ثبت درخواست تعمیرات ثبت درخواست تعمیرات تماس : 02166487400

آموزش باز كردن گوشي قفل شده

باز کردن قفل گوشی اندروید

باز کردن قفل گوشی اندرویدی – چگونه رمز گوشی را باز کنیم؟  باز كردن گوشي قفل شده چگونه انجام می شود؟ چگونه قفل گوشی را باز کنیم؟ حفظ حریم خصوصی در همه جای زندگی بشر رسوخ کرده است و افراد تلاش می کنند تا از ابزارهای مختلفی برای جلوگیری از دسترسی سایر افراد به حریم های خصوصی خود استفاده نمایند. امروزه گوشی های هوشمند که به ابزاری همه کاره برای افراد تبدیل شده اند از انواع متنوعی از قفل ها برای عدم دسترسی دیگر افراد بهره مند هستند.

اطلاعات شخصی مختلفی مانند تصاویر و فیلم های خصوصی، یادداشت ها، اطلاعات مالی و غیره از جمله مواردی است که نیاز است تا از آنها محافظت شده تا به راحتی در دسترس افراد مختلف قرار نگیرد. رمزهایی که افراد به عنوان قفل گوشی خود بر روی آن قرار می دهند شامل پسوردهای چند رقمی، پترن یا الگو، اثر انگشت و تشخیص چهره است. دو مورد آخر به تازگی به امکانات انواع گوشی های اندروید و آیفون افزوده شده و استفاده از آنها بسیار راحت است.

اما گاهی اوقات افراد ترجیح می دهند از پسوردهای چند رقمی  و یا الگوهای مختلف به عنوان رمز دستگاه خود استفاده نمایند. در بسیاری از موارد مشاهده می شود که این افراد رمز و پترن گوشی خود را فراموش کرده و قادر به باز کردن آن نمی باشند. در این گونه موارد چه باید کرد؟ آیا نیاز به تعمیر موبایل می باشد؟ با توجه به این که روزانه میلیون ها نفر در سراسر جهان ممکن است رمز عبور گوشی اندرویدی خود را فراموش نمایند و راهی مراکز تعمیر گوشی سامسونگ شوند، ما در این مطلب حوزه آموزش تعمیرات موبایل به آموزش باز کردن قفل گوشی اندروید هنگام فراموش کردن رمز عبور  با استفاده از روش های مختلف پرداخته ایم.

تعمیرات موبایل

چگونه رمز گوشی را باز کنیم ؟ ( وقتی رمز گوشی را فراموش کردیم چه کنیم )

  • اطمینان از فراموشی رمز عبور
  • استفاده از smart lock روشی ساده و در دسترس برای باز کردن رمز گوشی اندروید
  • استفاده از Android Device Manager یا find my device برای باز کردن قفل گوشی اندرویدی
  • استفاده از ویژگی Forgot Pattern در گوشی های اندروید
  • استفاده از برنامه ADB برای باز کردن قفل گوشی اندرویدی
  • ریست فکتوری کردن گوشی برای باز کردن قفل

رمز گوشی را فراموش کردم چجوری گوشیمو باز کنم؟ برای جواب به سوال چگونه قفل گوشی را باز کنیم؟ ( باز كردن گوشي قفل شده ) ما در این بخش بطور کامل درباره این موضوع صحبت کرده ایم. امیدواریم که این راه حل برای شما مفید بوده باشد.

اطمینان از فراموشی رمز عبور ( برای باز کردن قفل گوشی )

بسیاری از افراد ممکن است رمز عبور خود را تاریخ تولد، شماره شناسنامه یا موارد این چنینی انتخاب نمایند تا دچار فراموشی پسورد گوشی خود نگردند. روش های بسیاری وجود دارد که از طریق آنها می توان رمز عبور گوشی اندروید خود را باز نمود. اما پیش از آن که دست به هر گونه اقدامی برای باز کردن قفل گوشی بزنیم نیاز است تا تمام تمرکز خود را جمع نموده و برای یادآوری پسورد تلاش نماییم. اگر سابقه بدی در فراموش کردن رمزها دارید بهتر است در یک دفترچه یادداشت رمزهای خود را یادداشت نموده تا در مواقع فراموشی با مراجعه به آنها قادر به باز کردن گوشی خود باشید. پس از این که مطمئن شدید که رمز در هیچ حالتی به خاطرتان نمی آید نیاز است تا وارد عمل شده و یکی از روش های گفته شده در زیر را برای باز کردن قفل گوشی امتحان نمایید.

