ثبت درخواست تعمیرات ثبت درخواست تعمیرات تماس : 02166487400

تعمیر ال سی دی گوشی اب خورده

تعمیر ال سی دی گوشی

صفحه نمایش خود از تجهیزات بسیار پیچیده است. نه تنها جایی ست که  می توانیم از طریق بصری با تلفن خود ارتباط برقرار کنیم ، بلکه راهی است که از طریق لمس آن با دستگاه کار می کنیم. تقریباً سخت است روزهایی را به یاد بیاورید که گوشی های دکمه ای رایج بودند. وقتی آیفون با صفحه لمسی راه اندازی شد ، مصرف کنندگان در همه جا فریاد می زدند: “وقتی دکمه ها را احساس نمی کنید ، چگونه می توانید تایپ کنید؟” ما فهمیدیم که این کار خیلی سختی نبوده و در نهایت آن را نسبت به احساس لمسی صفحه کلید ترجیح دادیم. یکی از مشکلات و موارد رایج در امر تعمیرات موبایل گوشی های لمسی خرابی و تعمیر ال سی دی گوشی است.

تعمیرات موبایل

اسکرین ها با گذشت زمان پیچیده و پیچیده تر می شوند. بسیاری از دستگاه های جدید از طریق صفحه به لرزش در می آیند و نه تنها حساس به لمس بلکه حساس به فشار نیز هستند.

هیچ بخشی از تلفن ما نیست که بیشتر از صفحه نمایش نیاز به مراقبت داشته باشد. ما کاورهای فانتزی و محافظ صفحه می خریم و آسیب احتمالی را پیش بینی می کنیم.

LCD (مخفف liquid crystal display) نمایشگر کریستال مایع است. این قسمت از صفحه نمایش شما زیر شیشه محافظ است. هنگامی که LCD شکسته می شود مشکلی پیش می آید و هزینه تعمیر LCD نیز قابل توجه است. می توانید با گلس های شکسته زندگی کنید. هزینه تعمیر حداقل است. اما اگر LCD آسیب دیده باشد ، هزینه آن بالا می رود.

تعمیر ال سی دی گوشی آب خورده

خسارت ناشی از آب برای اکثر تلفن ها تقریباً حکم اعدام تضمینی است. اگر آب به داخل تلفن وارد شود ، صفحه ، اجزای سازنده ، سیم کشی و موارد دیگر آسیب قابل توجهی خواهد دید. با نجات سریع تلفن از آب و یا خشک کردن سریع آن با استفاده از ترفندهای جالب مانند استفاده از برنج ، می توانید برخی از آسیب ها را کاهش دهید ، اما تلفن شما دیگر هرگز مانند گذشته نخواهد بود.

اگر خوش شانس باشید ، همه چیز در ابتدا کار خواهد کرد. دوربین ممکن است مه آلود باشد. حتی ممکن است رنگ پریدگی یا تغییر رنگ وجود داشته باشد ، اما هنوز هم موثر است. این عیب های صفحه نمایش عجیب و غریب،  نشانه آسیب دیدن LCD است.

تلفن هنوز هم قابل استفاده است ، اما در نهایت ، خوردگی ناشی از آسیب آب مانند ویروس در داخل تلفن پخش می شود. عمر تلفن با نفوذ مایعات به آن، به شدت کاهش می یابد. حتی اگر به نظر می رسد کاملاً خوب و بدون نقص کار می کند ، با گذشت زمان ، آب بر روی اجزای داخلی تأثیر می گذارد و عملکرد تلفن شما را به خطر می اندازد.

دلیل زیاد بودن هزینه تعمیر تلفن های آسیب دیده با آب به دلیل وجود اجزای مختلفی است که در این روند از بین می روند. LCD تقریباً همیشه خراب است ، سیم کشی آسیب می بیند و سایر اجزای مرطوب عمرشان کوتاه می شود یا شروع به خوردگی می کنند.

