس
تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی آیفون 12 پرو
تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی آیفون 12 مینی
5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.