باز کردن قفل گوشی اندروید

استفاده از smart lock روشی ساده و در دسترس برای باز کردن رمز گوشی اندروید

گوشی های اندروید قابلیتی به نام smart lock دارند که با فعال کردن آن می توان گوشی را تنظیم نمود تا در موقعیت های خاصی نیاز به باز شدن توسط رمز نداشته باشد و زمانی که این موقعیت از بین رفت مجددا گوشی قفل شده و باز کردن آن نیازمند وارد نمودن پسورد یا پترن باشد. این قابلیت در اندرویدهای بالاتر از 5 طراحی شده است و برای فعال کردن آن باید به قسمت تنظیمات گوشی رفته و گزینه Lock screen and security را انتخاب نمایید. در ادامه به قسمت Secure Lock Settings رفته و بر روی گزینه smart lock بزنید. با انتخاب این گزینه باید یک پسورد یا پترن را انتخاب و وارد نمایید. در این حالت قفل هوشمند گوشی شما فعال خواهد شد و باید سایر تنظیمات را بر روی آن انجام دهید. این تنظیمات ممکن است در مدل های مختلف گوشی متفاوت بوده و امکانات متنوعی داشته باشد.

گزینه ای به نام On-Body Detection در قسمت قفل هوشمند وجود دارد که با فعال کردن آن، گوشی در زمان هایی که همراه شماست و در جیب یا دستتان قرار دارد بدون قفل بوده و به محض قرار دادن آن در جایی که بدنتان با آن در تماس نباشد قفل شده و با رمزی که به آن داده اید باز می گردد.

Trusted Places گزینه دیگری است که به معنای مکان های قابل اعتماد بوده و برای فعال کردن آن باید آدرس هایی را به دلخواه انتخاب نمایید. با فعال کردن آن گوشی در آدرس هایی که برای آن تعیین شده است بدون قفل بوده و با دور شدن از این مکان ها خود به خود قفل می گردد. زمانی که این گزینه فعال می باشد نیاز است تا GPS گوشی را فعال نمود تا بتواند از طریق نقشه آدرس مورد نظر را پیدا کرده و به صورت هوشمند قفل و باز شود.

گزینه دیگر در smart lock گزینه  Trusted Devices می باشد که با فعال کردن آن رمز گوشی در هنگام اتصال به دستگاه های که معرفی کرده اید مانند بلوتوث ماشین، اسمارت واچ و … باز می گردد.

گزینه هایی مانند Trusted face و Trusted Voice نیز وجود دارد که در گوشی های پیشرفته تر دیده می شود و با استفاده از آنها رمز گوشی تنها با صدا و چهره افرادی که به دستگاه معرفی نموده اید باز می گردد.

با توجه به مواردی که گفته شد بهتر است همین الان به سراغ قابلیت قفل هوشمند گوشی خود رفته و آن را فعال نمایید تا در صورت فراموشی رمز عبور خود نیازی به ریست فکتوری کردن گوشی و حذف شدن اطلاعات آن نباشید.

استفاده از Android Device Manager یا find my device برای باز کردن قفل گوشی اندرویدی

یک ویژگی داخلی در بسیاری از گوشی های اندرویدی به نام  Find My Device وجود دارد که با استفاده از آن قفل پین گوشی را با استفاده از حساب کاربری گوگلی که از قبل ساخته اید حذف نمود. برای این کار در ابتدا باید وارد سایت Google Find My Device شده و اکانت گوگل خود را وارد نمایید. پس از آن باید نام دستگاه خود را در مکان مورد نظر وارد نموده تا مکانی که گوشی در آن قرار دارد در نقشه نمایش داده شود. گزینه ای به نام erase وجود دارد که با انتخاب آن می توان رمز پین را از روی گوشی خود برداشت. این روشی ساده و سریع می باشد و در مواقعی که رمز گوشی خود را فراموش کرده اید می تواند کمک بسیاری به شما نماید.

استفاده از ویژگی Forgot Pattern در گوشی های اندروید ( برای باز كردن گوشي قفل شده )

این روش را برای اندوریدهایی که پایین تر از 4.4 می باشند می توان مورد استفاده قرار داد. زمانی که رمز عبور فراموشتان شده است پس از این که برای 5 مرتبه رمز را اشتباهی وارد کردید پیامی بر روی صفحه گوشی نمایان می شود که این پیام try again the pattern after 30 seconds می باشد. در این جا باید گزینه ای به نام forgot pattern را زده تا در ادامه صفحه ای دیگر در گوشی نمایان شود. در ادامه باید گزینه Enter Google account details را انتخاب نموده و به صفحه بعد رفت که در آن جا از شما ایمیل یا نام کاربری به همراه رمز عبور خواسته می شود. با وارد کردن این موارد می توانید الگو یا رمز جدیدی را برای دستگاه خود انتخاب نمایید.

این روش نیز روشی مفید برای باز کردن قفل گوشی های اندروید می باشد که می توان با سرعت زیادی آن را انجام داد، اما به علت محدودیتی که در اندروید دارد و برای اندرویدهای بالای 4.4 قابل استفاده نیست، از آن استقبال چندانی نمی گردد.