شما کاربران گرامی می توانید برای تعمیر گوشی آب خورده که در استخر یا جوی آب یا … افتاده است و همچنین تعویض ال سی دی گوشی از خدمات مرکز تعمیرات موبایل استفاده کنید. زیرا مرکز تعمیرات موبایل به کمک تیم حرفه ای مهندسان و تعمیرکاران خود قادر است گوشی شما را در سریع ترین زمان ممکن تعمیر کند. تعمیرات هارد گوشی و همچنین تعویض گلس گوشی نیز در حوزه فعالیت های این مرکز قرار می گیرد.

تعمیر LCD گوشی آب خورده

آیا تلفن همراه شما اخیراً در آب افتاده یا در معرض رطوبت قرار گرفته است؟ آیا به نظر می رسد زیر صفحه مایع یا رطوبت وجود دارد؟ آیا صفحه تلفن های همراه شما از داخل دستگاه مه آلود است؟ آیا تلفن شما پس از افتادن در آب وقت خشک شدن داشته است و به نظر می رسد در جایی که آب به تلفن وارد شده است ، دارای علامت های آب مانده است؟ در اینجا چند ترفند آورده شده است که ممکن است به حل مشکل فعلی شما کمک کند.

اگر علامت یا نشانه ای از رطوبت در داخل یا خارج تلفن شما وجود دارد ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که استفاده از تلفن همراه خود را متوقف کنید. در صورت امکان باتری را بردارید و تمام برق دستگاه را قطع کنید. اگر تلفن شما با باتری غیرقابل جابجایی طراحی شده است ، تلفن را خاموش کنید. این کار را هرچه سریعتر انجام دهید. برق و رطوبت به خوبی با یکدیگر ارتباط برقرار نمی کنند و هنگامی که صحبت از تلفن های همراه می شود ، سعی کنید از هرگونه شورت برقی غیرضروری جلوگیری کنید زیرا این امر می تواند به آسیب دائمی تلفن و سخت افزار آن منجر شود.

تعمیر ال سی دی گوشی

اگر تلفن شما نشت کرد ، فوراً مایع را از آن خارج کنید. هرچه مدت بیشتری در آنجا بماند ، مایعات بیشتری به شکاف اطراف صفحه نمایش شما یا ورودی های مختلف نفوذ می کند.

 • تلفن را خاموش کرده و خاموش بگذارید.
 • قاب محافظ را بردارید.
 • در صورت امکان ، پشت را باز کرده و باتری ، سیم کارت و کارت microSD را خارج کنید.
 • با استفاده از پارچه یا حوله کاغذی تلفن خود را خشک کنید. از مالیدن برای خشک کردن گوشی استفاده نکنید ، زیرا به طور تصادفی می تواند مایعات را به قسمتهای حساس تلفن پخش کند. اگر تلفن کاملاً غرق شده بود ، ممکن است سعی کنید جارو برقی در اطراف شکاف ها و شکاف های گوشی داشته باشید تا آب بیشتری بیرون بکشد.
 • تلفن خود را در مقابل نور شدید خورشید قرار ندهید بلکه آن را در جای خشک و خنک نگه دارید.
 • ترفند قدیمی برنج قابل اعتماد نیست ، اما بسته های ژل سیلیکا – مانند آنهایی که غالباً با محصولات جدید مانند یک جفت کفش همراه هستند – بسیار موثرتر بوده اند. یک کیسه پلاستیکی زیپی را با ژل سیلیکا پر کنید و تلفن را درون کیسه فرو کنید. حداقل 24-48 ساعت تلفن خود را در کیف بگذارید.
 • بعد از اینکه اجازه دادید تلفنتان کاملا خشک شود ، آن را روشن کنید. اگر فوراً روشن نشد ، شارژ آن را امتحان کنید تا ببینید آیا این امر تفاوتی ایجاد می کند.

اگر تلفن شما دوباره روشن شود ، عالی است! هنوز هم ، طی یک هفته آینده یا این موارد را تحت نظر داشته باشید ، زیرا بعضی اوقات برخی از ویژگی ها مانند گذشته کار نمی کنند.

چگونه می توان تشخیص داد که تلفن شما از نظر آب آسیب دیده است؟

چند نشانه واضح وجود دارد که باید آنها را جستجو کنید تا آسیب آب به دستگاه شما را تأیید کند:

 • وجود بصری آب یا تبخیر (یا علائم خشک شده در محل) در پشت صفحه
 • علائم خوردگی در پورت ها قابل مشاهده است
 • شاخص خسارت مایع تغییر رنگ یافته (LDI). LDI معمولاً در جک هدفون ، محفظه باتری یا شیار سینی سیم قرار دارد. اگر تلفن شما با آب آسیب دیده باشد ، LDI قرمز یا کبود نشان داده می شود.

آیا برنج تلفن های آسیب دیده از آب را برطرف می کند؟( یکی از روش های تعمیر ال سی دی گوشی )

به گفته کارشناسان تعمیرات موبایل – که این سوال را مرتباً از آنها می پرسند – قرار دادن دستگاهی که در آب افتاده است یا آب به آن نفوذ کرده است،در برنج ممکن است مقداری رطوبت را جذب کند. با این حال ، ممکن است مشکلات دیگری برای تلفن شما ایجاد کند ، مانند ورود گرد و غبار و نشاسته خشک (محصول جانبی برنج) به تلفن و شکاف های آن. برنج همچنین می تواند به طور بالقوه در درگاه شارژ تلفن یا پورت هدفون قرار بگیرد ، که جدا شدن آن هنگام متورم شدن برنج در معرض مایع ، بسیار دشوار است.

آیا می توانید با دمیدن، یک تلفن آسیب دیده با آب را خشک کنید؟ ( تعمیر ال سی دی گوشی آب خورده )

برای تعمیر ال سی دی گوشی خشک کردن از طریق دمیدن تلفنی که آب درآن نفوذ کرده است، توصیه نمی شود. اگرچه ممکن است مقداری از رطوبت سطح را از بین ببرد ، اما حذف رطوبت از داخل دستگاه بسیار کم انجام می شود. ناگفته نماند ، گرما می تواند به اجزای داخلی تلفن شما صدمات جبران ناپذیری وارد کند.

در یک جمع بندی، باید ها و نباید های کلی در مواجه با شرایطی که موبایلتان با آّب تماس داشته است، از قرار زیر است:

بایدها:

 • سیم کارت ، کارت حافظه و هر چیز دیگری را که ممکن است به دستگاه متصل شود بردارید.
 • با حوله جاذب به آرامی خشک کنید.

نبایدها:

 • هیچ دکمه ای را فشار ندهید! این می تواند آب را بیشتر به مدارها وارد کند.
 • از سشوار بر روی تلفن استفاده نکنید – این امر همچنین می تواند آب را به تلفن وارد کند و آسیب بیشتری برساند.
 • تلفن را بیشتر از آنچه لازم است جابجا نکنید. بهتر است تلفن را ساکن نگه دارید تا از پخش شدن آب در دستگاه جلوگیری شود.
 • خیلی زود تلفن را روشن نکنید. قبل از روشن کردن دوباره تلفن ، بهتر است 24 ساعت صبر کنید.

در پایان باید بگوییم که مرکز تعمیرات موبایل قادر است گوشی موبایل شما در هر برندی که باشد را با ضمانت اصالت قطعات تعمیر کنید. برای ثبت سفارش تعمیر گوشی آیفون و تعمیر گوشی سامسونگ مدل جدید یا مدل قدیمی و نیز تعمیر گوشی هواوی  و یا تعمیر گوشی شیائومی خود می توانید بر روی لینک هر کدام کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.
👋 سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