باز کردن قفل گوشی اندروید

استفاده از برنامه ADB برای باز کردن قفل گوشی اندرویدی

در صورتی که راه حل های بالا به باز کردن قفل گوشیتان کمکی نکرد می توانید از نرم افزار ADB استفاده نمایید. با استفاده از این برنامه می توانید به فایل هایی که در گوشیتان قرار دارند با استفاده از یک کامپیوتر دست پیدا کرده و فایلی که در موبایل، امنیت گوشی تان را کنترل می نماید پیدا کرده و آن را حذف نمایید. برای این کار در ابتدا با استفاده از یک USB گوشی را به کامپیوتر وصل نموده و پنجره Command Prompt یا Terminal را باز نمایید. در ادامه متن adb shell rm /data/system/gesture.key را وارد کرده و اوکی نمایید. سپس گوشی را reboot کرده و در انتها باید قفل صفحه نمایش باز شده باشد.

ریست فکتوری کردن گوشی برای باز کردن قفل

در نهایت اگر هیچ یک از روش های ذکر شده موفق به باز کردن رمز گوشی شما نشدند نیاز است تا گوشیتان را ریست فکتوری نمایید. این کار باعث می شود تا اطلاعات موجود در گوشی حذف گردد. البته بسیاری از افراد در حساب گوگل خود از اطلاعات گوشی بکاپ می گیرند و به همین دلیل می توانند پس از ریست فکتوری کردن بخش زیادی از اطلاعات حذف شده را بازگردانند.

برای این کار در ابتدا گوشی خود را خاموش نموده و سپس دکمه های Power  و ولوم را همزمان با هم فشار داده تا منوی بوت لودر باز شده و در ادامه دو بار کلید volume down تا گزینه  Recovery Mode ظاهر شده و آن را با استفاده از دکمه Power انتخاب نمایید. در ادامه با فشار دادن گزینه volume down را فشار داده تا گزینه recovery mode نمایش داده شده و گزینه Wipe data/Factory Reset را انتخاب نمایید. پس از انجام این مراحل ریست فکتوری گوشی انجام شده و قفل آن باز می گردد.

در این مطلب به انواع روش هایی که برای باز کردن قفل گوشی اندرویدی وجود دارد اشاره شد. استفاده از این روش ها می تواند کمک بسیاری به شما در باز کردن رمز و یا پترن گوشی خود نماید. اما نیاز است تا همیشه رمزی را انتخاب نمایید که پس از گذشت مدت زمانی رمز فراموشتان نشده و نیازی به نگرانی و امتحان روش های مختلف نباشد. علاوه بر آن سعی کنید همیشه از داده های اندرویدتان بکاپ بگیرید تا در صورتی که به هر دلیلی مجبور به ریست فکتوری گوشی شدید اطلاعاتتان حفظ گردد.

باز کردن قفل گوشی اندروید بدون پاک شدت اطلاعات ( چگونه رمز گوشی را باز کنیم ؟ )

با توجه به محدودیت‌ها و امنیت سیستم عامل اندروید، باز کردن قفل گوشی بدون پاک شدن اطلاعات می‌تواند یک چالش باشد. اما برخی راهکارها وجود دارند که ممکن است به شما کمک کنند:

 استفاده از گزینه بازیابی رمز عبور: در صفحه ورود به گوشی خود، ممکن است گزینه‌ای وجود داشته باشد که به شما اجازه می‌دهد از طریق ایمیل یا شماره تلفن همراه، رمز عبور را بازیابی کنید. با استفاده از اطلاعات احراز هویت شما، می‌توانید به گوشی خود دسترسی پیدا کنید.

 استفاده از حساب Google احراز هویت: اگر بر روی گوشی خود حساب Google را پیکربندی کرده‌اید، می‌توانید از طریق حساب Google خود به گوشی دسترسی پیدا کنید. در صفحه ورود، می‌توانید گزینه “فراموشی الگو/رمز عبور” را انتخاب کنید و اطلاعات حساب Google خود را وارد کنید.

 استفاده از راهکارهای خارج از سیستم عامل: برخی شرکت‌ها و توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای تخصصی راهکارهایی را ارائه می‌دهند که اجازه می‌دهد قفل گوشی را باز کنید بدون از دست دادن اطلاعات. این راهکارها ممکن است نیاز به فعال سازی قبلی و روش‌های خاصی برای نصب و استفاده داشته باشند. در هر صورت، قبل از استفاده از هر گونه راهکار، بهتر است با تیم پشتیبانی تولید کننده تماس بگیرید یا به وبسایت و منابع رسمی آنها مراجعه کنید تا راهنمایی‌های دقیق‌تری دریافت کنید.

مطالب مرتبط:
شماره مجازی تلگرام

برنامه دانلود از یوتیوب

 


وبسایت تعمیرات موبایل ارائه دهنده خدمات تعمیرات موبایل از جمله تعمیر موبایل سامسونگ و تعمیر موبایل شیائومی و تعمیر گوشی آیفون است. برای اطلاع بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید. از دیگر خدمات برتر این مجموعه تعمیرات موبایل عبارت اند از : تعویض ال سی دی گوشی ، تعویض باتری گوشی و تعمیر گوشی هواوی . برای دریافت اطلاعات بیشتر و آگاهی نسبت به هزینه و زمان مورد نیاز تعمیرات، با کارشناسان ما در تماس باشید.

2.9/5 - (13 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.
👋 سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